Jump to content
Българският форум за музиканти

Вокалните педагози в България


Recommended Posts

Преполагам всеки един от вас малко или много поне в на4алото е ходил на уроци по вокална постановка,няма как дори и да си добър винаги трябва да има някои който да те 4уе отстрани,а този вид услуги са адски скъпи в момента,варират от 20 лв на 4ас нагоре.И все пак кои са най-посещаваните така наре4ени у4ители по пеене и кои са най-добрите,говорим по-конкретно за столицата понеже вси4ко живо се изсипва там, за да се у4и да пее,да не говорим пък колко са желаещите за специалността ''поп и джаз пеене'' в Консерваторията и в НБУ.Споделете от ли4ния ви опит при кого сте ходили,колко взима и как работи,доволни ли сте от резултата.В тази тема се надявам да се присъединят вси4ки които имат отно6ение по темата,4акам ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей !

Казвам се Цветан Георгиев и съм директор на Център за музикални изкуства .

При нас вокален педагог е Румяна Коцева, която направи един изключително качествен клас по поп-jazz пеене.

В класа са над 20 души на възраст от 8 до 54г ! Имаме курсисти от цялата страна, като едно момиче идва чак от Несебър !

Една от наще курсистки - Деси , спечели "Хит минус едно" за месец Ноември.

Но всеки може да се обеди в качествата на преподавателите ни, като посети дните на отворени врати на ЦМИ, които ще се провеждат ежемесечно - абсолютно без платно, или като посети някой от наще концерти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

в България няма добри вокални педагози и

моят съвет е SAVE YOUR MONEY~

или отивайте навън да се учите на пеене

Успех!

 

 

P.S

Незнам какви преподаватели сте ,но правописни грешки от типа на "О-бедите " "наще концерти " и "без платно" силно ме карат да се съмнявам във вашите качества . :hysterical: Пази боже от неграмотни преподаватели !

Редактирано от Bulgarian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм при Стефка Оникян... доволна съм за момента,защото научавам много. Чувала съм много негативни мнения за нея ( и за други преподаватели в академията и НБУ) и хората сигурно са имали основание да са недовлни(не мисля,че ще плюят ей така-за спорта),но за мен тя е точния препподавател и мисля,че намерих учителя за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Лаура.

Никой не ти е развалил темата,спокойно- всичко това може да ти бъде полезно.

Моето скромно мнение,като човек,който е ходил при вокален педагог от 4-ти клас до 11-ти клас общо взето, е че всичко зависи от това дали ще си паснете с въпросния педагог.Защото работата на педагога (не само на вокалния),е най-вече да разбира индивидуално учениците си и да умее да им влезе под кожата. ;)

Конкретно име не мога да ти кажа, но ако нямаш чували с пари, препоръвам ти да не се изхвърляш, само защото някой ти е казал "Най- добрия е, ходи при него, ама взима по 100 лева на урок" (примерно).

Моята педагожка се казваше Бисера Венедикова - преподаваше пиано и класическо пеене, имаше и хор (в който пеех и аз).Сега вече не знам какво се случва с тях за съжаление. Не беше сред известните имена, но беше много умен, знаеш и можещ човек и много ни помогна.Имаше усет към учениците си.

Успех ти пожелавам и не се отказвай!

Редактирано от kiss_of_judas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,искам да ви кажа,4е минах през ада докато си открия то4ния педагог,къде ли не съм ходила,при знаини и незнаини.накрая се спрях при стефка и мога да кажа 4е от 5 урока има страхотен ефект,но прекъснах поради заминаване ж 4ужбина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам почти всички от "големите" вокални педагози, запознат съм с начина им на работа. За трима от тях мога да кажа само добри неща. Това са Ангел Заберски-старши, Георги Кордов и Георги Мирчевски. За съжаление първите двама вече не преподават, поради здравословни причини. Но Жоро Мирчевски е в стихията си от години и продължава да е най-добрият преподавател по пеене и китара, който познавам в България.

 

 

Поздрави,

 

 

Петър

 

 

@makedonetsa - Цецо, вземи си изтрий малко от съобщенията в пощенската кутия на профила, защото е претъпкана и не мога да ти пратя нищо вече трети ден!

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре,ама много са скъпи тиа уроци бе хора,20-30 лв на 4ас,ама то за 1 4ас ,а за един ка4ествен урок трябват 2 4аса минимум,ами ако си от провинцията,и се налагат по 2 пъти в седмицата,като сметнеш и пътните...смятаи 200 лв на седмица за уроци,егати скъпия бизнес....незнам за тия дето 6те кандидатстват просто си представям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да направим синдикат на желаещите да изучават музика и да претендираме за максимална цена на урока - 10лв :):greenball::thumbs_up:

 

Цените на уроците варират според това как учителят ще ги определи. При някои от преподавателите в консерваторията и НБУ цената за 1 астрономически час урок по пеене със съпровод от корепетитор е 60лв. Качеството на добитите знания е без съмнение изключително ниско. Основна причина за това е, че е доста трудно хора с класическо музикално образование да преподават джаз. Също както би било трудно един белодробен професор да преподава мозъчна хирургия. И така нататък...

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

страхотна е идеята за синдикат,и все пак 60 лв за такъв урок в консерваторията...това го няма никъде,ебаси мафията,тия хора луди ли са бе,и като дават тия луди пари за уроци един ден дали ще си ги избият именно 4рез пеене,съмнявам се,аз нямам музикално образование,но това не ми пре4и да пея и да го превърна в професия,пук било то и само с това да си изкарвам хляба,защо не....била съм в 4ужбина,там един урок по пеене е 50 долара но при наи-добрия,като го обърнеш в лв,смятай...по4ти равно с на6те цени,еми ок,ама на6ият стандарт на живот кога 6те стигне техния!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преполагам всеки един от вас малко или много поне в на4алото е ходил на уроци по вокална постановка,няма как дори и да си добър винаги трябва да има някои който да те 4уе отстрани,а този вид услуги са адски скъпи в момента,варират от 20 лв на 4ас нагоре.И все пак кои са най-посещаваните така наре4ени у4ители по пеене и кои са най-добрите,говорим по-конкретно за столицата понеже вси4ко живо се изсипва там, за да се у4и да пее,да не говорим пък колко са желаещите за специалността ''поп и джаз пеене'' в Консерваторията и в НБУ.Споделете от ли4ния ви опит при кого сте ходили,колко взима и как работи,доволни ли сте от резултата.В тази тема се надявам да се присъединят вси4ки които имат отно6ение по темата,4акам ви

 

Ами всичко произлиза от това, че пеенето е специфична работа и същевременно най-популярни инструмент.

Докато инструмента се вижда и е ясно какво се случва при звукообразуването в пеенето не е така-всеки трябва да изучи инструмента с който разполага да го изучи, настрой и накрая да се научи да свири на него.

Та ролята на педагога е да насочва певеца да му обяснява какво се случва във всеки момент, да показва кой е правилния и кой грешния начин. Също така в много от случайте да отбелязва кой тон звучи добре да коментира с ученика и ако има разминаване в това което той чува да го накара да запомни самото усещане.

 

В тоя ред на мисли добри педагози за мен са тези, които работят по този метод.

И най-важното предразположат учениците да им имат довдерие.

 

По принцип е важно какво получаваш срещу парите си даваш 100- получаваш нещо което струва толкова.

По принцип никои добър преподавател имащ позитивно отношение към света и работещ извън университетскта система не взима повече от 10 кинта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Абе всички пишат за този Георги Мирчевки... аз се чудя абе хора.. вие видяхте ли хората които е учил да пеят? Тъй като посетих сайта му.. миии 60% от тези хора споменати там.. ми те така и немогат да си пеят... Светла Иванова, и Калин Вельов Могат ли да пеят? Хайде да не се излагаме.. този човек е машина за пари... някой сам каза че бил много сладкодумен и така нататака... в крайна сметка урока е да се научи нещо не да си чешем езиците... много ми е любопитно да се запозная с този човечец.. но... в България.. първо не са прави хората които казват че няма вокални педагози... има! и тяхната работа е да те накарат да мислиш като пееш... после от академията излязохме голяма вълна от много можещи (за съжаление има и неможещи, които подронват авторитета и де..) певци, които знаем за какво иде реч... Така че нека не оставяме някакви дъртаци (нищо лично както казах не познавам човека) да ни учат! или по-точно да ви учат.. защото мен няма кой да ме учи вече..

Просто се убеждавам че хората не разбират.. и ходят и си дават парите.. нямат база за сравнение.. и това до един хубав ден.. в който просто няма да могат да си кажат името, защото прехваленият им педагог така ги е научил да пеят... че вече немогат и да говорят... хаха... защото.. МАЛКО ХОРА РАЗБИРАТ ОТ ПЕЕНЕ!!!! А МНОГО СИ МИСЛЯТ ЧЕ РАЗБИРАТ!!! ей от такива специалисти ми е дошло до гуша! затова и в Мюзик Айдъл имаше 70% хора които ама понятие си нямат от пеене.. отварят си устата там и каквото излезе.... ей на това викам слепи хора!!! за съжаление цяла една медия манипулираше хората... "тя е невероятна..", "той е страхотен певец.." и така нататака.. само лъжи.. както казах.. МАЛКО ХОРА РАЗБИРАТ ОТ ПЕЕНЕ!!!!!!! така че хора не си давайте парите.. на разни дърти шарлатани... пейте си под душа и спестете някой лев.. защото в България сме малко хората които разбираме от тази работа! Какво да говорим за София...

Редактирано от abaychev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.