Jump to content
Българският форум за музиканти

Hughes&kettner Triamp Mk Ii + 4x12" Vc Cab


Jordan_J

Recommended Posts

Понеже доста хора ми писаха и се интересуваха да чуят семпли от Три-Амп-а на Х&К - записах набързо едно кратко видео. Чейна е максимално натурален:

 

Китара -> Кабел -> Амп

 

през луупа съм закачил само делей и Уоми педал.

 

Използвах 4 различни китари, но едни и същи настройки на апаратурата за да се чуе разликата евентуално.

 

 

Ще се радвам да чуя вашето мнение.

 

---> Hughes&Kettner TriAmp Mk II - audio/video samples <---

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SUPER! Благодаря за демото! Наистина става ясно за звука на ампа!

А той е ЧУДЕСЕН! :))) БРАВО! :recourse::):pray:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х&К са си таковали таковата както винаги с извинение и без за неносещото реална полза мнение :recourse::)

ТриАмпа е забележителен усилвател. На МК 2 не съм свирил, но едва ли разликата е огромно с МК 1, който също е убийствен.

Крънча е абсолютно забележителен.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aмпа звучи просто стахотно! :) Доста стилове могат да се изсвирят с това нещо! :recourse:

Представянето чрез видео дава по-добра представа. :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че ви е допаднала апаратурката.

Исках да поясня - грубите настройки на каналите са нещо от сорта на: ВИСОКИ: 2-3 часа, СРЕДИ: 12 часа, НИСКИ: 1-2 ЧАСА, ПРЕЗЪНС: 12-1 часа.

 

КЛИЙН КАНАЛ - ГЕЙН: 11 часа (А, В)

 

КРЪНЧ - ГЕЙН: 2 часа (А), 12 часа (В)

 

ЛИЙД - ГЕЙН: 90% (А, В)

 

 

Лийд канала на практика има толкова много гейн и състейн, че не е нужно да се помпи до 100% - 85-90% е напълно достатъчно и с максиму дефиниция. Ако се набузи гейна докрай - почти нищо не се променя, освен това, че тона става съвсем крийми и губи част от дефиницията си според мен.

 

^^^ Крънчовете ме кефят и мен, а и са ми много нужни - с тях работя 60-70% от времето - че даже и повече.

 

Чистия канал също си е ОК, но е много зависим от китарата - някои китари звучат плачевно през него и може да се създаде погрешно впечатление за апаратурата като цяло. От друга страна - други китари си звучат през него както би трябвало да се очаква.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно звучи, нямам думи!!!! Като цяло мюзикмените ми звучат по-добре от ибанеса! Единствено не ме кефи, че свети като коледна елха, ако имах такъв амп най-вероятно щях да му изкормя всичкото светлинки дето има по него. Както и да е, по-важно е че пее страшно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, аз съм голям фен на ММ отдавна. Всяка китарка си по нещо много характерно. А в случая:

 

- Синия ММ (Петручи) го ползвам като основна китара, понеже с него имам най-много вариация - чисти бленди / пиезо, ала бала - готино звучи на отворените бленди и се представя много добре на КЛИЙН канала. Много добре звучи с отворени бленди и през КРЪНЧ канала. Когато е на ЛИЙД канал с пробивна, но в същото време солидна и топла среда. Като цяло тази китара получава най-много точки общо :P

 

- Зеления ММ Аксис спорт - се представя най-добре на КЛИЙН и КРЪНЧ - двата му сингъла откъм грифа адски ме кефят - много сполучливи. Тази китара се представя най-добре за парчета в блус/кънтри стил - Албърт Лий, Стиви Рей Вон, Ерик Джонсън. За този стил съм нямал инструмент с по-цветен и готин КРЪНЧ! Хъмбъкъра на бриджа е много топъл и готин, но някак си не се балансира с отворените бленди и сякаш изведнъж засвирваш на друга китара - ей това не ме кефи много ...

 

- Червения ММ Ван Хейлън - не много добро представяне на КЛИЙН ( но по-добре от Джем-а ) :) На КРЪНЧ канал е ОК, но нищо впечатляващо (поне за мен). На ЛИЙД обаче - тая китара няма равна на себе си по дефиниция, и някаква много, ама много характерна пробивна среда - просто е перфектна отвсякъде за Ван Хейлън стил. Човека си я е измислил на 1000%. Евала ... Дори и с гейн на 100% - ако праснеш един отворен акорд с всички струни - всичко си се чува струна по струна - невероятна дефиниция.

 

- Ибанез Джем Стив Вай - най-слабо представяне на КЛИЙН канал. Долу-горе ОК на КРЪНЧ. Най-голямата сила й е в ЛИЙД и за ПАУЪР акорди. Максимум аутпут с повечко високи и бас (характерно за Еволюшън).

 

 

Това са моите впечатления общо взето от тестовете ми с тази апаратура и въпросните инструменти.

 

Ей тук намерих една интересна снимка:

 

mcalpine060620103820.jpg

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Много качествено видео. Всичко много добре направено :metalist:

Не съм и докосвал такива китари(т.е. не съм разбирач), но наистина много се изкефих от лийд звука на ММ Ван Хейлън. :)(На живо ще е още ПО ,със сигурност...) Другите също радват, разбира се ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Много качествено видео. Всичко много добре направено :thumbs_up:

Не съм и докосвал такива китари(т.е. не съм разбирач), но наистина много се изкефих от лийд звука на ММ Ван Хейлън. :recourse:(На живо ще е още ПО ,със сигурност...) Другите също радват, разбира се ....

 

Ти нали си от Варна ? Ела в нашия бар (ДЖОКЕР Клуб - в Хотел Черно Море) и ще ти дам да пробваш системата - няма проблем ...

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз бара го знам и съм идвал ;)

С радост ще се възползвам от предложението :cheers2:

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За мен тонът на този усилвател си е направо "уваже" по варненски казано :P А за китарите спор да няма всички са достатъчно класни, все пак Данчо никога не е взимал нещо което да не е такова ;) Искаше ми се да чуя все пак и другите три китарки на чистият канал как звучат на нек адаптрите, но карай и така снимано клипчето е супер избарано...мерси за инфото Данчо изключително ми беше интересно! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.