Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой ще се състезава?


KhanAttila

  

174 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ели, напълно съм съгласна с теб!

 

Аз държа да отбележа, че последните 3 концерта Фънки си позволява да коментира изпълненията на Деница по възможно най-селския и каруцарски начин. Брутално, нетактично, нарочно обидно.

Ясно е, че избива комплекси, но защо върху нея? Може би защото първите 2 пъти й целуна ръка, и сега се опитва да се дистанцира???

Да му имам дистанцията, не може ли да го направи без да я обижда публично пред цяла България?

Признава, че Фънки ми беше симпатичен въпреки всичко, но от 3 концерта насам се държи като пълен дебил. Не знам дали е такъв, но не ми харесва. :)

За сметка на това се превъзнася по някои участници, които пеят толкова фалшиво, че чак мъжът ми, който не е музикант излиза от стаята!!!

 

Давайте, да подкрепим Деничка, че взех да се притеснявам за нея.

Драгият зрител обича да се води по чуждото мнение, и след тия груби изказвания току цъфнала Дени на елиминации.

 

Дени, с теб сме! Hold on, baby! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 349
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Въпреки, че темата имаше друга тема :hysterical: ще си изкажа и аз скромното мнение. Деница очевидно е талантлива, спор няма. Тя очевидно обаче може да пее само в един стил, има си почерк, който също така очевидно тук се иска да се пренасочва към различни стилове. Тя не успява винаги да го направи добре, но все пак се справя бих казала отлично на фона на останалите изпълнители. Всъщност аз харесвам повече от нея някои други, но не отричам даденостите, които има.

Едно не ми хареса обаче - последния концерт. Определено с парчето на Остава не се справи и то е защото или много е литнала и е решила, че няма какво да я спъне, или няма нужният талант да интерпретира добре. За мен парчето беше благодатно, но тя не го изпя добре. Ако те са взимали сами решенията кое как да се изпълни, то тя не се е справила и не виждам защо трябва да се търси вина във всички други, но не и в нея. Ако друг го бе изпълнил така щяхте да кажете, че е некадърен, но видиш ли тя не е некадърна, а прецакана.

Не знам, може би най-искрено й завидях, че пя именно с този вокалист... :cheers2:

А може би пя ужасно според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

+1. Деница има голям глас, ама това изпълнение просто не беше никак готино.

 

Иначе на мен най-много ми харесват Тома и Шанел, страхотни сладури са и пеят твърде яко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента на Остава може да се изпее и по друг начин, Ели. Примерно октава долу. А предаването е безумно тъпо, пошло, изкуствено патетично, а участниците ще станат зведзи, когато жигулата ми стане Порше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам, аз пак да повторя, че на мен не ми хареса как прозвуча тази песен. Но според мен Дени се справи със задачата си, защото задачата й (и това стана съвсем ясно от думите на Дони) беше да пее октава отгоре. Той така си го каза в представянето на парчето, доколкото помня. Не мога да преценя доколко той им измисля на всички какво да пеят и доколко - не, защото е очевидно, че някои импровизират повече от други. Но със сигурност има някакво съгласуване и вземане на крайно решение за аранжимента.... Така поне ми се струва. :punk_guitar:

 

Ако не сме пристрастни към парчето и Свилен: аз продължавам да мисля, че песента, колкото и да е готина, не е благодатна за дует. На мен поне не ми хрумва нищо, което може да се добави към нея. Това е една от ОНЕЗИ песни, които просто са си ТАКИВА, каквито са. Разбира се, ако чуя някой ден интересна интерпретация, ще си върна думите назад, макар че... те са си мои, никого не ангажирам с тях :)

 

Колкото до това, което казва Чаената Ян - не си права, не го казвам това само защото е Дени. Аз се кефя супер много на предаването именно защото всички са много добри и всеки път много ме радват. ЦЕЛИЯТ концерт става як, някак си като едно цяло, като съвместен концерт на хора, които ги кефи да си пеят заедно, и почти от самото начало е така. Направо вече няма някой, за който да мога да кажа, че "не заслужава" да победи - разбира се, имам си фаворити, но всички са наистина страхотни.

 

Бих могла да цитирам един куп мнения на журито, с които не съм съгласна, по отношение на абсолютно всеки участник. Просто тази тема (така или иначе) си стана тема най-вече за Дени, обявила съм публично (както много от хората тук) подкрепата си към нея, като към мой засега само задочно познат участник от шоуто и реших да споделя мнението си. :ok:

 

 

PEACE! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен в понеделник бе най-слабото изпълнение на Деница досега, но това не значи, че е било зле или нещо подобно, просто тя вдигна много високо летвата и сега е много трудно винаги да е на това ниво. Освен това песента изобщо не е подходяща за дует, още повече че тя трябва да пее мъжки вокал, а нейния глас с гласа на вокалиста на "Остава" не ми изглеждат изобщо съвместими, според мен той пееше много ниско, а Дени високо и се получи едно ужасно разминаване, все едно той си мрънкаше, а тя крещеше... Макар, че Дени положи много усилия, за да е в унисон, но просто тази песен не бе за нея, грешката е на Дони. Този човек трябва да престане да си прав експерименти с това момиче, защото почва да й вреди, колкото и да е добър един певец все има нещо което не е за него, Дени ясно показа кои са стиловете които й се отдават. Според мен за да звучеше песента по-добре Деница трябваше поне с една октава по-ниско да пее, но осъзнавам, е това е трудно за един изпълнител с такъв глас, просто той си иска да излезе!

 

Станалото, станало. Ще чакаме сега новата задача и дано този път на Дени й се падне по-подходяща песен! Стискам палци!

 

П.С. Много се радвам, че Иво остана!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаената Ян, не съм съгласна с това, че Дени може да пее само в едни стил!

Respect

Unfaithful

Lady Marmalade

Шоколад

The shoop shoop song

 

Е, кои са еднаквите стилове?

 

Освен всичко искам да попитам всеки един от вас, кой реши че един изпълнител за да е добър трябва да може да пее всякакъв стил? :bravo:

Я си представете Арета Франклин в Мюзик Айдъл, Марая или пък Ковърдейл. Е какво, те как биха изпяли Шоколад например, или някои от другите абсурдни задачки, които чичко Дони им поставя? Ще се смеете всички и ще ги оплюете отвсякъде - гаранция! Но понеже са звезди, Фънки няма да ги обиди, а и всички ще кажат: "еее, така са го почувствали, така са го изпяли".

Значи когато звезда направи нещо нестандартно е оригинално, но когато някой простосмъртен си го позвили, веднага бива осран, оплют и отхвърлен. КАк става така? :hooray:

 

Сега да вметна и друго, което ме възмущава във второто издание на МА:

миналата година имаха право на някакъв избор по отношение на песните, а тази година цари тотален комунизъм. Каквото каже Доницети-тва е.

Е да, ама това си е неравнопоставено и несправедливо.

Ето на някои участници им се падат през цялото време само подходящи за гласовете им песни.

Да не говорим за факта, че една песен не може да бъде изпята добре, ако участникът не я харесва. А такива случаи в МА-2 има премного.

Помня, че Денислав например беше много разочарован от някои от песните. На Шанелчето й избират все инфантилни парчета, а момичето иска да се откъсне точно от този образ. Абе, въобще работата е пълно Довиждане.

Как в нито един от чуждестранните версии на Мюзик Айдъл няма такава простотия - всеки си избира сам парчето(поне от няколко варианта), а тук някой си решава вместо теб.

Защо не го направиха поне като миналата година(за езиците) - да теглят билетчета от една шапка? Със сигурност ще се паднат по-подходящи, отколкото ако Дони им ги раздава. :crying:

 

Та така, прослушах преди малко отново изпълнението на Деница и Свилен... ами никак не е зле!

И много ми се иска да помоля критиците, преди да напишат отново колко кофти било и т.н., да вземат да запишат парчето от тази същата тоналност и да го шпуснат тук да чуем как точно аджеба трябва да стане! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вижте сега, пак се получава поредната тема ЗА или ПРОТИВ Деница. Е, аз да кажа, че не съм про нея, защото тя си е кадърна и туй то.

Не ми харесва като излъчване, може би това накланя везните ми не в нейна полза. НО. Никъде не съм казала, че тя не изпява песните, които да й възложени. Но маниерът й на звукоизвличане и пеене най-общо е бинаги един и същ, т.е. в някои стилове просто не става така, както ти се изка. С "Шоколад" това нова стана - хубаво, пееш като змей, но никакво съобразяване някаше с това с кого си на сцената, т.е. беше си - аз така си пея, ето, пак това чуйте. А не: Вие знаете какво пея, как пея, ето, вижте ме в тази светлина как изглеждам"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам ,че тия предавания от типа на МЮзик Айдъл са супер тъпи ,защото са папагласки- дай да пеем всичко !

По цял свят хората работят в един стил - търсят се характерни гласове ,които се запомнят ......а не имитатори на тоя и оня !Всичките тия песни дето ги имитират са писани СПЕЦИАЛНО за певците ,които ги изпълняват и са съобразени с техните качества и вокални способности и темперамент и ако щете тембър на гласа и гласов диапазон !Така че да се имитира тоя и оня е много по- лесно отколкото да пееш собствени песни,но понякога пък песните не са подходящи за имитатора !~

Ей на Невена от миналия мюзик айдъл може прекрасно да имитира Селин Дион ,прави едно към удно всяка извивка ,ама авторските песни където трябва да е себе си нещо не и се получават ефектни ..........така че .........

това ,че Деница не била изпяла песента на Остава хубаво и че пеела в един стил- ами това е нормално !Тя трябва да пее това ,което и лежи на гласа и темперамента ,а не да я карат да имитира тоя и оня !

Затова не ги и гледам тия смотани папагалски предавания !Защото хората се впечатляват само ,когато човек изимитиря оригинала едно към едно !Това е супер глупаво - има добри имитатори ,но не винаги добрия имитатор е добър певец! Затова има повече имитатори отколкото певци със собствен стил ,които да запомниш!

Редактирано от mororor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :thumbs_up: Естествено,че си има глас и стил,тия дето всичко пеят (посредствено обикновено) са по кръчмите.

Е с такава певица искам да свиря! B)

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mororor, евала! Това искам да кажа и аз!

Индивидуализмът е това, което трябва да се търси, а не универвсални певци, които нямат собствен почерк и стил. :thumbs_up:

 

Не мисля, че темата се превръща в За и Против Дени. Не видях нито един изказал се против нея, тъй че проблем няма.

А това, че на някого някой не му допаднал като излъчване не бива да е тема да обсъждане, защото все пак обсъждаме вокалните възможности на участниците. :)

 

Hillbilly, и аз и аз! С голям кеф бих направила дует с нея! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хооооо :) леле откога не съм писала... много ви благодаря за коментарите... леле този понеделник беше много обсъждан,но аз съм доволна от себе си и от изпълнението си.,... Свилен е уникален вокалист(любим) И смятам,че само така звучим добре :rockon: Но кога ще имам възможност да пея със Свилен :) Той е уникален човек,много ми помогна и смятам,че ми помогная многло и на сцената :)

Искам дас ви благодаря за страхотнатая критика,защото ми помага-градивната критика винаги е супер :) МЕРСИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ МНОГО МНОГО МНОГО СТРАХОТНИ СТЕ !!!!!!!!! Ще пича пак като мога :)

Уникални стееееее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път изслушах тази отвратителна песен докрая (шоколад).

Май все пак не е толкова лоша :)

 

И много ме издразни журито - що пеела една октава нагоре, не се получило добре. Все едно тя го е решила.

На репетицията Ритон и казаха- Внимавай много, защото ще пееш една октава над него.

А и според мен така наречените от журито "филк извивки" се получиха точно в нейният стил и бяха чувесни.

 

Напълно подкрепям изказването че певецеът трябва да има свой стил и да не имититра (уж и те това повтарят но си противоречът).

@Infinity много точно го каза :rockon:

 

 

ПС: Много яко го прави Дени точно на думата "свят" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да пееш на октави си е кофти, поне според мен. Да, тя бе интонационно чиста /по спомен/. И толкова.

И никой не казва, че трябва да имитират. Има разлика м/у имитация и интерпретация, поне за мен е така.

Самият конкурс е такъв - пеят чужди парчета и не може да пеят собствени. Значи ще интерпретират. Ще транспонират, ще говорят вместо да пеят, ще пеят вместо да говорят, ще покажат себе си по начина, по който могат. Сега не ми казвайте, че всички имитират, всички са некадърни, само Деница може да пее , защото първо няма да е никак вярно, второ ще омаловажите евентуалната й победа. На конкурс с голяма конкуренция да им гепиш златото е як кеф, на конкурс без конкуренция е скука и тъпо да спечелиш.

 

А този Свилен ми превръща душата в шоколад, баси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ, че пеенето на октави е нещо лошо, значи в момента оплюваш около 40% от световната музика.

Кое според теб е яко - кръчмарската терца ли?

Има вокални линии, които носят или не носят определен тип двуглас.

В случая с "Шоколад", нямаше какво друго да се изпее.

А ти ако го чуваш по друг наин, пак ти казвам, запиши го и го постни тук във форума, да чуем как трябва да бъде изпято. :greenangel:

 

Разликата между имитация и интерпретация смятам, че е ясна на всички, които пишат тук по темата, така че това уточнение не знам за какво го пишеш.

Никой не ги кори, че интерпретират нещата по свой начин, напротив, това се търси.

А относно другите участници, къде прочете че са низвегрнати и онеправдани? Никой не ги е плюл или казал, че не са добри и т.н.

Аз лично си имам и други любимци, а тия които не ми харесват са много малко а и те повечето напуснаха МА вече.

 

И последно: обърни се към Деница във второ лице, ед. ч., вместо в трето. Ако още не си разбрала, това е тя:

хооооо smile.gif леле откога не съм писала... много ви благодаря за коментарите... леле този понеделник беше много обсъждан,но аз съм доволна от себе си и от изпълнението си.,... Свилен е уникален вокалист(любим) И смятам,че само така звучим добре smile.gif Но кога ще имам възможност да пея със Свилен smile.gif Той е уникален човек,много ми помогна и смятам,че ми помогная многло и на сцената smile.gif

Искам дас ви благодаря за страхотнатая критика,защото ми помага-градивната критика винаги е супер smile.gif МЕРСИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ МНОГО МНОГО МНОГО СТРАХОТНИ СТЕ !!!!!!!!! Ще пича пак като мога smile.gif

Уникални стееееее

Редактирано от Infinity
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.