Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackson


El`ToRo

Recommended Posts

Боже мой!Това за тежестта на китарите въобще не е вярно!Имам китара Дилън, от америка, нейде от края на 80-те(може и по-рано да е).Определено е от дърво и е много адски много лека, но тона й е идеален, чудесен.Единствената китара минала през ръцете ми където не искам да пипна нищо защото е перфектна.

Друг пример - китарите от алдер са доста леки и въпреки това се използват в световен мащаб за метъл китари и свирят чудесно!Звука е по-кристален и при много хай-гейн не замазват, но естествено за чиста китара не стават, ама няма китара за всичко!Туй е като кола дето да е проходима като джип, да харчи малко, да е малка като бъги и да събира поне 6-7 човека....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Може би не се изразих правилно.....

Всеки може да си вземе каквото дърво иска и каквито адаптери си иска.....и да си прави какъвто звук си иска,само че:

Алдер - по-изчистен, кристален звук

Махагон - по-плътен, по-богат звук.

Аз лично за много гейн бих предпочел алдер+адаптери които правят още по-кристален звука(активни EMG, EMG HZ H4), за да няма замазване при многото гейн.Говоря за дет метъл.Друг може да предпочете по-fat звук и да вземе друго...

А за чистата китара исках да кажа че описаната от мене конфигурация не става за чиста, което главно идва от адаптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един приятел с динки , които я отвори вчера и каза че маи е от шперплат....

 

Вярно ли е това?? На мен не ми се вярва тези китари да са от шперплат, но, ако е така, снимайте отвътре, да видим какво ще излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз също имам Jackson JS30Dinky и съм на мнение, че хич не е лоша, но както казаха повечето:

 

1. Става предимно за жици.

2. Много е важно точно КОЯ китарка ще вземеш. Аз си я взех от RF навремето. Имаше 4 еднакви броя, но от тях само една ставаше за свирене. (Старателно си беше скрита де, ама аз я изрових. :) )

 

Иначе проблеми с китарата не съм имал, има си floyd, заключване, струва си парите.

И верно е тежичка. :)

 

Има още няколко готини джаксъна за до 600 лева. Ясно е, че това са си (почти) среден клас китари и от тях чудеса не можеш да очакваш, но за тея пари ще е трудно да намериш по-добро. А и както виждам вече си се спрял на Jackson. Ащо хвърлиш още няколко стотарки може за Ibanez да понахалстваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми те ибанците имат по пробивен звук като за сола , а човека иска да свири траш я джаксана е по траш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Jackson-а какво кубе ще е най подходящо (понеже мойте се е прецакало) да е до 60 вата ??

М човече гледам че никои не ти е отговорил . Аз ти предлагам да си земеш Crete не защото са наи добрите марки но можеш да заложиш на нея понеше предлагат големи неща за малко пари .Аз имам един зех го за 700 кинта и мога да ти кажа че за жица е идеален даже не му е нужно педалче .Ако беше на маршал щеше да струва поне 1000 щото е по пополярно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.