Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой ще се състезава?


KhanAttila

  

174 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ееееее, рок концерта максимално ме изкефи! Тома и Нора са моите фаворити, за мен спор няма! У-ТРЕ-ПА-ХА-МЕ! :recourse::godbless::recourse:

 

Денислав отпадна . Извод: имало уши, които да го изключат, най-накрая! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 349
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

radoslava, Ilen - да, точно това имах предвид за чалгата и рока ;)

 

Infinity: За ДЕНИ и акапелното пеене - беше просто невероятна, аз се размазах от кеф, такова начало даде на концерта, че другите нямаха много избор - всичко или нищо! ;) Но в никакъв случай не мисля, че задачата й е била по-лесна - 3 куплета, без да се мръдне от тона и на милитон :D изобщо не ми се мисли кой от останалите там може да постигне... може би само Ясен. Така че просто можеха маааалко да наблегнат на сложността на задачата - да я обяснят за тези, които нямат представа от тези неща и пишат по форумите (не тук, другаде прочетох), че са й дали супер лесна и еднообразна песен и т.н. Освен това беше време да я чуем в стил, който е НЕИН, нали? :)

 

Абе предполагам, че ти се е искало да чуеш Can't let you go, м? ;) Еммм, и на мен ми се искаше, но не се оплаквам.

 

За Нора - страхотно го интерпретитра парчето, наистина е много много много жестока!!! Тя е от хората, които най-добре значт какво могат и какво искат да правят и го прави с кеф. Искам да ида да я слушам на живо, мисля, че много ще ме запали! Радва ме много!

Тома е любимецът на на нашето семейство (гледам MI с мама и тати :greenangel: ) откакто изпя песента на Азис. Не може да му се отрече, че се намества добре във всички стилове и много кефи цялостното му присъствие и отношение към нещата. А най-много ме радва самият факт, че човекът, който от първия момент обяви метъла за БЯЛО и чалгата за ЧЕРНО и изобщо не се притеснява да говори такива неща, има толкова голяма подкрепа в общата аудитория! С риск да се повторя - Хора, има надежда!!! :D

Шанел е истинско злато и много съжалявам, че понякога просто годините й личат (при пеенето, иначе ми изглежда супер пич). Изпя си песента супер яко, и супер яко я 'изигра', но малко опит би й подсказал (според мен) да си поиска да й я вдигнат с един тон, за да й се чуят всички красоти на гласчето. Още година-две и никой няма да се сеща, че "е имала проблеми с интонирането", просто ще разбива всичко и всички наред! Пожелавам й го от сърце!

Ясен за мен е като Преслава миналата година - в началото се чудех какво толкова го хвали Вили, а последните няколко концерта ме кефи всеки път повече! (Накрая Преслава ми беше любимка ;)) Определено е много музикален и заедно с Деница са единствените, които супер добре преценяват възможностите си, особеностите на песента и момента и нямат случайно изпети или рискувани тонове - всичко е на място и със замах. Другите понякога надценяват нещата. За този концерт - Ясен беше супер!

 

За Денислав и Ани - ако трябва да съдим по този концерт, Ани беше все пак в час :) А иначе - Ани много ме кефи като излъчване, като държание, как и какво говори - определено е много интересен и симпатичен човек. Просто вече не е на нивото на останалите 5 там, в което няма нищо лошо. Случва се :)

 

За тези, които мислеха, че съм сляпо пристрастна - ми не, не съм :))) Тези всичките наистина много ме кефят и продължавам да се ядосвам, че не мога да отида в залата наживо. :metalist:

 

И така... да видим мюзикълите... :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но в никакъв случай не мисля, че задачата й е била по-лесна - 3 куплета, без да се мръдне от тона и на милитон

Сти'а ве, Ели . Баси и трудното. За шлосер вероятно е зор, ама става дума за певци. Или бъркам?

 

Кефя се на момичето, пее яко, но в конкурс трябва да има равен старт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Аз не се шегувам - съвсем нормално е да мръднеш от тона, най-често надолу.

 

Иначе съм съгласна, че не са били равнопоставени - акапелното пеене можеше да бъде отделна задача, както и (вече споменах) с удоволствие щях да чуя всички да пеят еднакво 'хард' песни. За това не споря, просто не смятам, че Джанис е по-лесна от другите :)

 

:)

Редактирано от Elly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Elly,аз точно това имах предвид като казах, че са неравнопоставени: на Дени песента беше най-трудната задачка, дотолкова доколкото най-малко би впечатлила средностатистическия българин точно поради факта, че няма съпровод. А масовият слушател, който не се занимава с музика просто може дори да не забележи даже, че не е пяла с бенда. А като почне следващото парче, ще си каже:"Еее, това е друго!"

Страхотно си я изпя иначе, но можеха дето се вика пак да й дадат Джоплин,

ама например ей това. ;):)

Щеше бъде истински фурор!

На Рейнбоу също нямаше да се разсърдя :) , ама с тая акапела не съм съгласна. Ако ще пеят така, нека всички да пеят акапелно, нещо което така или иначе правиха на предварителните кастинги.

Иначе естествено най-много ми харесаха Нора, Тома и Деничка. :)

Ясен пее добре, но не мога да го възприема като сценичност и туй то. Не го виждам на финалите.

Ана пък на мен ми е харизматична, но просто й липсва стабилна основа. Има хубав тембър, но няма практика, което си й личи де. Прави недопустими грешки.

Аз мисля, че тя трябваше отдавна да отпадне. Дениславчо също.

Шанелчето ме изненада толкова приятно, че просто ме гръмна! Не очаквах толкова стабилно да влезе в рок-образа! Евала. Наистина е златна.

И въпреки, че е толкова малка, слага в джоба си всички без Нора, Тома и Деничка. От последните има какво да научи.

Фалшивеенето й ще се оправи, и както казва Ели, след някоя друга година никой няма да помни, че е имала такъв проблем.

За Шанел си мисля още, че ако беше изчакала с явяването си на МА, можеше да стане категоричен финалист. Сега обаче, ще отпадне може би по-следващия път. Такова усещане имам.

Редактирано от Infinity
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Сти'а ве, Ели . Баси и трудното. За шлосер вероятно е зор, ама става дума за певци. Или бъркам?

Кефя се на момичето, пее яко, но в конкурс трябва да има равен старт.

 

Иначе съм съгласна, че не са били равнопоставени - акапелното пеене можеше да бъде отделна задача, както и (вече споменах) с удоволствие щях да чуя всички да пеят еднакво 'хард' песни. За това не споря, просто не смятам, че Джанис е по-лесна от другите :)

:)

 

Така, де! Точно това имам предвид. :)

Редактирано от Infinity
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама например ей това.

 

хахаха, и аз това казах, като раздаваха песните.

И за акапела "мерцедеса" си е "прост", за певец.

Прочее - давам си сметка за разлика от масовия слушател...

И не говоря за Хард и Софт звучене на Рок парчета, а за трудността на изпълнение. Предполагам, че мацките по лесно борят височини.

Иначе верно не ми беше доло на ума, че акапелата требе да е отделна задачка.

 

И тука да отбележа - 'баси неуместните аранжименти бяха навъртели тия оли.......

А дечицата изглеждаха като Ивана как пее джазз :)

Общо взето чиста подигравка - мързеливи музиканти и неуместни изпълнители, а тоя с големите уши дето "пее" Систърс си е дирктно за физическо наказание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И този път Деница бе невероятна, едно от най-добрите й изпълнения! Много съм впечатлена и от Ана и Нора, обаче дуета на Дени и Пламена бе божествен! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, отдъхнах си, Ясен остава. Аз пък го харесвам. :) Може да е ушко, но е симпатяга.

 

И защо мислите, че е кой знае колко похвално, че една певица държи тоналността? Само питам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото това е признак за изключително чисто от интонационна гледна точка пеене. Обаче трябва да вметна, че Дени на 2-3 места имаше подложка от клавира, която й помагаше в това отношение. Може и да е нямала нужда от нея, но все пак я имаше. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имаше я в началото, за тон и после последния куплет (четвъртия) си беше изцяло с клавир и даже с различен аранжимент и т.н.. Не съм чула да има нещо по време на трите куплета. Ся па ме изненада....

 

 

А ВЧЕРА ДЕНИ БЕШЕ ТОЛКОВА ОЧАРОВАТЕЛНА! СТРАХОТНА!!!

 

М/у другото, съвсем откровено, смятам, че оттук нататък който и да спечели, наистина го заслужава. Приемам, че пристрастията ми са субективни, защото всички са наистина добри. Е, ще се радвам на някои повече, отколкото на други, но както казах, всеки има субективно мнение. А пък както каза някой друг, бих си ги слушала тия, дето останаха, всяка седмица, без да отпадат :greenangel:

 

БРАВО, ДЕЦА!!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

И аз съм съгласна, Дени беше цвете вчера! Показа освен глас и професионализъм, направо й се възхищавам как овладя положението и никой не разбра какво е станало! Браво Дени, още веднъж показа, че може да се бори и заслужава да стигне колкото се може по-нависоко и Дай Боже да стане "Мюзик Айдъл". Пожелавам й успех!

 

Кофти ми бе, че отпадна Ана, според мен трябваше да си тръгне Ясен, но това е лично мнение и вкус!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае.. може би вече сте го коментирали, ама не ми се гледа назад - уат да фак са тия певци и певачки, които за 1 седмица не могат да научат един калпав текст и после реват, че им се скапало ю-то?!!!! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.