Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос към опитните


The Berzerker

Recommended Posts

Та, значи от скоро време търся да си купувам от драгите съфорумци еФтиничка бас китара като за начинаещ и поради финансови пречки не мога да си купя и подходящата озвучителна апаратура демек неам пари да си купим бас кубе или колона....Имам една стара машина мейд ин бългерия.... L100 Вермона 100-ватова някъде....много е изтрещяла, но ми върши добра работа за китарно свирене със S-amp ръчна изработка от вие-знаете-кой-пловдивчанин иии да питам много ли ще се прецака тая антика ако ръгна некоя 4-струнна талпа или как оптимално да намаля шансовете тва да стане, настройки там тва-онова (по моя лична логика не трябва да използвам санс-ампа с баса щото той допълнително ще уваличи сигнала и риска от точно тва дет не искам да става....:)

 

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де неа ли некой да си каже мнението поне или дааааам де да знам да каже нещо.....иямате ли опит с такива машини...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, няма нищо да и стане ако не я бичиш силно с баса, защото ниските честоти могат да прецакат говорителите. Ако толкова ти е наложително да свириш силно, намали ниските честоти :icon_shithappens:

п.п. подчертавам, че скромният ми опит може само дотолкова да ти помогне. :punk_guitar: Не знам, "разбойник", от форума, ще ти даде най-добрия съвет, според мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми да земе да пише някой, че много сериозно вече ше купувам неква талпа и търся съвет за кубето.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи за кое се притесняваш за усилвателя или за колоната ?

 

Л100 не е на Вермона а на ЛАТ - маде ин Бългериа :greenangel:

 

Лично мое мнение е ръгай баса в ефекта и в ампа и не се плаши. Остава ти да си направиш настройки на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вкъщи свиря с един Регент 150-не съм имал ядове-намалил съм трейбъла на минимум защото много пращи,баса малко над нулата и си свири перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛАТ Л100 и Б100 нямат почти никакви разлики . Няма какво да се притесняваш . Само гледай да не му наблъскаш нещо с активна електроника (бустер) , че малко се шашва .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.