Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Първо, сметката е грешна. 5 говорителя с импеданс 8 ома в паралел дават 1.6 ома съпротивление. Второ, направил си простотия. Така свързани говорителите, като ги вържеш на уредбата, най-много да я опукаш и нея и колоната. Вържи говорителите два по два последователно, двете групи паралелно. Петия го махни. Ще получиш 8 ома импеданс и около 12W допустима мощност грубо. После може да усилиш и да я гръмнеш таз колона ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Първо да се извиня за елементарния въпрос,но от физиката знам само ,че ''Ла'' е 440 херца по някакви причини известни  на хер Гьобелс !

Изчетох всичко по темата до тук ,но има  много цифри и уравнения и ......блокирах. Та на въпроса ,купих стъпало 2 по 380 на 8 ома ,2 по 600 на 4 ома и 2 по 850 на 2 ома  и първият и въпрос е мога ли да закача на един канал две колони с различен омове ,примерно ;

бас каса по 400 вата и 4 ома плюс една двулентова сателитка 300 вата на 8 ома,на единия канал и пак каса 400 вата и 4 ома 

плюс двулентова сателитка 300 вата на 8 ома на другия?!  

Втория ми въпрос е също не маловажен за мен е как да ги свържа,знам,или поне си мисля че знам- последователно

свързване се нарича когато взимам сигнал от едната колона и го вкарвам в другата ,но не знам какво се случва с омовете в такъв случай

,знам че има и паралелно свързване ,но какво представлява нямам идея...Не мога да изчисля и с каква мощност ще работи стъпалото ако ги свържа както писах по-горе,ще бъде 2 по 600 на 4 ома или 2 по 850 на 2 ома?!! 

Ако може без много цифри и формули и уравнения да се обясни ще бъда благодарен!

 

А ,и честита Нова година на всички  !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко - можеш да ги вържеш, но по-добре ще е да е паралелно. Получава се импеданс 2.6 ома, което е в границите на допустимото за твоя усилвател. Какво значи паралелно - плюсовете на касата и сателита заедно, минусите на касата и сателита отново заедно и всичкото това на терминалите на усилвателя. Другия канал по същия начин. Ако изходите са спикон, ще трябва да си направиш преходник. Не го усилвай до край... аз лично не бих минал и средата. За ватовете не питай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.hanseton.de/Dynacord-S1200.htm  на този линк има снимка на задния панел на стъпалото,можеш ли по снимката да обясниш точно как да стане свързването и проблем ли ще е в крайна сметка ,ако не успея паралелно да ги свържа последователно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ги свържеш последователно, импедансът ще стане 12 ома, съответно максималната мощност ще падне на някъде 2х200 макс. Свързването - плюс иплюс, минус и минус, и на спикона. Ако не знаеш как да го направиш - обърни се към някой да ти я свърши тази работа. Понеже видях и другата ти тема - най-добре не прави простотии, свържи си примерно бас касите на новото стъпало, сателитите на  миксера и не се занимавай с глупости...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,мислих и за този вариант ,който е най-елементарен за изпълнение дори и за лаик като мен,но няма ли да имам повече мощност ,ако закача две двулентови 4 омови колони, по 250-300 вата  на вграденото стъпало на миксера  ,което е две по 300 на 4 ома ,а на голямото стъпало закача 4 колони ,по 300 вата и така да ги докарам до 2 по 900 вата което ще ме устройва супер .Друг вариант върху който мисля е две 4 омови каси 2 по 500 вата на единия канал  и да падне на 2 ома канала за да изкара  850 вата   и две сателитки двулентови на другия канал като той по мои сметки ще падне на 4 ома и ще изкара  600 вата ,макар че ще загубя стереото ...това е  по мои сметки ,на база ,спецификациите ,които производителя дава на стъпалото...Паралелното свързване няма да го мъча ,ще търся човек, който разбира да ми ги върже!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... .Друг вариант върху който мисля е две 4 омови каси 2 по 500 вата на единия канал  и да падне на 2 ома канала за да изкара  850 вата   и две сателитки двулентови на другия канал като той по мои сметки ще падне на 4 ома и ще изкара  600 вата ,макар че ще загубя стереото ...това е  по мои сметки ,на база ,спецификациите ,които производителя дава на стъпалото...

Баси якото! И като ударят басите, сателитите ще позамлъкват, щото стъпалото е с един траф. Или ще му сработва защитата. А за нелинейни и фазови изкривявания нЕма смисъл да се коментира - всичко ще е с дисторшън, при това гаден! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи още един по-малък усилвател за вторите сателити и си включи всичко по отделно. Crossover/speaker processor (два) имаш ли? Тия каси трябва да ги отрежеш отгоре, сателитите отдолу .... иначе ще стане страшна мазня .... А за фазовите въобще не ми се мисли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.