Jump to content
Българският форум за музиканти

Евгени Димитров


nb2002

Recommended Posts

След като Слави се подигра с Майкъл Болтън, вече не го гледам. То бива комплексарщина, ама все пак това е Майкъл Болтън! Маестрото е добър, спор няма, но с такива инструменти и оборудване можеше да направи наистина нещо запомнящо се. Клавията май е само за украса. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^

Че кой не знае "Едно ферари с цвят червен"? :oops:

 

А и кажете си честно, кой от вас няма да се навие да взима по 2-3 хилки тук, като музикант, а в свободното си време да свири каквото си иска?

Сетих се, че в Ку-ку бенд има йерархия и бековете например взимат по 0.8 хилки, а с тва дори един бадминтон не може да се завърже! :hysterical:

А и дългия забранява на бенда да свирят, в каквито и да е други формации...че иначе и за федербал няма да стигне :butcher:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да се стърпя, защото не споделям последното мнение, или поне не изцяло. Мисля, че точно музикант трябва да има и да изразява мнението си, защото това е градивно, пък и показва отношение. Много хора, които не са на ясно си викат "щом като ги дават по телевизията са голяма работа" - всичи ли споделят това мнение ? Не, нали? Но трябва да се изрази и да не изглежда като оплювка, а то всъщност е възпитателно за тези, които не са толкова навътре в материята и сега се учат. Колкото до "Ку-Ку' бенд и Слави, наистина Слави е един фамилиарник и самохвалко, който на последък показва абсолютно неуважение към гостите си, показвайки им колко добре свири бенда му, ако изобщо може да се нарече "бенд" това множество от скъпо оборудвани инструменталисти-чалгаджии, които само парадират и се опитват да смаят някого с това, а не със умения. Може да ви звучи смешно, често в такива моменти се срамувам пред гостите в предаването от това че съм българин. Не можах дабре да изразя това, което мисля но сигурно от части стъе схванали за какво иде реч.

 

Тук вече няма как и аз да се изкажа.Не мога да повярвам как се нахвърляте срещу едни великолепни музиканти!И аз не харесвам шоуто на Слави и отдавна не го гледам,но това не означава,че трябва да се слага петно върху "Ку-ку" бенд.Първо-те не са инструменталисти-чалгаджии,а музиканти,които свирят всякакви стилове и то на световно ниво,с което не знам дали тези,които пишат срещу тях-могат да се похвалят.Смятам,че бенда напълно заслужават скъпите си инструменти.Много е странно да се пише точно за "Ку-ку" бенд,че се опитвали да смаят някого с инструментите си,а не с умения(каквито очевадно имат в излишък).

И аз не съм от тези,които смятат,че "щом като ги дават по телевизията са голяма работа".Мога да дам много,ама много конкретни примери със световно известни музиканти,от които инструменталистите от бенда свирят в пъти по-добре,да не говорим,че първите не могат и да изпълняват толкова много стилове,колкото "Ку-ку" бенд.Няма да го направя обаче,за да не обидя някои хора.

(Това малко ми заприлича на случка с един,който плюеше Иван Лечев,че не можел да свири...)

Предлагам следното-вместо да се спори-който смята,че е по-добър от "Ку-ку" бенд-да излезе срещу тях и да го покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Сетих се, че в Ку-ку бенд има йерархия и бековете например взимат по 0.8 хилки, а с тва дори един бадминтон не може да се завърже! :hysterical:

А и дългия забранява на бенда да свирят, в каквито и да е други формации...че иначе и за федербал няма да стигне :oops:

Имаш предвид тенис :butcher: ,аз съм чувал за други цифри, а и аз и ти не бихме били беквокали там, по-скоро и това, но може и моето инфо да не е вярно. И въпреки това, Куку са една от най-добрите банди в БГ, според мен.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще рече свирят много стилове?Ами налага се да ги свирят защото са в БЪЛГАРИЯ ,а музиката тука е много шарена.Дали Йотов може да свири народна музика?Съмнявам се?Те повечето немогат да свирят народна музика,е нали изключваме Гъмзата и проф.Илиев ама другите според мен са гола вода.Колко музиканти(знайни и незнайне)ще им скрият шапката в балканска музика.И между другото ,много еднакви ми се струват авторските им песни.И мисля ,че бенда на Азис е по-добър.Освен китариста.Цецо си е Цецо.

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Дали Йотов може да свири народна музика?...

 

Благодаря

 

Може!

 

Моля!

 

 

Има ли как да дадеш да чуеме нещо, линк към клип.До сега никога ,ама никога не съм го чувал да бъде доминиращ инструмент в народната музика свирена от бенда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ Познавам го лично (приятели сме от 30-на години). Затова прецених, че мога да бъда полезен с информация относно интереса ти.

 

Линкове не са ми известни (не съм търсил, а няма и да търся).

 

Какво означава "доминиращ инструмент в бенд" (какъвто и да е жанрът)?

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мисля ,че бенда на Азис е по-добър...

 

Гледаш Азис? OMG :thumbs_up:

 

Значи да го гледам всяка вечер не е така,просто при превключване на каналите като видя ,че бенда свири и се заслушвам.Това е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^^ Познавам го лично (приятели сме от 30-на години). Затова прецених, че мога да бъда полезен с информация относно интереса ти.

 

Линкове не са ми известни (не съм търсил, а няма и да търся).

 

Какво означава "доминиращ инструмент в бенд" (какъвто и да е жанрът)?

 

Може би не съм се изразил правилно,исках да кажа водещ,солиращ инструмент,примерно като Гъмазата в румънските работи,или Илиев в родопската музика,мисля че се досети за какво говоря

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
И мисля ,че бенда на Азис е по-добър...

 

Гледаш Азис? OMG :thumbs_up:

Аз мисля, че двата бенда са общо взето равностойни, но май Азис бенда е формиран от по-именити музиканти(не можах да намеря по-точна дума). И какво толкова ако гледа Азис? И аз го гледам от време на време. Понякога има сполучливи майтапи, нерядко интересни гости, певиците пеят не лошо(особено едната). Напоследък ме впечатли една група, която свири в предаването на Д.Цонев, по канала май. Добре се оправят с кавърите.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,тука интересна темичка се заформила! :happy: ..Ми да си кажа и аз мнението.След дълги години свирене по кви ли не сцени и с кой ли не(вкл. и с некои наши и чужди "звезди") установих,че съм се провалил като музикант,щото откакто спрях да си вадя хляба основно с музика се видех с некои леф!!!..Не че не свиря още,но го приех по-скоро като хоби(чесане на крастата :coolp: ).

Та тва е основното,колеги-плюем или не,най-добрите са най-успелите!!! Имам много колеги(приятели)на които професионалните им качества позволяват да се качат на сцената до най-големите величия на нашето време в музиката,но...некои от тях понякога нямат и стотинки за цигари... Дето викаше една колежка преди години: "Язък за таланта!.."

Най-добри са тези,които гледаме всяка вечер по ТВ,тези,чийто парчета се слушат всеки ден по радиото,в кръчмите и дискотеките...Пък нека да са некадърни...

 

Колкото до "Ку-ку бенд":Цецко-един от най добрите ни китаристи,"проф."Илиев и Гъмзата-невероятни духачи,с перфектно чувство за ансамбъл,динамика,стил...Венко-много сносен драмър,за другите нямам лични впечатления,но щом са там,значи има защо!..Естествено много от нас,също биха могли перфектно да се справят на тяхно место,но...не са улучили правилното място в правилния момент ;) ..Ето това вече е шансът,нещото много необходимо,когато отговаряш на всички други условия!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо го възвеличавате тоя Цецо толкоз много, ама откакто го чух как опорочи Always With Me, Always With You на Сач, определено ми падна в очите- да перефразирам горното изказване- язък за хубавата апаратура...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.