Jump to content
Българският форум за музиканти

Нормално ли е?


MiroLambov

Recommended Posts

Така значи аз свиря от около 4 месеца.Опитвам се да направя настройката по-слух , но никога не се получава.Това нормално ли е като си начинаещ или просто нямам музикален слух и ще трябва да ползвам тунер до края на живота си? :metalist:

Редактирано от CursedSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи слуха все пак се придобива ,така ли? Ако отида на няколко урока по солфеж ще развия ли слуха си до такава степен , че да си насторя китарата? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално е. С времето ушите ти ще привикнат със звученето на китарата, самите интервали между струните, ще започнеш да различаваш "биенето" между ненастроени струни, ще се научиш да настройваш с флажолети, акорди и т.н. Разбира се не можеш да я настроиш толкова точно колкото тунер само по слух, но с времето става учудващо точно :metalist:

 

А и...няма нищо лошо в това да настройваш с тунер дори в по-късен етап на развитието си като китарист, (но преди това трябва да си се научил по слух! :) ) точно с оглед на прецизност на това не просто китарата ти да е настроена да свири вярно сама, ами всяка струна да е точно определен тон - като всички заедно образуват китарния строй, за да можеш да свириш заедно със записите на любимите си песни спокойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се мъчи. вземи си тунер. нали като гледаш звездите не се опитваш с просто око? ползваш телескоп......

Попринцип имам тунер и го ползвам , но искам да се науча сам. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че няколко урока по солфеж няма да ти свършат работа.Ако са много повече, ще стане.Солфежа не е нещо, което се учи за няколко урока, трябва си постоянство и много работа.Можеш да спреш единствено когато солфежа и свиренето станат едно.Т.е. вече имаш нужния изграден слух и можеш сам да си обясниш всичко което ти е необходмо.(не мога да го обясня точно, но момента се усеща)

И аз не го обичах навремето (не че сега го обичам), ама колкото и да е гадно трябва.

Нормално е, да не можеш да си настроиш китарата сам засега.Но според мен трябва да ползваш тунера, само когато свириш на живо или записваш.

П.П.Без гадост - няма радост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е ,когато ти дадат един тон(примерно сол или ми),да можеш да си настроиш китарта по слух.В началото отнема доста време,след много практика започва да става бързичко.Иначе с тунер е по лесно а и понякога си е необходимост,особенно на сцена.

 

п.п.Когато започвах да свиря на китара(89та),а и няколко години по късно,почти нямамше тунери и всичкото настройване ставаше по слух

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, това е стъпка в правилната посока, но не очаквай краен резултат до няколко месеця!

 

Успех!

Хубавото е , че е безплатен ,поне докато продължавам уроците по китара , а аз не смятам да ги спирам в близките 2-3 години :recourse::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно! След 2-3 години слухът ти ще е там, където не си предполагал, че може да е :recourse:

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така.Свиря от година и все още немога си настроя китарата по слух.Не се притесняваи с времето сичко става.

Редактирано от Azwraith
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.