Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой ще се състезава?


KhanAttila

  

174 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

...Като се бях явила миналата година на MI и им пях джаз стандарти и скъпия Славчо ми каза:"И що точно джаз?!Ти да не мислиш,че ще ходиш в Бродуей?!"

Ох направо ме хвана вътрешен гъдел като си представих ситОацията и как въпросният човек те коментира от позицията на знаещия, можещия и имащия вярнаТА преценка.

 

(Много й бях сърдита на noti4ka за несериозността й, ама сега й прощавам...)

 

"И що точно джассс", разбирате ли...

 

:greenangel:

;) Моля ти се-то всички се бяха наредили все можещи..бе мани..

 

ПП:смених компа и се оказа,че от сума ти време не мога да намеря човек,който да ми оправи някакви драйвъри(не мога да записвам от много време-незнам какво точно е станало,но трябва нещо си да се пипне по настройките,а аз не мога..).Пазя ти нещата,не ми се сърди.. :)

 

Поздрави:Лили B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 349
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

noti4ka, ей това вече е върхът! :greenangel:

Добре, че Славчо вече няма да участва. Отношението му към повечето участници беше толкова безмерно недопустимо, че чак нямам сили да го коментирам.

Намерил гарванът на славейчето на търси кусури. ;)

Ксеро, ще чакаме да те видим в бургаските айдълни кенефи. B) Успех на Пей с мен!!! Стискам ти палци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му викай на Славчо Гарван, че се обиждам :greenangel: Иначе и тази година въпроса с журито е малко... щекотлив, за да не кажа по-тежка дума. Най-вероятно концертите ще са на плейбек, затова именно са викнали г-жа Дюран - като специалист в "пеенето" на плейбек... (то по-добре, че ако запее на живо... не ми се мисли). Все пак, успех на всички, тръгнали да участват и в двата конкурса. Аз отново няма да се пробвам - както казах и миналата година, не мисля, че изкуството подлежи на подобно съревноваване и оценяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиле, ще си позволя да те репликирам по 3 въпроса.

Първо: Есил Дюран е завършила консерваторията (специалността не съм сигурен каква е, но знам че е с пеене) и това, което са ми казвали хора, които са я слушали на живо е, че като певица е доста добра.

Второ: Няма да е на плейбек, а на сингбек.

Трето: Изкуството не подлежи, но това е шоубизнес, макар и в някаква зачатъчна форма, а и когато става въпрос за пари, всичко може да се съревновава и оценява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Есил Дюран не съм 100 % сигурна.но мисля че беше джаз,а и съм я чувала да пее джаз.Тя има приятен тембър,точно за такава музика и като че ли чалгата не и отива чак толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че има някои разочаровани хора и е напълно нормално да се чувстваш зле, когато някой ти каже "НЕ". По принцип забелязвам, че във форума много се ненавижда чалгата, Слави и всички асоциирани с поп-фолка. Според мен това е нездравословен мироглед, защото не ти позволява да оцениш стойностното и таланта в този стил, колкото и малко да са те. Както и да е, това е друга тема... :hysterical:

 

По отношение на момичето отхвърлено от Слави (без да съм арбитър и без да защитавам никой, защото не знам какво конкретно е станало) моето становище е по-различно. Първо, Слави не беше единственият в журито и дори и да се е заял, има още трима (и то с 4 гласа), които спокойно можеха да те пуснат до лайвовете. Второ, да си добър певец не е достатъчно, а и особено в западните варианти на предаването ИЗОБЩО не е гарант за успех. Трето, стигнах до заключението, че Слави беше поел ролята на "лошия" в предаването, защото това е една от атракциите на шоуто - да има по един арогантен член на комисията. ;) Четвърто, любовта към един-единствен стил не ти позволява гъвкавост, а талънт шоуто го изисква. Много е трудно да наложиш конкретен стил на пеене по време на всеки етап от Мюзик Айдъл, а и тъй като се гледа зрителския и пазарен интерес, много е вероятно това да е била една от причините да се наклонят везните.

 

Така че изказването, "не се занимавайте с глупости", го считам за по-скоро лично разочарование, отколкото за полезен съвет към хората, прочели тази тема. Не го приемай негативно, но това е моята истина по въпроса. :)

 

Xero, не можах много добре да разбера какво имаш предвид под това, че били избирани хора "за шоуто", но тъй или иначе идеята е предаването да е атрактивно. Ако си адски, адски добър певец, предполагам, че и това ще е достатъчно да те пуснат напред, но най-вероятно се търсят хора, които имат и приятна външност, повече харизма, по-разчупено поведение и т.н. (без да намеквам, че не притежаваш някои от тях, разбира се). :)

 

Браво на всички, които са се явили и продължават да го правят - малко или много самият акт на кураж си е една спечелена битка. Не се сърдете, че не сте успели, а приемете станалото като "риалити чек", колкото и недооценени да се чувствате. Ако видим грешките първо в себе си, си даваме много по-голям шанс за успех в бъдеще. Според мен трябва да се гледа по-ведро и не толкова крайно на нещата, за да може самоанализът да бъде максимално обективен и полезен.

 

Нали знаете: "Който го е страх от мечки, не ходи в гората.". Така че... горе главата и не така пораженчески. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@unicorn

Прав си за типа хора,който се толерира в подобни формати.Явно обществтото "слуша" музиката с очите си,което е много тъжно.Един Бог знае колко много млади хора са се явили на кастинг и не са били одобрени,единствено заради начина по който излеждат,или заради това,че не правят шоу.

Аз лично не се интересувам от подобни мероприятия,но няколко колежки от заведението в което уча,споделиха че ще участват и са си наели гримьор и фризьор за деня на кастинга,даже ходиха специални тоалети да си купуват.А дали могат да пеят...отделен въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@unicorn

Прав си за типа хора,който се толерира в подобни формати.Явно обществтото "слуша" музиката с очите си,което е много тъжно.Един Бог знае колко много млади хора са се явили на кастинг и не са били одобрени,единствено заради начина по който излеждат,или заради това,че не правят шоу.

Аз лично не се интересувам от подобни мероприятия,но няколко колежки от заведението в което уча,споделиха че ще участват и са си наели гримьор и фризьор за деня на кастинга,даже ходиха специални тоалети да си купуват.А дали могат да пеят...отделен въпрос.

ехо.И аз се включих в дебата.Нека да видим какво ще стане на кастинга за Пей с мен.Аз трябва да съм там на 16.Хубавото е че не ми пука.Имам заведение където пея и хората са моята оценка.Вече 20 години съм в тези .......... и разбрах,че публиката е НАЙ-ДОБРИЯ критерий.Ако във форума има хора от Варна-елате някоя вечер при нас да си попеем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на момичето отхвърлено от Слави (без да съм арбитър и без да защитавам никой, защото не знам какво конкретно е станало) моето становище е по-различно. Първо, Слави не беше единственият в журито и дори и да се е заял, има още трима (и то с 4 гласа), които спокойно можеха да те пуснат до лайвовете. Второ, да си добър певец не е достатъчно, а и особено в западните варианти на предаването ИЗОБЩО не е гарант за успех. Трето, стигнах до заключението, че Слави беше поел ролята на "лошия" в предаването, защото това е една от атракциите на шоуто - да има по един арогантен член на комисията. ;) Четвърто, любовта към един-единствен стил не ти позволява гъвкавост, а талънт шоуто го изисква. Много е трудно да наложиш конкретен стил на пеене по време на всеки етап от Мюзик Айдъл, а и тъй като се гледа зрителския и пазарен интерес, много е вероятно това да е била една от причините да се наклонят везните.

 

Така че изказването, "не се занимавайте с глупости", го считам за по-скоро лично разочарование, отколкото за полезен съвет към хората, прочели тази тема. Не го приемай негативно, но това е моята истина по въпроса. ;)

Нали знаете: "Който го е страх от мечки, не ходи в гората.". Така че... горе главата и не така пораженчески. Успех! ;)

Само няколко неща ще напиша:

 

1.Не ме е яд за това,че са ми дали "НЕ".Яд ме е за това,че ме оценяват хора,които...не са за тази маса.(Нямам в предвид Данчето..).Ако Слави не беше такъв селянин(сега ще ме нападнете сигурно,но си запазвам правото на лично мнение)нямаше да имам нищо против него!Има начин да дадеш отрицателен вот без да се заяждаш и да се правиш на велик!Ок,да речем,че аз грам не се справям с джаза,но полагам усилия-и то много.А той-големият авторитет ОСОБЕНО в джаз музиката-ще прави такива изказвания.Не случайно не го излъчиха(изказването му) по телевизията.Това е-див простак в пълния смисъл на думата-поне за мен.

 

2.Ясно,че е поел ролята на "лошия"(пак да изкопираме,да не останем по-назад..),ясно,че става въпрос за шоу,рейтинг и тн.,но поне в чужбинското МI "лошият" е разбиращ от музика

 

3.И по въпроса за мечките :hysterical: Изобщо не гледам пораженчески на нещата,още по-малко пък ме е страх от "мечките" :) Моята истина е,че когато се появи жури,което наистина да може да оценява както трябва,което да е наясно с джаз музиката,поп и рок музиката(спецификата на всеки стил по отделно и тн.), тогава ще отида с удоволствие да представя себе си пред тях.Тогава критиките им ще бъдат градивни(т.е. ще ми обяснят музикантски кое не ми е наред и върху кое трябва да работя и ще се обосноват защо са взели съответното решение-било то положително или отрицателно)а не някакви изрази от сорта:"И що точно джаз?!Ти да не мислиш,че ще ходиш на Бродуей?!"

 

Ето за това отново казвам-нещата не са реални-не се занимавайте с глупости и използвайте това време да работите върху себе си.Това е моето мнение по въпроса.Не съм приела нищо лично,нито се сърдя на някого.Надявам се да не остана погрешно разбрана,ако е така-живи и здрави :)

 

Стискам палци на всички записали се и за двата конкурса :):) Съвета ми е да не приемате нещата на сериозно,защото после ако не ви излязат плановете... :punk_guitar:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

noti4ka, ей това вече е върхът! :)

Добре, че Славчо вече няма да участва. Отношението му към повечето участници беше толкова безмерно недопустимо, че чак нямам сили да го коментирам.

Намерил гарванът на славейчето на търси кусури. ;)

Ксеро, ще чакаме да те видим в бургаските айдълни кенефи. :) Успех на Пей с мен!!! Стискам ти палци.

 

 

Виждам, че има някои разочаровани хора и е напълно нормално да се чувстваш зле, когато някой ти каже "НЕ". По принцип забелязвам, че във форума много се ненавижда чалгата, Слави и всички асоциирани с поп-фолка. Според мен това е нездравословен мироглед, защото не ти позволява да оцениш стойностното и таланта в този стил, колкото и малко да са те. Както и да е, това е друга тема... :punk_guitar:

 

По отношение на момичето отхвърлено от Слави (без да съм арбитър и без да защитавам никой, защото не знам какво конкретно е станало) моето становище е по-различно. Първо, Слави не беше единственият в журито и дори и да се е заял, има още трима (и то с 4 гласа), които спокойно можеха да те пуснат до лайвовете. Второ, да си добър певец не е достатъчно, а и особено в западните варианти на предаването ИЗОБЩО не е гарант за успех. Трето, стигнах до заключението, че Слави беше поел ролята на "лошия" в предаването, защото това е една от атракциите на шоуто - да има по един арогантен член на комисията. ;) Четвърто, любовта към един-единствен стил не ти позволява гъвкавост, а талънт шоуто го изисква. Много е трудно да наложиш конкретен стил на пеене по време на всеки етап от Мюзик Айдъл, а и тъй като се гледа зрителския и пазарен интерес, много е вероятно това да е била една от причините да се наклонят везните.

 

Така че изказването, "не се занимавайте с глупости", го считам за по-скоро лично разочарование, отколкото за полезен съвет към хората, прочели тази тема. Не го приемай негативно, но това е моята истина по въпроса. :hysterical:

 

Xero, не можах много добре да разбера какво имаш предвид под това, че били избирани хора "за шоуто", но тъй или иначе идеята е предаването да е атрактивно. Ако си адски, адски добър певец, предполагам, че и това ще е достатъчно да те пуснат напред, но най-вероятно се търсят хора, които имат и приятна външност, повече харизма, по-разчупено поведение и т.н. (без да намеквам, че не притежаваш някои от тях, разбира се). :)

 

Браво на всички, които са се явили и продължават да го правят - малко или много самият акт на кураж си е една спечелена битка. Не се сърдете, че не сте успели, а приемете станалото като "риалити чек", колкото и недооценени да се чувствате. Ако видим грешките първо в себе си, си даваме много по-голям шанс за успех в бъдеще. Според мен трябва да се гледа по-ведро и не толкова крайно на нещата, за да може самоанализът да бъде максимално обективен и полезен.

 

Нали знаете: "Който го е страх от мечки, не ходи в гората.". Така че... горе главата и не така пораженчески. Успех! :)

 

Infinity благодаря много ;) ще се посмеете малко поне ;)

 

Unicorn имах на предвид че отрязаха страшно много хора, който пеят страхотно (аз не съм един от тях) и са се представили задоволително добре, а зеха 50% хора, които не разбират и си нямат халхабер от музика и един правилен тон немогат да изкарат :) (можеби затова, че се правиха на идиоти им помогна). Вече си нямам на идея какво се изисква, в следствие от миналата година и тази година просто вече не съм на ясно какво се иска, земат да изкарат списъка с критериите някъде из интернет, че да разберем най-накрая ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте ли забелязали по бТВ как една (или бяха две..) седмица преди прослушването в дадения град съобщават на всички да се скупчат там на едно място... Аз не съм чул някой тази година предварително да е получил документи за Мюзик Айлдъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"2.Ясно,че е поел ролята на "лошия"(пак да изкопираме,да не останем по-назад..),ясно,че става въпрос за шоу,рейтинг и тн."

 

Което според мен беше един от най-силните фактори за неуспеха на това шоунце.Само като се сетя колко хора обидиха,най-вече Слави,колко деца разплака,а най-ме издразни онзи момент с "момичето с мустаците"-просто...най-просташкото държание от жури.... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ме и мен с отношение по темата!

Аз съм на 17 на кастинг (Пей с мен). Дори не знам как се навих да се запиша! Може би защото сумата си заслужава да опиташ, макар че не ми е ясно как се дават толкова пари. И аз вече 9 години си имам публика по заведенията и може би , ако ме отрежат няма да ми стане особено приятно. Но все пак трябва да сме куражлии! Ако човек няма самочувствие съвсем ще се изложи.

По отношение на чалгата, нямам проблем и с нея. Работила съм и в двете среди. Знам колко много "естрададжиите" ненавиждат "чалгадджиите" и обратно. Хора, пейте каквото ви е на душа! Но, правете си по някое друго записче понякога, за да се чуете отстрани! Много помага. Ако пеете за удоволствие, нищо не ви пречи да се съсредоточите в определен стил. Ако обаче сте решили да изкарвате пари с музика- поослушайте се! Разнообразието е печелившо.

Успех на всички на кастингите (нали и аз съм в кюпа)! Аз от сега психически се подготвям за поражение (за да ми е по-малко гадно).

Боби, определено ще дойда да си попеем някоя вечер, ще бъде весело. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.