Към съдържанието

Снимка

Омове

• Please log in to reply
45 отговора на тази тема

#16 AFTER-THE-RAIN

AFTER-THE-RAIN

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 750 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 07 февруари 2008 - 16:28

За пример, старото ми кубе имаше 2 аута, единия на 8 ома другия на 4. Този, 8 омовия изключва говорителя на кубето когато се свърже друго външно тяло, а този на 4 не. Това е фабрично заложено, не е някакъв бъг :rocker: По принцип в ръководството за употреба е написано това нещо. Поне в моето беше така...

Този пост е редактиран от AFTER-THE-RAIN: 07 февруари 2008 - 16:31

#17 Pastrak

Pastrak

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 17 март 2015 - 17:40

Здравейте,искам да попитам,ако ампа има лампи само в преампа.Тогава говорителите може ли да са с по голям омаж от ампа.

#18 Dirk

Dirk

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 356 Мнения:

Публикувано 17 март 2015 - 18:34

Без да съм въобще специалист мисля ,че закона на Ом не се отнася само за лампите ;)

#19 Pastrak

Pastrak

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 17 март 2015 - 19:09

Понеже ампа ми е транзисторен,но счетири лампи в преампа.Изходите са 400вата на 4 ома,220вата на 8 ома и минимумът е 2 ома.Взех си два говорителя  по 16 ома 75вата и мисля да ги свържа паралелно.Предполагам че постъпвам правилно.

#20 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 17 март 2015 - 20:02

^^ 

Ако е с полупроводници (Транзистори, Интегрална/ни схеми) в крайното стъпало (мощният усилвател), МОЖЕ да се използва озвучително тяло с импеданс равен или по-голям от посочения за усилвателя.

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#21 Pastrak

Pastrak

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 17 март 2015 - 20:20

^^ 

Ако е с полупроводници (Транзистори, Интегрална/ни схеми) в крайното стъпало (мощният усилвател), МОЖЕ да се използва озвучително тяло с импеданс равен или по-голям от посочения за усилвателя.

Мерси, много съм ви благодарен :happy:

#22 Pastrak

Pastrak

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 09 април 2015 - 17:36

Здравейте,

Понеже ампа ми е транзисторен,но счетири лампи в преампа.Изходите са 400вата на 4 ома,220вата на 8 ома и минимумът е 2 ома.Взех си два говорителя  по 16 ома 75вата и мисля да ги свържа паралелно.Предполагам че постъпвам правилно.

случайно ми попаднаха още два говорителя 8 омови по 25 вата всеки.Та въпросът ми е,кой ще е най подходящият начин да ги вържа четирите?Като се има в предвит,че не усилвам ампа повече от една четвърт :punk_guitar:

#23 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 10 април 2015 - 13:14

Защо не прочетеш внимателно темата? Например:

http://forum.muzikan...омове/?p=297241

Освен за омове, става въпрос и за ватове. Това, което си решил ще бъде убийство на високоговорители. И едните и другите!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#24 Angelbbgbg

Angelbbgbg

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Инструмент:Kitara

Публикувано 28 юли 2016 - 09:04

Някой може ли да ми каже на колко вата са равни 4 ома.

#25 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6912 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 28 юли 2016 - 09:08

На николко. Това са различни мерни единици.
За пример само - все едно на колко килограма са равни 10 метра?
"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#26 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10421 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 28 юли 2016 - 09:38

:hysterical:

#27 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1595 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Поялник, Тирбушон

Публикувано 28 юли 2016 - 14:29

:recourse: :recourse: :recourse:

Тоа горния диалог счупи сичко детско в мен ...

FRONT.jpg

#28 iliev.p

iliev.p

неспасяем

• Members
  • PipPipPipPip
  • 942 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 28 юли 2016 - 15:59

Днешното, образование и ученици,  сериозно се разминават с науката !?

Имам усещането, че те не схващат дори, че единицата за измерване на съпротивлението е кръстена на Георг Ом, па камо ли кой и какво е ОМ въобще !? 

Законът на (Георг) Ом е физичен закон, който определя зависимостта между напрежението, тока и съпротивлението на проводника в електрическа верига.  Изгледайте видео урока и се забавлявайте!

http://ucha.se/watch/548/Zakon-na-Om

Художниците рисуват върху платна,
музикантите рисуват своите картини върху тишината.

#29 Dirk

Dirk

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 356 Мнения:

Публикувано 28 юли 2016 - 17:48

Все пак човекът е проявил елементарен ентусиазъм,не му се нахвърляйте,попитал е на правилното място.Поздрави!

#30 iliev.p

iliev.p

неспасяем

• Members
  • PipPipPipPip
  • 942 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 28 юли 2016 - 20:15

Dirk - Никой нищо лично не влага в постовете, само се учудваме на "мързеливите" новаци във форума:

І Всичките задавани въпроси от тях сА разгледани подробно тук,стига да има кой да прочете !

Чичко Гугъл винаги е под ръка и всеки знае как може да се ограмоти за нещата които не е доучил в училище, И тогава да зададе правилно въпроса,за да получи правилния отговор! Защо го казвам това, защото си личи, че "материята" не му е позната,но иска някой на готово да му смеля отговора ! И когато му отговорят компетентно (както е отговорил Евтим,едва ли е схванал всеки!), му звучи като санскрит(сега да не питаш какво е санскрит ?)

.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

Художниците рисуват върху платна,
музикантите рисуват своите картини върху тишината.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни