Jump to content
Българският форум за музиканти

ДИСТОРТИОН ЗЕСТ" МИЛИН КАМЪК" ВРАЦА


Black Bird

Recommended Posts

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма зорове....И аз търсих фирмата и видях за къщите, но се изкефих за развитието на човека ...!!!

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една междинна серийка, точно преди да замине - не знам дали сте ги срещали - V.I.P. - Овърдрайв, компресор и енвелоп филтър. Мисля, че е разработка с Владо Балев - V.I.P. - Владо, Илич, Прожект - или нещо такова, също не са лоши ефектчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух семпъла, понеже ми стана интересно. Не е кой знае какво според мен, но то за тея пари какво ли може да се очаква ? С софт симулации звучиш по-добре :thumbs_up: Успех с мод-а, който си предвидил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като видях темата се сетих, че имах такъв (жълт).Помня как врънках по-големия брат на един приятел да ми го продаде (голямо чакане беше).Голям беше кефа като го взех, по цял ден кремоната, диста и грамофона.Звука много наподобяваше пържене на яйца.Не мога да се сетя на кого го подарих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а скапва ли звука когато е байпаснат?? май нямаха тру байпас - помня че имах схемата и беше доста сложна

колкото до скъпите ФУЗове - просто някой ги издигат в култ и им слагат нереална цена - вътре пак си има 2-3 транзистора ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси.... Мите, от де го извади тоя звук.

Много са здрави тия дистъри(в преносен и пряк смисъл)

Сега като се сетя..... преди време,как сме дънили с такива камиончета и с кремоните.

А за здравината си имам история....ххаха.

С едно приятелче бяхме намери(в прекия смисъл-като се нанасяш на някой в бившата репетиционнна,какви ли неща не намираш завещани там) ли въпросния дистър.Беше леко поочукан и копчето за on-off не работеше.

Е ние го изтормозихме,докато го накараме от време на време,когато му скимне,с божа или друга намеса :hysterical:- след петата кубинка,която отнасяше да се включва.И странното беше(а може и не толкова),че след всеки побой който отнасяше,се включваше с различен звук.Кога пълен shit ,кога задоволитен.

Та един ден,след поредната доза ритане,тоя дистар взе та получи просветление :rocker: ... извади баси якия звук(за тогавашните ни разбирания).Три месеца никой не смееше да го доближи и кабелите около него.Зоната около него беше обявена за свещенна :headbang: и се пазеше зорко от всички в групата,от случайните и не толкова случайни посетители :hysterical:;)

Скоро след това умря(след трите месеца) :hysterical: ....и го запомнихме само с добро :hysterical:

 

... ... ...

 

 

Почти всеки ден минавам покрай бившото им място на производство.За жалост по-голямата част от терена се използва за паркинг. ;) а останалото е изчезнало в неизвестна за мен посока.... ;)

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... И странното беше ...,ч е след всеки побой който отнасяше, се включваше с различен звук ...

 

Ей това тотално ме разби !! ;) Аз като ученик си купих компресор от същата серия. Беше толкова гаден, че си мислех, че не работи :headbang: и го върнах до фабриката за поправка :rocker: ама той си бил 100% работещ и ми го върнаха същия ... Ужас ... ;) Не знам дали не е нейде из нас още ;) Митак, понеже си фен, и се опитваш да правиш от нищо - нещо (това определено ме кефи), ще ти подаря един руски педал, който на времето беше общо взето от най-добрите от соц лагера. Мисля, че е готина играчка - йй ти го подаръка:

 

crock.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :)

Братушките съм ги признал за копи пейстъри.

Тва е досуш босс драйв - докарали за кутията дори.

Срещал съм руски дистове едно към едно със старите ДОД педалчета - вървяха на сносна цена !

 

Наскоро ми попада еди руски ДОД за ремонт .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе да ви кажа, знаете ли тоя милин камък дали и той не е копие?

Ще е добре да се погледне отвътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.