Jump to content
Българският форум за музиканти

Тон-колони за слушане на музика


Ивелин

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Демонстрираха ми в - Top Audio- Video:, той е на Юри Венелин, едни колони за 2400 лв. двете, и забравих на кой свят съм. Цената не е много висока, и мисля че са приемлив вариант. Наистина хай-енд звучене, по моя преценка. Това е моделът MEZZO 6, на MORDAUNT SHORT. Въобще, неизвестни ми марки, а правят супер неща.

Редактирано от Harrry
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май никой не е споменал Carwin Vega? Динакорд ги внасят, на първо слушане ми харесаха доста... Ама Истинския звук май наистна трябва да се търси в ламбата, а не в транзистора :)

 

@overdrive за какъв точно амп става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демонстрираха ми в - Top Audio- Video:, той е на Юри Венелин, едни колони за 2400 лв. двете, и забравих на кой свят съм. Цената не е много висока, и мисля че са приемлив вариант. Наистина хай-енд звучене, по моя преценка. Това е моделът MEZZO 6, на MORDAUNT SHORT. Въобще, неизвестни ми марки, а правят супер неща.

 

Здравейте,

MORDAUNT SHORT всъщност е супер извесна марка и то с доста дълга история.

Поне се радвам че сте се изкефили на добър звук. Разбира се марката е от средно ниво, когато говорим за "хай-енд звучене".

Въпреки това си е съвсем истинска крачка в правилната посока.

В нашата мила родина все още си живеем в тотално информационно затъмнение.

Carwin Vega или дори JBL са един доста "смешен" вариант за хай-енд или дори хай-фи. Само че както сме в затъмнение, така и устата на некомпетентни хора е голяма, та се получава една странна симбиоза от претенции, за жалост вървящи пред и манипулиращи искренните начинаещи в сериозната аудиофилия.

MORDAUNT SHORT е начално ниво, но е пъти по-добре от горепосочените марки, особенно Carwin Vega.

 

Абе ходете да слушате и не робувайте на клишета, пък ако можете да се абстрахирате от собствената си субективност би било супер.

Успех. ;)

 

пп. За да бъда коректен, всяка стока си има подходящо приложение, така че явно нехаресваните от мен марки са си добри, когато се поставят на подходящото място като употреба. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ти прочете ли в какъв ценови диапазон се търсят колони? Преценил съм, че Карвин за тия цени могат да се намерят, принципно съм останал с добри впечатления от тях, но ако обичаш недей се заяжда и окачествява без да имаш реална представа. Просто съвет - не е ответно заяждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Понеже съм много чувствителен на темо добър звук, ще се изкажа за пореден път - Mordaunt Short - ДА, Cerwin Vega - НЕ !!!! (обяснението е дълго, но най- кратко казано - последните (и JBL в тая група) НЕ СВИРЯТ !)

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ти прочете ли в какъв ценови диапазон се търсят колони? Преценил съм, че Карвин за тия цени могат да се намерят, принципно съм останал с добри впечатления от тях, но ако обичаш недей се заяжда и окачествява без да имаш реална представа. Просто съвет - не е ответно заяждане.

 

Приятелю, въобще не се заяждам, напротив. Целта тук е освем ПРАВОТО на лично мнение (което не накърнявам), е и извесна доза полезност за читателите.

За "реалната представа" се изкушавам да "намекна" че съм реален човек от "бизнеса с аудио/видео" и то от възможно най-високо ниво, но да не прозвучи комерсиално, щото този форум не е за това.

Дори за колегите от Динакорд им е ясно какво е нивото на оспорваните колони, ако щеш дори Весо-Кокала (шефа на JBL за БГ.) би ти казал същото и за тази марка с изключение на К2 и "сестрите" и.

Дори не можеш да си представиш колко реална представа имам за тези неща. Току що се върнах от Мюнхен. Там се провежда най-голямото HIGH-END шоу в Европа. Е ще те черпя ако поне намериш името на "Вегите" сред участниците. Повярвай, там е елита. Та дори и началните истински фирми като похвалените от мен "Мордани". Макар че лично за мен са си едно добро, но все пак мнооого начално ниво.

 

Желая ти успех и по-малко субективност, колкото и да е утопично това.

Ясно е че нямаш опит, ама поне интернет е безплатен за информация, но по-добре иди в истински шоурум и слушай... пък може и да се видим там някъде.

Успех :offtopic-001:

 

пп. Прочети все пак предния ми пп. (послепис)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ха, и аз бях в Мюнхен, само че през март-април. Пък за такова шоу не съм чувал! Иначе нямаше да пропусна да го посетя, естествено. Ясно е, че нямам достатъчно информираност, може би защото не съм в бизнеса, за който говориш. Обаче се радвам, че вътрешното ми чувство не ме е подвело и, както се оказа, съм "на прав път".

Сега, за ценовия клас. И аз прочетох, за каква сума си търси колони човекът . Къде са 2400, къде са 1300. :hysterical: Но споменах за MORDAUNT SHORT , защото така, както ми прозвучаха, ги прецених за нещо истинско, което ще ти дава трайно удоволствие дълго време. Цената е по-малко от двойна. та ако се понапрегне човекът, може да си купи такива, а не някой компромис. Нали не си ги купува за месеци, а за години слушане!

А иначе, от десетина години си имам в къщи едни PAS на Красимир Драгиев, които купих навремето от него за 480 долара. И си свирят доста прилично- нали са с говорители VIFA-датски, лак Стейнуей, и проч. Само дето рисийвърчето- Ямаха не е достатъчно яко, ама нейсе...

Редактирано от Harrry
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пропо, може ли да дадете сайт на това мюнхенско изложение- поне малко да погледаме ?! ;)

 

Това е сайта на организаторите:

http://www.highendsociety.de.

Тук пък можете да видите добър репортаж за шоуто:

http://www.6moons.com/industryfeatures/munich08/munich.html

Разбира се това не е единственото в Европа, но за последните 2-3г. се очертава като най-сериозното и то целенасочено към звуковъзпроизвеждане. Дори можеше да се видят и чуят на "живо" групи, които използваха системи за домашна употреба при изпулненията си...

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

timeto, би ли споделил лично мнение за Trafomatic The experience One vs Two ?

и изобщо за техните продукти.

 

Само впечатление от изработка и външен вид.

Впечатляващи са и не са скъпи. Не съм ги слушал, но съдейки по отзиви са си ОК.

http://6moons.com/audioreviews/trafomatic/experience.html

Аз бях по "бизнес" дела и срещи на изложението в Мюнхен (Trafomatic се представяха там) и нямах време да послушам много системи (за съжаление). Репутацията на Trafomatic е доста добра.

За лично мнение би трябвало да имам добро познанство с конкретен продукт.

В този случай нямам, но ей го къде е Сърбия... една приятна екскурзия и готово. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.