Jump to content
Българският форум за музиканти

Каподастър


badValue

Recommended Posts

някои ползвал ли е капо на 12 струнна китара(в моя случай акустична)....

... проблема ми е че имам такъв , с който чудесно се справям с "нормалната" си китара , но на 12ката не ми натиска добре "дублиращите" особенно осезаемо на 5 и 6.

 

дали Фендерския ще се справи по добре ???

 

ако някои има други предложения моля да каже марка и откъде да го взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа е ... просто трябва да намериш някой с по-голяма скоба , ама надали ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е проблема скобата, хваща се идеално , просто (.042/.022w - .052/.028 размерът на 5-6) "тънката" шеста кактпо се вижда е по4ти двойно по тънка и сигурно "гумата" на копото не е достатъчно мека за да може "независимо" от .052ката да натисне и .028 (еквивалентно и за 5та) ...

 

иначе като големина хваща идеално целия гриф(върти ми се че е около 5 см.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз моя от там си го взех (тогава нямаше други)... ще проверя пак :hysterical:

... не вярвам да има значение , но струните са ми ЕрниБол 80/20 - 12 медиум (11/11 - 52/28) [Earthwood 12-string Medium .011 - .052 Acoustic 80/20 Bronze]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 2 такива:

 

42023000278a.jpg

 

и съм адски доволен - капото се натяга според китарата и конкретната позиция - бих казал - перфектно е! Ползвам го и на 12-струнния си Овейшън, който е с 13-ки струни ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря <visiondann> предполагам намира се онлайн(в БГ май не съм го виждал)

 

Да, купувал съм ги в нета ... Иначе съм имал различни модели Дънлоп, и Фендер, и разни кучи марки :hysterical: но това е по-добро определено ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По моему за 12-струнка вършат работа само каподастри, които се затягат с винт - всичко друго е бошлав работа - вервайте ми, доста съм се напатил от всякакви видове каподастри и то не само на 12-ка, ами на какви ли не видове струнни инструменти, включително мандолина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Аз имам 2 такива:

 

42023000278a.jpg

 

и съм адски доволен - капото се натяга според китарата и конкретната позиция - бих казал - перфектно е! Ползвам го и на 12-струнния си Овейшън, който е с 13-ки струни ...

И аз съм тръгнал да избирам каподастър.Та понеже не се отваря изображението ,може ли да кажеш кой е твоят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капото за 12-струнна китара трябва да натиска различни по дебелина струни и се розличава донякъде от това за 6-струнните китари. През годините съм ползвол всевъзможни, уж специални модели, но само един вършеше перфектно работа. Разликата се състоеше в това, че притиска струните ВЪРХУ фрета, а не зад него. В момента Томан предлага няколко модела, не са скъпи, но нямам представа каква работа вършат. http://www.thomann.de/de/cat.html?gf=kapodaster_fuer_12-saitige_gitarren&oa=pra

И едно уточнение, това приспособление се нарича Capo, а Capo d'Ästro е точно определен модел, който изглежда ето така.

6ecdd6287d31f52e.jpg

 

Иначе става "нашият XEROX e Minolta..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.