Jump to content
Българският форум за музиканти

"Нечисти" вокали


AXE

Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз не съм казвал, че като ревеш пееш ниско!

 

Просто допълних някои неща. А иначе при Леми е малко сложна ситуацията... мога да се похваля, че съм наясно с повече от 200 негови песни и в една не малка част от тях той пее НИСКО. Но факт е че в повечето пее някъде в средните регистри, но доста дрезгаво. Междудругото в няколко рок парчета вади и доста висок глас.

 

А иначе... за Пантера... примерно при WALK припева се пее:

 

Re (F)

spect (E)

 

Walk (не чисто Ф)

 

Поне така го хвана по слух чичо ми... аз лично имам ужасно слаб слух... дали щото не тренирам или просто съм си така не зная, но е факт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамката му разкатахте на човека! Бил чист, бил нечист. Абе тон горе, тон долу, кво значение? Нема да го носиш я? Пък и в едно реване с пълен глас, как се разбра, че бил неколко херца там по-висок или нисък. Той човека си пее и зло на никуму не прави. Той прави музика, а само ние българчетата се извъдихме майстори и търсим кусур. То още малко и на Дяда Господ ще му намерим кусур, къде сбъркал, къде е нисък, висок, що има черни, жълти и т.н.

Айде слушайте музика и се наслаждавайте, не търсете кусури! B):cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де... рева си му е убиец... и е готино, щото е далеч по-музикално от повечето му колеги... същото мога да кажа и за Кавалера...

 

А иначе за херците... ако е наистина добър слухар ще може при къв да е рев да вади точен тон... а това ме подсеща, че наскоро се "заядах" с един пианист да ми каже тона на звука издаван от едни патрони при стрелба... не успя хахаххаха :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де... рева си му е убиец... и е готино, щото е далеч по-музикално от повечето му колеги... същото мога да кажа и за Кавалера...

 

А иначе за херците... ако е наистина добър слухар ще може при къв да е рев да вади точен тон... а това ме подсеща, че наскоро се "заядах" с един пианист да ми каже тона на звука издаван от едни патрони при стрелба... не успя хахаххаха ;)

Ами човека не е бил слухар :) даскалата ни по солфеж в средното беше пълната психопатка и ни казваше че стаята в която учим ни помага много при диктовките защото звука от луминисцентното осветление е бил ре диез и така нямало да бягаме от тоналност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ААААА хаххахахахахахахха! Е тва ме разби просто...

 

Ами... до колкото го знам си е доста слухар, ама не можа да се справи с това хаха :) А иначе аз лично съм ПЪЛНА нула в хващането на тонове.... и тва ме дразни адски много, но как да е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даскалата ни по солфеж в средното беше пълната психопатка и ни казваше че стаята в която учим ни помага много при диктовките защото звука от луминисцентното осветление е бил ре диез и така нямало да бягаме от тоналност

Ха-ха... :) Да не би обаче да си запомнил грешно, щото няма как да е ре#(освен ако капакът на лампата не е резонирал на някоя кратна честота). Заради 50-те Hz тонът, който се чува е сол#(по-точно малко по-ниско). Имал съм възможност да се убедя в това, старата ми квартира, където и печката, и телевизорът...абе изобщо всичко дет' можеше да издава звук бръмчеше на сол# и като се наслагваха едно върху друго.....не ти е работа... :);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даскалата ни по солфеж в средното беше пълната психопатка и ни казваше че стаята в която учим ни помага много при диктовките защото звука от луминисцентното осветление е бил ре диез и така нямало да бягаме от тоналност

Ха-ха... :D Да не би обаче да си запомнил грешно, щото няма как да е ре#(освен ако капакът на лампата не е резонирал на някоя кратна честота). Заради 50-те Hz тонът, който се чува е сол#(по-точно малко по-ниско). Имал съм възможност да се убедя в това, старата ми квартира, където и печката, и телевизорът...абе изобщо всичко дет' можеше да издава звук бръмчеше на сол# и като се наслагваха едно върху друго.....не ти е работа... :D:D

Защо да не е ре# това е втори обертон (хармоничен) ре#от голяма октава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даскалата ни по солфеж в средното беше пълната психопатка и ни казваше че стаята в която учим ни помага много при диктовките защото звука от луминисцентното осветление е бил ре диез и така нямало да бягаме от тоналност

Ха-ха... :headbang: Да не би обаче да си запомнил грешно, щото няма как да е ре#(освен ако капакът на лампата не е резонирал на някоя кратна честота). Заради 50-те Hz тонът, който се чува е сол#(по-точно малко по-ниско). Имал съм възможност да се убедя в това, старата ми квартира, където и печката, и телевизорът...абе изобщо всичко дет' можеше да издава звук бръмчеше на сол# и като се наслагваха едно върху друго.....не ти е работа... :godbless::)

Защо реши, че трябва задължително да е на 50 херца? 38 е ре #... може това да е била честотата... а междудругото 50 херца си е прекалено близко до Сол бемол... ако не ме лъже паметта и калкулатора в мозъка ми е почти на средата между сол и сол Б.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм... ако и аз влизах в това определение, не съм съгласен... през живота си съм хващал най-много 4 поредни ноти от бас партията на една песен на Children Of Bodom... мога да си настроя баса и това е... а другото е четене на много неща свързани с честоти, щот ми е интересно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даскалата ни по солфеж в средното беше пълната психопатка и ни казваше че стаята в която учим ни помага много при диктовките защото звука от луминисцентното осветление е бил ре диез и така нямало да бягаме от тоналност

Ха-ха... :D Да не би обаче да си запомнил грешно, щото няма как да е ре#(освен ако капакът на лампата не е резонирал на някоя кратна честота). Заради 50-те Hz тонът, който се чува е сол#(по-точно малко по-ниско). Имал съм възможност да се убедя в това, старата ми квартира, където и печката, и телевизорът...абе изобщо всичко дет' можеше да издава звук бръмчеше на сол# и като се наслагваха едно върху друго.....не ти е работа... :);)

Защо реши, че трябва задължително да е на 50 херца? 38 е ре #... може това да е била честотата... а междудругото 50 херца си е прекалено близко до Сол бемол... ако не ме лъже паметта и калкулатора в мозъка ми е почти на средата между сол и сол Б.

Трябва да е 50 Hz, защото това е бръмчене от дроселите на луминисцентните лампи, които са с разхлабени ламели. 50 Hz дават височината на сол от субконтра октава G0 плюс 38 цента, но тъй като този звук е твърде нисък и слаб, най вероятно се чува нещо средно, междо ре и ре# на голяма - D(D#)2, което, както казах и преди е 2-ри хармоник! Освен това е подсилен от резонанса на корпуса на лампата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.