Jump to content
Българският форум за музиканти

-- >> Пасивни или активни ...


wolfgang

Recommended Posts

Какви електромагнитни пикъпи предпочитате? Да кажем, че по света лагерите са разделени на димарцио, дънкан, разни къстъм и бутикови, и EMG. Последните са известни предимно с активната си електроника.

Аз съм привържениек на пасивната, но като цяло съм unbiased, защото не съм имал възможност да експериментирам на воля с активна и вероятно не мога да я оценя по добава.

 

Споделете опитът и мнението си с останалите.

 

 

Правила на темата:

1. Да се пише само на база на изградено мнение, без догатки;

2. Без лични нападки и изводи от сорта на "Щом ти не харесваш това - значи си тъп". Да не става като в темата за ламби и транзистори ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи освен да се повторим за 68237 път и да кажем, че е въпрос на вкус :metalist:

Но аз предпочитам пасивни, активните некак си "изяждат" влиянието на дървото и формата, ако щеш, на китарата, демек губи се от тона на самия инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм за пасивните.

Един единствен път свирих на ЕМГ в Джаксън Солист

не бях впечатлен ... губи се динамиката...да се изразя

клиширано

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа добре ще е щот аз гледам доста китаристи дето ме кефят свирят или са свирели на ЕМG 81 така4а дайте малко инфо за кво става дума или най добре некви семпли :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами принципно активните адаптери са по-безшумни и това се усеща най-добре, когато се свири с доста гейн (примерно по-тежък метъл). Също така може да се каже, че отделния тон е малко по-отчетлив и звучи някакси по-стабилно.

 

Но, както synchu спомена, активния адаптер не се влияе особено от другите "компоненти" на китарата и така малко се губи характера и спефициката на тона. Тоест може да имате две китари с различна форма, мензура и дърво и ако сложите едни и същи активни адаптери, двете китари няма да имат особена разлика като звучене.

 

 

Не мога да кажа дали съм "за" или "против", но ако имам една единствена китара - то тя би била с пасивни адаптери. Иначе още една с EMG-та за по-тежки жици би била екстра :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно само пасивни.Активните ала ЕМГ са ми много бездушно,стерилно звучащи на мене,и наистина е вярно че не са динамични,а причината е че са твърде "хот" така да се каже.Колкото какви марки за humbuckers Seymour Duncan или Suhr,a пък за single-coil DiMarzio Virtual Vintage 2.2,Suhr и Kinman са тези които аз предпочитам,но пак е мнение на вкус.

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.