Jump to content
Българският форум за музиканти

Chranov


Rezachka

Recommended Posts

И така ... няма какво да правя цял ден та реших пак да си направя тема..

Този път темата е за моята първа китара :bravo:

Ето я и нея

http://rezachka.hit.bg/Chranov/P1070001.JPG

http://rezachka.hit.bg/Chranov/P1070003.JPG

http://rezachka.hit.bg/Chranov/P1070004.JPG

http://rezachka.hit.bg/Chranov/P1070009.JPG

http://rezachka.hit.bg/Chranov/dsfds.JPG

http://rezachka.hit.bg/Chranov/sfddsfds.JPG

Купих си я от магазин в Пловдив преди ... 2-3 години ако не се лъжа. Тогава нищо не разбирах от ел. китари бях свирил само на акустична и така.. та тази беше 2ра ръка за 210 лева, не знам на снимките дали си личи че има пукнатини по боята (който не съм направил аз) така си беше в магазина.. хареса ми много формата и цвета (цялата черна) :thumbs_up: Единственото което знам за тази китара е че е някакъв си поръчов модел на хранов (даже не знам дали така се чете марката, та ако някой знае нещо за нея да сподели ^_^ ) на мен ми е много удобна, много по-лека е от Squier bullet strat-a ми.. :metalist:

Какво е вашето мнение на пръв поглед ? бихте ли я купили ако си търсехте китара? :) става ли въобще за нещо? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.1 По снимки мнение малко трудно (без звуков семпъл).. освен за боята :bravo:

1.2 Това, че е по-лека от Squier strat не мисля че говори добре за материала, от който е изработена китарата.

2. Е ти хубаво си нямал какво да правиш, ама има тема Кой с каква китара почна? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарката не е лоша,струва си парите.Малко да уточня-въпросния Владо Хранов не правеше китарите,а само адаптерите и електрониката.С него работеше небезизвестния в Пловдив Иван Вълчинов,та той се занимаваше с дървенията.Обикновено за материал се използваха бракувани китари "ОРФЕЙ" (тип ЗЕБРА)от завода(и двамата работеха там),затова почти всички китари с надпис "CHRANOV" са плътно черни.Иначе съм виждал и пипал техни "къстъм" изработки,които сериозно конкурираха световните марки в класа си.

Редактирано от sound_forge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш болна за мен тема.Преди години имах китара Хранов, но за жялост ми разбиха колата и ...дотам беше.Така стават тея работи, докато се обърнеш и се те хакнали.Поне си запазих един адаптер от нея.Ако ти кажа, че бачка по-добре от дънкана на който ползвам сега, няма да повярваш.

(Ако на някой му попадне бяла китара с тяло от кремона, много лош финиш и рисунка на две голи мадами до бриджа, моля да прати лс.)поне да знам при кого е.А ако мога да си я откупя, ще е наи-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако още някои напише,че китарите хранов конкурират световните марки,ще взема аз и още 100 пловдивчани ,поне малко разбиращи от китари да се самоубием ритуално на главната,маина.аиде като пишем за китари,да пишем за китари!!!

сьвсем друга тема е какьв е критерия за китара.при условие ,че има огромна информация,приемам темата за несериозна.sorry

overdrive e прав-такива некви бяха консумативите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ТОЧНО ТАКАВА КИТАРА В МОМЕНТА вкъщи, като тази на снимката.

Като изключим сантиментите, дори един берингер има две идеи по-прецизна изработка от нея.

 

тялото е от шпертплат(както можеш да се увериш, като отвориш капака на електрониката, и реазгледаш "вафлите" отстрани). Китарата е боядисана със сигурно 3мм лак, който има тенденцията да се пука ужасно - сигурно е лакирана толкова дебело, за да може лака да прикрие проблемите по дървото отдолу.

 

Адаптерите са на ниво адаптерите на орфей/пълдин.

 

Съжалявам, ако разочаровам автора, но освен ако тази по някаква случайност не е от шпертплат, това е голата изтина за тези китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите адаптери на моята китара бяха на Хранов и всъщност не звучаха никак зле, като за това, което съм чувал за въпросния човек..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Te и орфейските имат доста приятен звук, но когато се говори за малко шум, атака, и т.н. - не са това адаптерите.

Иначе за по малко гейн стават, даже приятно меко звучат..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз си знам че китарата не е кой знае какво ама все пак има доста тънък и удобен гриф и не звучи зле като за китрара за 200 лева :recourse: иначе да от "вафли" е хаха :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм такива китари преди години. Тогава не знаех точно чия изработка са, но ужасно ми наподобяваха Орфей (Тип Зебра). Сега като прочетох мненията по-горе се убедих колко съм бил прав тогава. Колкото и да е жалко, трябва да си признаем : НЯМА добри български фабрично произведени китари! Евала на единиците майстори-ентусиасти, които все още се опитват да отсрамят положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако още някои напише,че китарите хранов конкурират световните марки,ще взема аз и още 100 пловдивчани ,поне малко разбиращи от китари да се самоубием ритуално на главната,маина.аиде като пишем за китари,да пишем за китари!!!

сьвсем друга тема е какьв е критерия за китара.при условие ,че има огромна информация,приемам темата за несериозна.sorry

overdrive e прав-такива некви бяха консумативите...

 

Не говоря за китари от типа като на снимката,а за КЪСТЪМ модели...Може би не си спомняш,но навремето присъстваха на всеки панаир в града...и печелеха награди...Естествено за "ОРФЕЙ",не за изработилите ги...А тия 100 пловдивчани,разбиращи от китари къде ги видя?Може пък аз да съм недоскив нещо...И защо ли ми мирише на черна завист...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Имал съм 3 китари от Владо Хранов и не мога да кажа ,че са лоши.Последната ми е от орехово дърво и изобщо е далеч от шпертплата.А това че лака е нанесен дебело според мен създава изключително приятна гледка за окото а колкото до напукването то е свързано по скоро с вида на лака който е използван и с начина му на нанасяне а не с дебелината.И не на последно място да се говори за Иван Вълчинов ,че е посредствен лютиер ми звучи доста несериозно а и мисля ,че не е етично такива теми да се обсъждат по този начин.Всеки от изброените лютиери има и силни и слаби страни както и възходи и падения.Нека проявим малко уважение към тези хора защото благодарение на техните умения и труд доста от нашите стари ,но любими китари живеят втори живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.