Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland

Sound Forge

Recommended Posts

Здравейте колеги ,

Аз използвам програмата Sound Forge опростена програма, с която се работи изключително лесно.

Наскоро излезе последната версия на програмата Sound Forge 10, но срещам затруднения с инсталацията.

Предполагам че в новата версия ще има повечко ефекти и възможности за миксиране.

Моля ако някой е успял да я инсталира да ми обясни как.

В момента прехвърлям стари аудио записи от касетки на РС и знам че може да се изчисти шума от лентата с

NOUSE REDUCTION от tools но не мога да го направя. Ако някой е работил и знае как става да драсне някой ред.

Много ще съм благодарен.

Аз именно със Sound Forge работя и съм изключително доволен от тази програма. Щом спокойно мога да си свалям музика от всеки един сайт и качеството се запазва, но с този инструмент не съм работил защо не потърсиш уроци в интернет, ако не намериш ще говоря с един приятел DJ може да знае нещо

Edited by MDFk

Аз именно със Sound Forge работя и съм изключително доволен от тази програма. Щом спокойно мога да си свалям музика от всеки един сайт и качеството се запазва, но с този инструмент не съм работил защо не потърсиш уроци в интернет, ако не намериш ще говоря с един приятел DJ може да знае нещо

NOUSE REDUCTION е допълнително инсталиран плъгин.Няма го в инструментите на оригиналната програма.

Инсталирай си един denoiser на waves

Исках да си инсталирам Sound Forge 9 или 10 на Windows 7 ,но не ми приема активационният код.Може ли някой да ми даде леко съветче.Ще съм ви благодарен.Между другото същото стана и със Sonar 8.

Някой може ли да ми помогне с някакви безплатни плъгини за Sound forge?

първо добре дошъл във форума....

след това - направи си труда да попрочетеш какво има писано по темата , даже е пинната като първа -

ето, това е едно добро начало http://forum.muzikant.org/topic/7641-free-nioooaadhuo-eieoi-audhoee-dhaaioa/

а след това - просто търси това което те интересува във вече написаните теми - затова е форума, а не за задаване на едни и същи въроси.

ПОздрави!

Здравейте. Ако някой е наясно би ли ми казал, защо в саунд фордж 7 не ми са активни play as cutelist mode  и Deleted cut Regions

Здравейте, 

Темата е стара, но заглавието е свързано с моят въпрос и реших да не отварям нова. 

Имам нужда да оправя темпото на една песен - не е записвана с метроном, а ми трябва да я смеся с друга. 

Коя е функцията в Sound Forge за тази цел? 

Time stretch - не е осъществена с най-добрите алгоритми, които може да се желаят, но за басови функции без големи амплитуди върши работа все пак.

П.П. Всъщност не разбрах - искаш само да промениш темпото цялостно или това, дето си записал без метронома в различните си части "плува" насам-натам в темпото и трябва всичко да уеднаквиш с онова другото?

Edited by yamaha

^

Да. 

Искам да оправя на Guns "n" Rouses - Paradise City темпото, за да я смеся с песен, която е с равно темпо, напр. електронна музика. 

Ще пробвам този Time stretch - дано да стане добре. 

Благодаря, за сега. 

Edited by musicman
Не цитирай предходно мнение

С това май не става. 

Сякаш най-близо ми изглеждат функциите Edit tempo и Auto region, ама не ми се получава все още. :)

Рано или късно ще се получи...даже и с тайм стреча - всичко е въпрос до натрупване на опит. :)

...пък ако ти писне с опитите, прати ми ги да ги уеднаквя и ще ти ги върна синхронизирани.😎

• Like 1

Ооо, :) благодаря за предложението, но по-добре да се науча да "ловя риба".