Jump to content
Българският форум за музиканти

въпросче за звукова карта :think:


AccesS

Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да де ама точно тва казвам, че 1212м и адата са по изгодни от само 1820, а като прибавиш и миксер и става дявол на магаре и освен всичко от адата влиза директно през оптиката и нямаш шум и 100 кабела, а на всеки вход на 1212-ката си слагаш каквото ти душа иска от dsp ефектите на картата в реално време, тва са ти параметрици, модулации, компресори, само ноиз гейт няма ама тва после го чистиш :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам паметта самсунг е добра - не я сменявайте. За видеокартата - ако ще взимате толкова евтина, вземете по-добре ATI Radeon 9200 и гледайте - на някои производители (май на Gigabyte) е без вентилатор, което ще има доста важно значение компютъра ви да е по-безшумен щото за запис си е важно. Тая аудиокарта доколкото чета по форумите е добра, ама май ще ви надхвърли бюджета. До 250 лв. вариантите са E-MU 0404 и M-Audio Audiophile 2496

Аз съм с ASUS Radeon 9200 SE 64mb, без вентилатор и според мен е пушка за смешните пари, за които може да се намери. Горещо я препоръчвам :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видео картата тук не играе никакво ама никакво значение при аудио записи.. така че правилно са ви казали да купите най евтиното.. може ипо тънко да се мине с някоя по стара видео карта на старо, спестете си парите от по скъпа видео карта и ги вложете в по качествена аудио платка..

този процесор може и да е бърз но се хлади адски адски трудно.. с боксовият охладител лятото е безсмислено, процесора тротва през 10 мин а е адски шумен .. преполагам че са ви предложили някакво по добро охлаждане..Zalman,Termaltake,CollerMaster са доста добри и по тихи, но тия Pres-hot по принципо здраво пекат..

не че няма смисъл от толкова памет,но все пак е излишно много според мен.. при така масовото навлизане и усъвършенстване на DDRII няма смисъл от влагането на пари в DDR

и защо толкова скъпо дъно, ще клоквате ли ?.. ако искате да има i865PE купете по евтино дъно. .. Asus P4P800-X е 2-пъти по евтино чипсета е същият, само дето ви липсва гигабит контролер и 8 канален звук който така или иначе не ви трябва.. пак ще си имате SATA и всички други екстри на серията с този чипсет.. отделете повечко пари за качестена аудио платка или бърз системен хард диск и не се хвърляйте на излично скъпите компоненти които няма да са ви от полза..

 

п.п ако още не сте си накупили железата помислете и за новият и доста по перспективен сокет 775 на интел.. при който PCIexpress върши чудеса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - точно напротив видео картата играе, както и всеки компонент, който кисне на PCI шината :P Не казвам вземете си най-доброто възможно - но си вземете такова, което няма да създава проблеми.

В нета има достатъчно много информация за комбинациите между видео и аудио карти, които създават проблеми, а такива има - вервайте ми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, а защо хем SATA, хем UATA хардове? Не съм чел подробности напоследък откак излезе SATA, но не съм сигурен дали ще може да се прави RAID масив с двата различни стандарта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато процесора на видео картата не може да обработи на време постъпилите графични сигнали, той прехвърля работа на основния процесор, като му отнема от неговата мощност. Ако и основния процесор е натоварен се получават загуби в синхронизацията и чуваеми цифрови дупки.

Изходът е 128 битова видеокарта с достатъчно рам памет.

GForce не е варианта за работа с аудио. Става ама не става.

Истината е ATI Radeon. Модел не знам в момента, но съм съгласен че трябва да е над 9000. Аз не бих взел по-малко от 128 МБ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колкото до видеокарта, според мен неслучайно в момента толкова много се продава 9550. Аз лично съм с асуския вариант и мога да кажа, че за парите си е просто перфектна. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

о какви глупости чета... какви 9700, какви радеони, какви нвидия.. пич игри ли ще играеш, с CAD програми ли ще работиш че ще натоварваш "излишно" CPU-то ??? абе вие мноиго сте назад щом сравняване 5200( тая пръчка) и 9700 на ати... www.comexgroup.com/forums и www.hardwarebg.com/forum да се образовате малко по хардуер .. кой каза че видеото натоварва PCI шината .. малееее смех момче , върни се в 1 клас да учиш стихчета... значеш ли от колко годинки насам видео карта за PCI не е излизала ? ти изобщо знаеш ли как се нарича шината на видеото ? повярвай ми PCI няма нищо обшо с AGP или PCIexpress .. няма звукообработка която да натовари една видео карта толкова че да я затрудни .. айде стига сте робували на това Ати .. кой ви каза че Ати правят по добрите карти ? YtseJam пич.. 9550 знаеш ли защо се продава толкова много ? явно незнаеш ? продава се заради геймърите и възможноста да я превърнеш в пълноценно 9600про с модване на видео биоса ама явно не разбираш и така говориш наизуст .. повече за теб ето тук

може да сте супер музиканти ама не говорете глупости като се отнася до pc hadware.. аре не ща да се заяждам че и аз не съм идеален ама не говорете глупости.. и в момента имам на едната си машина GF4 MX440 и си работи безгрижно, на основната ми барака съм със Радеон Х800ХТ РЕ много кратно съм я пускал и на по слабата.. освен в игрите никаква разлика няма.. успех..

м/u SATA и PATA Ride не може да се направи, но предполагам че си купуват за втори диск с интерфейс АТА100 защото е поевтин и за тиа пари си взимаш повече GB...

 

п.п. и Гале ти най добре си знаеш.. знам че даваш почти 100% от парите за компютъра и ти препоръчвам да си спестиш кинтите за излишно по скъпо видео и да ги вложиш в по добро аудио, по качествено захранване(Fortron,Chieftec,Sirtec) или по добро и тихо охлаждане на CPU-то

Редактирано от CheF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Oops грешката горе е моя....ама така става в бързината - имах предвид системната шина (да и тва е общо понятие - процесорна + мемъри, за да се уточним), а не PCI шината (доколкото AGP въобще не е шинна архитектура, а е по-скоро портова такава) или по-скоро въобще целия throughput на системата....

Нема да се пускам в обяснения, пич, защо ти трябва относително добра видео карта - нито в спорове относно архитектури на шини, процесори и чудеса - не му е мястото тук. Не ти трябва най-добрата и скъпа карта на пазара, но ти трябва добра карта и не го казвам 'щото така си мисля, че е добра идея, а защото съм цъкал твърде дълго из аудио апликациите, а и колегите наоколо също...

п.с. (откъм '98 нема PCI карти, щото AGP, ако ме не лъже паметта некъде '96, '97 беше обявено като решение на проблемите PCI bandwidth-a)...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига сте се карали, машината е купена вече и излезе малко под 800$ както го бях запланувала ,много е бърз компютъра,чакам оферта за звукова карта ,имам познат от германия който скоро ще ми донесе брошура да си избера в какво да си вложа остатъка от парите,засега раполагхам с около 300$ които може и да се увеличат ако родителското тяло благоволи да се бръкне още. ще уведомя за алтрернативите които ще имам тогава

незнам кой на какво е работил,но в 5 фирми ме убедиха и ми демонстрираха че видео картата не създава проблеми над аудио обработката ,поне видео картите от последните 5 години насам, доколкото разбрах фх5200 почи с нищо не превъзхожда мх440 освен с частична поддръжка на DX9 , закупих за зхранване фортрон 400вата за дае стабилна системата и кутия с прозрачен страничен капак с неонови лампи и дръжка отгоре за да е по fashion, охлаждане на процесора CollerMaster Jеt4, чува се слабо като е на минимални обороти , но температурата на процесора е малко под 55градуса :P надявам се да е нормално.. меси за всички мнения но така или иначе освен аудио картата другото си го бях решила да си го купя,

 

чеф, миличко не ми се впрягай много че като дойда във варна ще те , :killyou: :evil: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам кой на какво е работил,но в 5 фирми ме убедиха и ми демонстрираха че видео картата не създава проблеми над аудио обработката

как точно ти го подаказаха?!?! Заредиха ти тежък проект в Cuabase или Nuendo ?!?! Айде сега глупости.......

 

Аз пък още не мога да си обясня защо има значение за графиките и за audio сигнала (..... dropouts, clicks and pops и от сорта) дали са също два процесора или не и как тогава пък още повече си проличава каква ти е графичната карта.... :0

 

@IvanDTr, syncho, Fortissimo, хехехе какво им се връзвате на децата?!!??! Да си гледат работата и да си блъскат главите после като не искат да слушат!!! Тегляте им едни майни и това е :D

 

Аз пък им предлагам едно Audigy (ама от основните модели) да си вземат, така поне ще им останат пари и за грим и обички че ще могат да ги разделят и с Chef, че и на него май му се иска..... Записи пак ще могат да се правят....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.