Jump to content
Българският форум за музиканти

Sound Forge


Roland

Recommended Posts

Може да пробваш от опциите на звуковата карта (Recording Control) да избереш да взима инпута от "Стерео Микс" или нещо подобно.

След това махаш или слагаш "mute" на микрофона (зависи как ти трябва) и пускаш форджето да записва.

Само трябва да внимаваш с нивата на звука. Поекспериментирай малко.

Дано съм помогнал. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Please, heeeEELP ! Как да стане така, че да свиря /и съответно записвам/ отгоре върху вече записан трак на Sound Forge. Има ли въобще програмката такава опция, или ми трябва друга програма за това, и ако да коя??? Много благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В звуков редактор, предназначен за двуканални (стерео) файлове няма как да стане. Можеш да свършиш тази работа във всеки мултитрак (Сонар, Кюбейс, Куул едит и т.н.) или в програма, позволяваща наслагване (overdub).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да стане, но изкуствено. Отваряш втори проект на SoundForge, записваш си партията, може да пуснеш през това време отзад да ти звучи първия проект. После копираш записаното от втория и го смесваш с Edit -> Mix в първия, като си регулираш нивата на двата звукови файла. Ама това е пълна глупост, правилното решение е multitrack.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хихи, olygofren аз в бързината да чуя крайния резултат точно т'ва и направих ама верно си е пълна глупост , 100 часа се мъчих

yamaha благадаря за изчерпателния отговор! :)

Сега остава да избера коя от всичките останали multitrack програмки да разцъкам, търся простичка и изчистена програма като за начало, коя да бъде??

Редактирано от NIGELA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cakewalk Pro Audio 9, има я в датата. (дано не ми изтрият поста)

Перфектна програма, има и score editor, заема под 100МБ. Единствения проблем е, че няма VST хост, но ако не ти трябва такова нещо, е идеална. (А подозирам, че ако досега си записвал(а) на SoundForge, няма да ти трябва още...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май има една опция за 50/50 миксиране върху готовия трак, ама наистина както казват колегите- по-добре в многопистова среда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здрасти на всички.

моля за помощ при записване с тази програма. Всичко и е наред, записите са страхотни, но има един проблем. Когато в дадена песен има прекъсване за секунда, там качеството се влушава. След прекъсването започва от много тихо и след 2-3 сек. се оправя до нормалната сила на звука.

Какво да направя? Къде ли не рових, но без успех.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Много хора ми помогнаха да инсталирам тази програма и сега вече я имам и е готова за работа.Ще ми обясниш ли ,как се работи с нея и как да вържа клавира към програмата. :hysterical: Моля те помогни ми :metalist::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.