Jump to content
Българският форум за музиканти

На колко години започнахте да свирите?


axxess

Recommended Posts

^Факти.

Толко съм дрът, че някои от постващите по-горните мнения още не са били родени като аз почвах, ам' поне да бях се научил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ам' поне да бях се научил.

 

Тая мантра и аз си я пея. Вече си взех оборудването дето го искам, сега чакам да пуснат ръце и мозъчни кори за китаристи :girl_cray2:

 

Инак за да съм по темата, на 15 годишна възраст, вече 10 години станаха, но съм полагал някакви сравнително системни усилия в тази посока не повече от 4 години :)

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ми айде някой да се пофали, че вече се е научил, та да ни светне как става тая работа. :) Не вярвам някой да твърди, че е приключил с ученето. :thumbs_up: Колкото повече научаваш, толкова повече разбираш колко не знаеш.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на около 15 прослушах жици ...

малко по-късно (това си го спомням) - октомври-ноември '98-ма лиших братовчед ми от присъствието на бас китарата у тях ....

... вече са 9 години но още ми е трудно да вкарвам 3ти пръст на дясната ръка .... да не говорим, че слапинг и тапинг още не'нам кви други техники въобще липсват.... не са ми интерсни.... а и не ми вършат работа .....

... всъщност - научух се да свиря с пръсти поради липса на перца (тва още от едно време)....

 

...относно тва че съм зле - дълги периоди от време басът не беше около мен ( говоря за 2-3 месеца + 2-3 дни около него)

 

... на около 17-18 хванах китара (1ви курс студент) ... и с нея същата работа .....

 

...преди 2 години имах шанса да седна за около 6 месеца зад барабани ... още по-зле ....

 

ИДЕЯТА: Годините са ти идеални за да започнеш ... важното е да не прекъсваш или да спираш ...

 

ПРИМЕРЪТ който ще ти дам: развихме с един приятел идеята да направим банда (:"ако ще и на локално миво да е")

той каза че има предвид и 3-ти човек така че наистина може да развием нещо ... после влязох в казармата ...

като се върнахме вече бяхме 2ма китаристи и аз - басистът.... и понеже нямахме тъпанар - седнах аз... но.....

 

идеята се крие в един наш (аз и моя човек) разговор в който той каза, че дефакто идеята за групата е накарала 3тия човек да седне и да се научи да свири наистина стабилно ....

 

сега (вече около 3 години по-късно) на тоя му трябват не повече от 2 часа за да научи някоя песен ...

..... стига да е зарибен

 

'АЙДЕ със здраве! .... и ДЕРЗАЙ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми айде някой да се пофали, че вече се е научил, та да ни светне как става тая работа. :rockon: Не вярвам някой да твърди, че е приключил с ученето. :P Колкото повече научаваш, толкова повече разбираш колко не знаеш.

 

Има много хора, които са приключили с учението, всъщност с голямата част от свирещите, това се скучва доста рано. Да се учи има цял живот, но меракът става дефицит при болшинството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така е, липсва ли желанието за самоусъвършенстване и научаване (и по - важното - ПРИЛАГАНЕ) на нови неща, човек доста бързо зацикля на едно място. До преди 2-3 години и аз само една пентатоника, и до мажор имах в главата, добре, че малко дръпнах, напоследък.

 

По темата - на 14 или 15 почнах, не помня, честно казано. Беше лятото, малко след рожденния ми ден. Вече 5-6 години се занимавам, но "свиря" от 2-3, другото беше стъргане и много несериозна работа. И така :lol:

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Има много хора, които са приключили с учението, всъщност с голямата част от свирещите, това се скучва доста рано. Да се учи има цял живот, но меракът става дефицит при болшинството

 

Много точно казано адаш, забелязъл съм, че особено сред метъл китаристите широко е застъпено мнението, че човек се учи,учи.. да свири 2 години и после цял живот свири каквото е научил тогава.

 

Иначе аз си купих първата китара на 15, сега съм на 22 и все още чакам с нетърпение момента когато ще започна да свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Е? Аз съм на 15 и чак ся се заех. Според вас късно ли е? Вие на колко почнахте?

 

 

Лично според мен,за музиката няма възраст ;) Аз също съм на 15,свиря от 2-ри клас,8 годишна възраст някъде,даже "свиря" е силно казано .. меракът ми се отприщи 7-ми клас и от година и нещо вече се занимавам сериозно и свиря всеки ден :) ... За късно не може и да става дума,самият Слаш е получил първата си китара на 15години,а виж какво е постигнал :) няма късно .. давай напред с все сила! :thumbs_up::):P

Редактирано от djoko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е? Аз съм на 15 и чак ся се заех. Според вас късно ли е? Вие на колко почнахте?

 

 

Лично според мен,за музиката няма възраст ;) Аз също съм на 15,свиря от 2-ри клас,8 годишна възраст някъде,даже "свиря" е силно казано .. меракът ми се отприщи 7-ми клас и от година и нещо вече се занимавам сериозно и свиря всеки ден :) ... За късно не може и да става дума,самият Слаш е получил първата си китара на 15години,а виж какво е постигнал :) няма късно .. давай напред с все сила! ;):):thumbs_up:

 

Доколкото знам май и Джо Сатриани е започнал на 15 (както и аз, но само мога да си мечтая да стигна неговото ниво) :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.