Jump to content
Българският форум за музиканти

Sound Forge


Roland

Recommended Posts

Бих ти помогнал, но как се свързва клавир и как работи програмата с него, за саължение не знам. Когато работя с клавир използвам Сонар. За съжаление и аз не съм запознат много с работата на Sound Forge. Използвам я за запис, но дори не мога и качеството на звука да оправя. Добре, че програмата има някакви филтри и оправя горе-долу качеството. Търсих много в нета, но за съйаление не можах да намеря, това което ми трябва. Много съжалявам, че не мога да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

здравейте,свалих си програмата, обаче не мога да намеря дали има опция за записване върху инструментал.Пробвах и инструменталът се изтри,а на негово място се появи гласа ми.Има ли начин да пусна инструментала и да се запиша върху него? Версията която свалих е 8.0 . мерси предварително. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен.Ако иска всеки може да ми пише на скайп : samohvalko

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Soundforge е монтажна а не мултитакова пограма и съвсем не е ориентирана за работата, която се оптиваш да свършиш.

За тази цел има стотици програми. Разучи някоя и ще се справиш.

Напиши в google "multitrack recording", или нещо от сорта и действай.

Редактирано от Reckless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или по-вкоро в Уикипедиа търси DAW (Digital Audio Workstation). Има ги изредени всичките такива, заедно с подробно инфо за всяка една. Успех! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ви благодаря,но не мога да намеря нищо.Много ще съм благодарен,ако някой който разбира от такива програми и знае как се работи с тях, да ми помогне като ми пише на моя скайп и ми каже някоя конкретна програма и как се работи с нея ;) .Скайп: samohvalko

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, как се работи с дадена програма, няма кой да те научи с един пост в скайп.

Най-добре е някой който знае, да ти показва, да работи и да гледаш.

Плюс това си иска доста време, за да разучиш добре дадена аудио програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избери си една и си намери видео туториали от нета. Примерно за Ableton Live!, Cubase, Logic Pro има такива и то много готини. С 3-4 гледания и проби научаваш едва ли не всичко!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Някой ако може да ми помогне!Има ли саунд форч с бг меню?Ако няма как може да се направи на бг?Пишете!!!

Виждал съм го с руско меню

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по полезно е да се учат/използват програмите на оригиналните им езици. Особено за руските преводи, не винаги саточни, а и повечето символи и понятия са си стандарт в цифровия аудиомонтаж. Става дума за не повечеот 100 думи на английски!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как е възможно по време на записване да се чуват останалите канали?(За Sound Forge говоря)

Пример:имам 2 канала ритъм и искам докато записвам други канали тези 2 ритъм канала да звучат. :unsure:

Редактирано от Дейвид Гатев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как е възможно по време на записване да се чуват останалите канали?(За Sound Forge говоря)

Пример:имам 2 канала ритъм и искам докато записвам други канали тези 2 ритъм канала да звучат. :)

SF е еднопистова,но двуканална(ляв-десен) програма,затова няма да ти се получи.Потърси многопистови програми,моя препоръка-Adobe Audition.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.