Jump to content
Българският форум за музиканти

ДИСТОРТИОН ЗЕСТ" МИЛИН КАМЪК" ВРАЦА


Black Bird

Recommended Posts

Схемата на милин камък я имаше в един брой на млад конструктор (този който се опитваха да списват наново преди години група млади инжинери ).

 

Имаше и подробна статия - цялата публикация е дело на наш съфорумец който ако желае може да сподели по въпроса - аз го запазвам в тайна за сега.

 

Схемата е адски близо до ДС -1 на босс.

Вече компонентите са БГ , транзисторите за комутация са руски полеваци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:) :) е Данчо разби ме!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :recourse: От къде го изкара тоя дист....малеееее...пази си го бре...

 

От домашния ми музей бе, Митак :punk_guitar: На теб ще ти върши по-добра работа, можеш и да си го моднеш - аз наистина нямам време за това. Айде давай адрес и да ти го пращам ,,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е наистина носталгична тема :recourse:. Ако някой се интересува от схемата + печатната платка - мога да ги кача до 3-4 дни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такъв само че вече не работи ... щото и аз съм го ритал бая тъй като често спираше, иначе това че след всяко ритане си променяше звука е вярно :greenangel: и аз искам да си го реставрирам ...

 

@Black_bird айде след като Ники ти модне твоя ... да пишеш какво се е получило че и аз взех да се замислям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наборе - мошеник :thx: То вече само на кутийката ще пише Милин Камък хехехе, като го оправи адаша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе..браво..това е култов ефект..имам чисто нов в нас и си го пазя..може би след 50 г. да струва повече...:-))

наистина има брутален звук, но е тогава беше по-добре от нищо... :thumbs_up: тия с 'метал зоните' си бяха гъзари...

имам и фейзър (зеленото камионче) - пак на милин камък, и е чисто нов , така и не можах да го използвам уместно, а един прятел има копресор (червеното камионче) :-))..цялата серия ефекти е култова :-) (шега:МК-1 - идва от микрофония :-))) ех, спомени... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак евала за темата Бро! Аз също в 9-ти клас на английската гимназия имах удоволствието да свиря с компресор и дистър на милин камък в касетофона вкъщи и нямаше такъв саунд...нещо средно между пръдня и пържене на яйца както каза колегата - обаче свирих металика сик енд дистрой и фор хум дъ бел толлс и отвреме навреме файт файър уит файър и нямаше такъв кеф....ехххх спомени:) Виждал съм и фейзъра в ел. дома в универсалния магазин обаче не можех да си го позволя със мизерната стипендийка и само скляпах на парцали....Обаче веднъж свирих на един концерт на училището в един 100 ватов винтидж олдскуул правеняк маршал и като изрева това чудо... още ме побиват тръпки :( После си взех Бос метъл зоун след 2 години и го подарих туй чудо на един пич...че вече беше взел да се включва и исключва когато иска и при употреба крака на китариста трябваше да е винаги нащрек :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, ако включваме дисторшъна в каквото трябва, този педал не е въобще лош дистер.

То и бос човек да включи в касетофона, пак се получава пръдня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм тея хора от млад конструктор в кой век живеят - 2000та година препоръчват операционен усилвател 709 или пък 741...... :hysterical::lol::hysterical:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.