Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

За пример, старото ми кубе имаше 2 аута, единия на 8 ома другия на 4. Този, 8 омовия изключва говорителя на кубето когато се свърже друго външно тяло, а този на 4 не. Това е фабрично заложено, не е някакъв бъг :rocker: По принцип в ръководството за употреба е написано това нещо. Поне в моето беше така...

Редактирано от AFTER-THE-RAIN

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да попитам,ако ампа има лампи само в преампа.Тогава говорителите може ли да са с по голям омаж от ампа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм въобще специалист мисля ,че закона на Ом не се отнася само за лампите ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ампа ми е транзисторен,но счетири лампи в преампа.Изходите са 400вата на 4 ома,220вата на 8 ома и минимумът е 2 ома.Взех си два говорителя  по 16 ома 75вата и мисля да ги свържа паралелно.Предполагам че постъпвам правилно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ 

Ако е с полупроводници (Транзистори, Интегрална/ни схеми) в крайното стъпало (мощният усилвател), МОЖЕ да се използва озвучително тяло с импеданс равен или по-голям от посочения за усилвателя.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ 

Ако е с полупроводници (Транзистори, Интегрална/ни схеми) в крайното стъпало (мощният усилвател), МОЖЕ да се използва озвучително тяло с импеданс равен или по-голям от посочения за усилвателя.

Мерси, много съм ви благодарен :happy:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Понеже ампа ми е транзисторен,но счетири лампи в преампа.Изходите са 400вата на 4 ома,220вата на 8 ома и минимумът е 2 ома.Взех си два говорителя  по 16 ома 75вата и мисля да ги свържа паралелно.Предполагам че постъпвам правилно.

случайно ми попаднаха още два говорителя 8 омови по 25 вата всеки.Та въпросът ми е,кой ще е най подходящият начин да ги вържа четирите?Като се има в предвит,че не усилвам ампа повече от една четвърт :punk_guitar:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не прочетеш внимателно темата? Например:

http://forum.muzikant.org/topic/33533-омове/?p=297241

Освен за омове, става въпрос и за ватове. Това, което си решил ще бъде убийство на високоговорители. И едните и другите!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже на колко вата са равни 4 ома.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На николко. Това са различни мерни единици.

За пример само - все едно на колко килограма са равни 10 метра?

• Like 5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:recourse: :recourse: :recourse:

Тоа горния диалог счупи сичко детско в мен ...

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днешното, образование и ученици,  сериозно се разминават с науката !?

Имам усещането, че те не схващат дори, че единицата за измерване на съпротивлението е кръстена на Георг Ом, па камо ли кой и какво е ОМ въобще !? 

Законът на (Георг) Ом е физичен закон, който определя зависимостта между напрежението, тока и съпротивлението на проводника в електрическа верига.  Изгледайте видео урока и се забавлявайте!

http://ucha.se/watch/548/Zakon-na-Om

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак човекът е проявил елементарен ентусиазъм,не му се нахвърляйте,попитал е на правилното място.Поздрави!

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dirk - Никой нищо лично не влага в постовете, само се учудваме на "мързеливите" новаци във форума:

І Всичките задавани въпроси от тях сА разгледани подробно тук,стига да има кой да прочете !

Чичко Гугъл винаги е под ръка и всеки знае как може да се ограмоти за нещата които не е доучил в училище, И тогава да зададе правилно въпроса,за да получи правилния отговор! Защо го казвам това, защото си личи, че "материята" не му е позната,но иска някой на готово да му смеля отговора ! И когато му отговорят компетентно (както е отговорил Евтим,едва ли е схванал всеки!), му звучи като санскрит(сега да не питаш какво е санскрит ?)

.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.