Jump to content
Българският форум за музиканти

Марио - румънски китарист ...


Jordan_J

Recommended Posts

Случайно попаднах на едно румънско момче, което свири рок/джаз НЕВЕРОЯТНО! Само гледайте видеотата му - събудиха доста въпроси у мен :))))) Убийствена техника и стил ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=ifTqdWTUy1M

 

А това е уебсайта му (сега го намерих) - Мариус Поп се казвас пича:

 

http://www.chitarist.ro

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...... в това последното има джаз-рок пинизи , ако разбира се имат нещо общо с джаза , които съм ги слушал и гледал по не един и два видео урока , даже имаше един български китарист чието име няма да споменавам който ги ползваше с надеждата да мине за голям музикант ама не би ..... който знае за кво иде реч усеща цитата дори и да е добре изплълнен още повече че останалото звучи на моменти доста наивно като за сериозен музикант , което не означава , че всеки може да го изсвири разбира се ......

.... прочие теми като тази за пореден път поне за мен изваждат на преден план огромния проблем първо с много ниското ниво на инструментализма в нашта родина което е в пряка връзка с това какво ни впечатлява и какво не , и на второ място с липсата на ясни критерии кой е добър , защо е добър и т.н. ......

.......... за мен е повече от ясно , че сам по себе си факта , че си слушал определени години музика въобще не те прави спец по китара в случая , дори и да си хващал такава междувремено и да си понаучил някой трик на Франк Гамбале да речем ..... още по голям е проблема ако си слушал преимуществено рок , особено ако не е от оня тип Дрийм Тиътърски , в който музикантите са длъжни да са образовани и да им личи , обикновенно де ...... та ако си слушал триакордни хеви групи с лико дрезгав вокал има голяма вероятност ако чеуш някой китарист , въобще да не разбираш за кво иде реч и всеки тримесечен шретър ще ти се струва нов Ингви , ако предположим че знаеш кой е стария разбира се ..... но както казах дори и да си слушал по разнообразна музика - от хеви през класика та до джаз , то това не е гаранция за това че ще станеш разбирач , в което няма нищо лошо разбира се - никой няма и не тряБва да очаква всеки да е спец , а и от опита който имам мога да ви кажа че удовоствието ако си само фен е много по голямо , защото просто слушаш и се кефиш ..... не анализираш .... което е полезно ако си музикант , но доста отегчително ако не си .....

....... за жалост в музиката особено ако гониш сериозни резултати има неща които по гаражи не могат да се научат , а според инфото което имам май и в БГ училищата и университети не е по различно , особено за китара ...... което разбира се не означава че и на запад не е пълно с псевдо училища и колежи - но навсякъде има глад за китапи ....... пък и не всеки може да вземе пълна стипендия за Бъркли както беше написал в биографията си един наш съфорумник пък после се май оказа че пълна стипендия на чужденци не давали и май някой е послъгвал за това онова :blink: ...

.... както и да е ....... и все пак моя съвет е да си запазите фенското при слушане .... аман от анализи и анализатори .......... Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...... в това последното има джаз-рок пинизи , ако разбира се имат нещо общо с джаза , които съм ги слушал и гледал по не един и два видео урока , даже имаше един български китарист чието име няма да споменавам който ги ползваше с надеждата да мине за голям музикант ама не би ..... който знае за кво иде реч усеща цитата дори и да е добре изплълнен още повече че останалото звучи на моменти доста наивно като за сериозен музикант , което не означава , че всеки може да го изсвири разбира се ......

.... прочие теми като тази за пореден път поне за мен изваждат на преден план огромния проблем първо с много ниското ниво на инструментализма в нашта родина което е в пряка връзка с това какво ни впечатлява и какво не , и на второ място с липсата на ясни критерии кой е добър , защо е добър и т.н. ......

.......... за мен е повече от ясно , че сам по себе си факта , че си слушал определени години музика въобще не те прави спец по китара в случая , дори и да си хващал такава междувремено и да си понаучил някой трик на Франк Гамбале да речем ..... още по голям е проблема ако си слушал преимуществено рок , особено ако не е от оня тип Дрийм Тиътърски , в който музикантите са длъжни да са образовани и да им личи , обикновенно де ...... та ако си слушал триакордни хеви групи с лико дрезгав вокал има голяма вероятност ако чеуш някой китарист , въобще да не разбираш за кво иде реч и всеки тримесечен шретър ще ти се струва нов Ингви , ако предположим че знаеш кой е стария разбира се ..... но както казах дори и да си слушал по разнообразна музика - от хеви през класика та до джаз , то това не е гаранция за това че ще станеш разбирач , в което няма нищо лошо разбира се - никой няма и не тряБва да очаква всеки да е спец , а и от опита който имам мога да ви кажа че удовоствието ако си само фен е много по голямо , защото просто слушаш и се кефиш ..... не анализираш .... което е полезно ако си музикант , но доста отегчително ако не си .....

....... за жалост в музиката особено ако гониш сериозни резултати има неща които по гаражи не могат да се научат , а според инфото което имам май и в БГ училищата и университети не е по различно , особено за китара ...... което разбира се не означава че и на запад не е пълно с псевдо училища и колежи - но навсякъде има глад за китапи ....... пък и не всеки може да вземе пълна стипендия за Бъркли както беше написал в биографията си един наш съфорумник пък после се май оказа че пълна стипендия на чужденци не давали и май някой е послъгвал за това онова :blink: ...

.... както и да е ....... и все пак моя съвет е да си запазите фенското при слушане .... аман от анализи и анализатори .......... Цеко :metalist:

:):bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... както и да е ....... и все пак моя съвет е да си запазите фенското при слушане .... аман от анализи и анализатори .......... Цеко :punk_guitar:

 

Амин. Както се казва има два вида музика - хубава, и такава, която не слушам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готини умалени акорди в double-hand-и...
вече има jazz/rock.

 

Това не бях го гледал.В интерес на истината тук пича използва на два пъти(толкова чук на първо четене )алтерована скала на доминантовия акорд на блуса,който свири. Наистина може да се нарече джаз рок,но не ми е много по вкуса.То и за това му викат -въпрос на вкус

 

п.п.Сега ,като прочетох горният пост на Занев 70 , вдянах какво не ми допада в този китарист.Наистина въпреки безпорните му умения в тапинга и легато техниките,във фразирането има наистина определена доза наивност,която не може да бъде чута при големите свирачи

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо от изсвирените 16-тини 3-оли не струва...аз пък съвсем не се правя на велик,но това е което дразни откровено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, ... темата тръгна типично по български:

 

- "Тоз румънец не става с неговите триоли ..." (на за друго, ами щото е румънец) ...

- "Щом не фразира като мен - не може да свири ..."

- "Фразирането му не е като на големите ..." ?!?!? ми че то ако беше - той просто щеше да е голям, защото има целия арсенал да стане такъв.

 

По същия начин ли щяхте да говорите, ако тоя пич беше член на нашия форум например?

 

Това, което искам да ви кажа е, че докато спрягате фразирането му - името му стои в сайтове наредено с имената на световно известни продуценти и т.н.

 

След 6 месеца като си оправи фразирането (докато ние говорим глупости) и няма да има какво да каже(те)м, и вземе (не дай Боже!) че стане "голям" - тогава какво ще измислим ? А ? А ?

Тогава сигурно ще се хванем - "А, че той свири с Лайн6 Под 2 (щото наистина свири с такъв) - значи не става, въпреки, че може да свири!" ...

Д'ее..а туй кисело грозде ...

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е ,че като си писах поста очахвах точно подобен отговор и не се излъгах.Ако човек реши да си каже мнението откровенно(или поне горе долу),веднага бива посочен с пръст.Изводът,който се налага е,че ако не искаш непрекъснато да спориш с някого(а аз откровенно не искам),най уместно би било въобще да престанеш да пишеш,което много хора вече направиха и което и аз напоследък сериозно обмислям

 

Не, не бих говорил по същия начин ако този човек беше от нашия форум,отчасти защото никой тук не са ми го дали за пример,че свири рок/джаз НЕВЕРОЯТНО и от части защото обикновенно ,като слушам нечии грешки(в свиренето имам предвид),къде от възпитание(което сигурно някой ще нарече лицемерие),къде поради това,че никой не ме е питал ,пропускам да споделя мнението си.

 

И да,фразирането му,а и не само ,не са като на големите(..и няма да си ги оправи за 6 месеца) и точно поради това не можах да разбера какво точно му е невероятното на пича.Това е просто един китарист с прилично добра техника.Съжалявам ако някой не е съгласен с мен,но това е което чувам.

 

п.п.Сега видях допълнението в по горния пост.

Във връзка с гроздето.......майна сега вече ме разкри :punk_guitar: ,гризе ме завистта та се не трае

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами откровението наистина е готино нещо. А моето откровение е, че в този форум не съм чувал човек да свири по-нахъсано от въпросния пич - на практика - в България не съм чувал. Така че, някак ще ми е трудно да приема подобни заключения. Ако някои иска да ме поправи - да каже:

 

- "ето линк към моите работи, чуйте ги и ги сравнете, после решете"

 

Това ще е далеч по-обективно и реално, отколкото да говорим празни приказки ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто мина това време,когато трябваше да се кефим на 30000000 изсвирени тона...това е,все някой трябва да каже,че кралят е гол!Въобще нито се сравнявам с него,нито искам да свиря така,пък да забравим,че свиря изобщо...слушам ежедневно доста часове музика от точно посочените стилове и си позволявам да кажа-не е гот!Не ме интересува дали е румнънец,българин или американец,жив и здрав да е,да прави каквото му харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"прилична техника", "не е гот" викате ... Убедихте ме значи - и аз съм на това мнение вече ... Уелкъм то Бългериа!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.