Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi To Usb


Maslarsky

Recommended Posts

Здравейте, съжалявам може би за не дотам компетентния въпрос, но ме интересува следното. Вместо да наливам пари за нов синтезатор или keyboard има ли вариант да използвам миди изхода на стария ми Roland имам само миди аут и с миди кабел да го свържа с ЮСБ-то на компютъра? Незнам дали има такъв кабел или трябва с преходници, както и не знам дали са скъпи. Та идеята ми е следната ако стане това свързване има ли вариант да използвам само клавиатурата от стария синтезатор като миди клавиатура, а да ползвам много хубави звуци (бленди) и стилове, като например мотифските на ямаха и какво трябва да се купи, специален емулатор или пък саунд карта или подходящ софтуеар? Въпросът е, че свиря в къщи харесва си ми клавиатурата на роланда, но искам по-качествени звуци, ще се радвам ако ми отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

има кабели които са:

 

миди-------------юсб

 

 

а за да свириш звуците на мотиф ти трябва мотиф рак, който се свързва по миди с кийборда, но проблема е че ти нямаш миди ин на твоята свирка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразтърсвайте малко из форума за подобни теми преди да попитате нещо....тези въпроси сме ги обсъждали поне 100 пъти... ;)

 

Има такъв кабел/преходник:

 

cme_u2midi_usb_cable_sm.jpg

 

 

Може също да ползваш midi/joystick порта на дъното ти (ако си с вградено аудио) или същия порт, ако го имаш на аудиокартата си. Ако нямаш такъв порт, може да си вземеш за 5-6 лв. каквато и да е аудиокарта с такъв порт, на която няма да използваш нищо от аудиото, а ще я ползваш само като миди интерфейс - в този случай ще ти трябва само съответния кабел...

 

midcable.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво пък му е Миди Ин на свирката ? То и миди клавиатурите нямат , да не би да не могат да управляват рак по тая логика :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразтърсвайте малко из форума за подобни теми преди да попитате нещо....тези въпроси сме ги обсъждали поне 100 пъти... :rolleyes:

 

Има такъв кабел/преходник:

 

cme_u2midi_usb_cable_sm.jpg

 

Дай съвет откъде мога да си купя такъв кабел в София и каква е ориентировъчната цена ??? Навсякъде пише че има такъв преход , но никаде откаде мога да си го купя . Вчера стигнах до ситуация да се пробвам сам са си правя ЮСБ кабел . Предишният ми комп беше с миди порт , сам си бях направил кабел и работеше , но с ЮСБ-то нещо неможах да се справя . Някой ако знае каде се продават или някой който прави такива кабели да свирка . Поради липсата на кабел съм си персионирал синтезатора да хваща прах , а това е тъпо.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да виждам ,че в чужди включително и руски сайтове се продават такива кабел , за съжаление нямам познати в чужбина които да ги натоваря с тази мисия невъзможна . Странно ми изглежда , че тука не мога да намеря такъв кабел на сносна цена . Намерих в един български сайт за около 90лв . При положение че синтезатора ми е Касио за 350лв е престъпление да дам 90лв за някакъв кабел .

Все пак ако някой знае каде в София мога да се снабдя с подобен кабел да пише .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост толкова си струват ... Иначе за 70 лева от Алмар може да се вземе M-Audio - USB Uno

http://www.almar.bg/welcome/index.php?page...rt&Itemid=1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост толкова си струват ... Иначе за 70 лева от Алмар може да се вземе M-Audio - USB Uno

http://www.almar.bg/welcome/index.php?page...rt&Itemid=1

 

наистина за жалост ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши на anio_n72@abv.bg и ше ти кажа от къде да си купиш такъв кабел аз съм със същия и перфектен струва 35лв и ше ти го донесат напрао до вратата!

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиши на anio_n72@abv.bg и ше ти кажа от къде да си купиш такъв кабел аз съм със същия и перфектен струва 35лв и ше ти го донесат напрао до вратата!

 

 

- - - - - -- - -- - - - - - - -имаш писмо на мейла и ЛС - - - - - - - - - -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-обичам някой да напише нещо , да се зарадвам и до тука . Ни вопъл ни стон от anio_paa , така че айде дайте жокер , че взех да се отчайвам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз днес си купих кабел но сега не мога да разбера как става самото качване на миди към синтезатора ...

 

значи

закачихме синтезатора и след това смъкнах сигурно около 20 програми четох насам натам из гугъл но нищо не направих

 

 

ако може някои който се е занимава с това да ми помогне :

каква програма ми трябва ,

трябват ли ми нещо като драивъри ,

и как става самото прехвърляне

 

синтезатора е Stagg STK-520

 

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,ако правилно съм разбрал ти искаш да качиш миди файл от компа в синтезатора.Така ли е?Първо няма къде да го сложиш това миди.Нямаш нито оперативна памет,нито харддиск на това клавирче.Ако искаш това на тоя "синтезатор" няма как да стане.Кабела по принцип е за да можеш да си вържеш синта към компа и да го ползваш за миди клавиатура.От там вече да управляваш и свириш в реално време с VST инструменти.Било то през Кюбейс,Рийзън,и т.н. да не изброявам.

 

Най-добре напиши точно какво искаш да правиш,че така да стрелям на посоки...И ще получиш точен отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица някой беше дал подробно инфо къде има евтини МИДИ-то-ЮСБ кабели, но не помня в кои раздел и тема. В БГ. Потърсете и трябва да излезе. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.