Jump to content
Българският форум за музиканти

Раздвоен съм сред няколко модела клавири


Maslarsky

Recommended Posts

Здравейте, прегледах форума и видях, че тук има доста разбиращи хора. Въпросът ми е следния, искам да си подменя клавира с някой до 1500 лева. Знам, че са малко, но имайте предвид, че макар и не начинаещ, аз си свиря за кеф, не по кръчми и т.н. Не искам и да е някоя детска играчка, имам ROland E14, но морално вече е много стар и ми трябва задължително външен носите флаш карта, дискета за мидита или вътрешна хард, или поне ЮСБ вход и изход. Като пооглеах пазара се спрях на следните модели. KORG PA 50, YAMAHA MM6, YAMAHA DGX 505, S500, моля за съвет, кое от тези машини да избера, който ги е пробвал и може ли да се намери нещо сностно като 2 ръка! Благодаря предварително!

Редактирано от Maslarsky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми позволиш да си изкажа мнението:

Често се коментират тези въпроси тук и както във всяка друга тема ще срештнеш различни мнения. Моето е, че първо трябва да решиш за какво ти трябва. DGX-a си е един вид дигитално пиано, въпреки, че май няма хамър механика. Корг-а и s500 са си аранжори, т.е. кръчмарска хава - пускаш си стила и си свириш. А ММ6 си е уъркстейшън - има специална тема за този клавир. Не, че примерно не можеш да ползваш 1-то за функциите на другото. Аз лично ти препоръчвам ММ6-цата, даже събирам пари и аз да си я купя. Все пак си има мотиф-енджин и мегавойсис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за ПА50 -синта е страшен, има караоке, звуците са добри + възможности за редакция, стиловете са добри + можеш да си добавяш на дискета. Много ще ти е по-приятно и забавно с него да се занимаваш. А, и нещо много много важно, щом ще свириш вкъщи - ИМА ВГРАДЕНИ ТОНКОЛОНИ, които са достатъчни да озвучат до 50 души зала ( пробвал съм ). Изобщо - всичко в 1 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че ако свириш за кеф, а не по кръчми, ПА-50-то моментално отпада, а относно това, че колоните му озвучавали зала с 50 човека, няма да го коментирам изобщо (ем, то и със звук от GSM може да се пробваме да правим концерти). Не си споменал каква клавиатура искаш- тежка или лека, пълнооктавен клавир или с по-малко клавиши, какъв тип - workstation, arranger... Принципно и аз съм за ММ6, звуците са по-добри от тези на DGX 505, а цената е убиец, мисля, че от тези клавири, който си споменал и със най-добри банки. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че ако свириш за кеф, а не по кръчми, ПА-50-то моментално отпада, а относно това, че колоните му озвучавали зала с 50 човека, няма да го коментирам изобщо (ем, то и със звук от GSM може да се пробваме да правим концерти). Не си споменал каква клавиатура искаш- тежка или лека, пълнооктавен клавир или с по-малко клавиши, какъв тип - workstation, arranger... Принципно и аз съм за ММ6, звуците са по-добри от тези на DGX 505, а цената е убиец, мисля, че от тези клавири, който си споменал и със най-добри банки. Успех!

 

Здравей Стойко, нов съм тук, радвам се да се запозная с всички ВИ! В голяма безизходица се оказах. Тамън се навих за Корг ПА 50, има го за 1520лв, ама дочух, че са китайско производство, което силно ме притесни! Но в интерес на истината вади много добър звук, особено пианата, например като го сравня пианото на КОРГА с да кажем РОЛАНД EXR - 5s еми разликата е огромна. Та защо съм в безисходица: моите условия са следните, да е с добра клавиатора, може и да е 5 октави, това ще преглътна, задължително обаче ми трябва секвенсер, да чете лирикс, да има възможност да приема миди фаилове, тоест някаква памет или устройство, примерно флопи, какво установих:

1. Корга има всичко това което търся, но е произведен в Китай и е най-скъпия вариант, от тези, които изброих в началото;

2. DGX-вете - добра клавиатора, добри пиана, но няма носител или някакви флаш карти, които не се намират, няма и достатъчно стилове и само 4 писти

3. ММ6 - супер звук, ама си е синтезатор, няма колони, няма хитър петър, секвенсори, караокета, а аз търся тези неща.

Моля дайте съвет с интерес чакам предложения за модели, а ако някой продава читава свирка с тези параметри може да се договорим. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Корговете има и Италиянски и Китайски, ако имаш късмет може да ти се падне Италиянски :greenangel:, дори китайски да е не се притеснявай, при па50 няма да имаш никакви проблеми, проблемите бяха при па80 китайската серия, при па50 захранването е извън кутията и проблем при па50 досега не съм чувал, наистина всичко което искаш и си писал е при корга, както и ти си направил извод, така че не се притеснявай, няма да сгрешиш, успех :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В много теми съм писал за избор на клавир. Винаги се влиза в безсмислени спорове с колеги. Този път няма да дам препоръка за клавир, само ще кажа, че който и от тях да избереш, като го отвориш ще видиш че частите са Тайвански :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С твоите изисквания, няма какво да се чудиш - взимай веднага. А и ми е чудно защо свързвате ПА серията с кръчми. Това, че в БГ са се изродили представите на хората за тази универсална серия, си е ваш проблем. Факт е, че тези модели са с много функции и приложения. Ако става за въпрос, моя го ползвам предимно за свирене на пиано+стрингс / ел. пиана + барабани. Така че, кой за какво ще го ползва, си е негова работа. Това е все едно да кажеш - Аналоговите синтове са само за електронна музика.

 

 

ПС - и специално за колегата малко по-горе - кое от караоке с текст на екрана, пълноценни стилове, секвенсър , МИДИ не спадат към графата "КЕФ" ?

Редактирано от zdravko87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Просто този клавир е направен да се използва за такива условия - заведения - демек кръчми :thx: Колкото до кефа - всичките неща, който си посочил ги има и ММ6, като за тези пари мисля, че е по-оправдано, като се има едно на ум, че доста от банките бият корговсите звуци. Особено пианата.. Така че въпрос на вкус. Свирката върви с Cubase LE, от БГ струва 1300лв, от немски сайт - 1100лв. Не мисля, че е голям минус това, че няма вградени говорители. Успех!

Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дааа вечния проблем корг или йамаха :) (йамаха притежава корг между другото)

 

аз имам йамаха, фен съм им, но на мен лично ММ6 не ми харесва, според мен е малко смотано и недоизпипано, но йамаха произвеждат свирки от за по 100лв та до за по 6000лв така че...

 

от това което четох за тоя корг май това е твойта свирка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дааа вечния проблем корг или йамаха :punk_guitar: (йамаха притежава корг между другото)

 

Ако беше вярно това, Ямаха аранжорите ямаше да звучат толкова зле. При положение, че имаме в налиност всеки модел висок клас синтезатори на двете марки, имаме възможност да коментираме нещата.

Моля, осведомете се, преди да пускате постове с невярна информация!

 

 

Иван Икономов, Музикален Център Икономов

дистрибутор на KORG за България

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и според мен за твоите изисквания,корга ще ти свърши чудесна работа,аз съм с па50 китайски и не съм имал проблем(поне досега).Бачкам си и ми е кеф :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и според мен за твоите изисквания,корга ще ти свърши чудесна работа,аз съм с па50 китайски и не съм имал проблем(поне досега).Бачкам си и ми е кеф :recourse:

Благодаря на всички за информацията, като реших да си взема Корг. Проблемът е, че по магазините за електронна търговия продуктът върви около 1600 лева, но аз имам съображения относно сигурността на подобен род плащания. Искам да попитам- има ли магазини в страната или в околни близки държави, където цената да е сходна. Съгласен съм при разумен компромис да взема и продукт втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.