Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

За пример, старото ми кубе имаше 2 аута, единия на 8 ома другия на 4. Този, 8 омовия изключва говорителя на кубето когато се свърже друго външно тяло, а този на 4 не. Това е фабрично заложено, не е някакъв бъг :rocker: По принцип в ръководството за употреба е написано това нещо. Поне в моето беше така...

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Понеже ампа ми е транзисторен,но счетири лампи в преампа.Изходите са 400вата на 4 ома,220вата на 8 ома и минимумът е 2 ома.Взех си два говорителя  по 16 ома 75вата и мисля да ги свържа паралелно.Предполагам че постъпвам правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ 

Ако е с полупроводници (Транзистори, Интегрална/ни схеми) в крайното стъпало (мощният усилвател), МОЖЕ да се използва озвучително тяло с импеданс равен или по-голям от посочения за усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ 

Ако е с полупроводници (Транзистори, Интегрална/ни схеми) в крайното стъпало (мощният усилвател), МОЖЕ да се използва озвучително тяло с импеданс равен или по-голям от посочения за усилвателя.

Мерси, много съм ви благодарен :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

 

Понеже ампа ми е транзисторен,но счетири лампи в преампа.Изходите са 400вата на 4 ома,220вата на 8 ома и минимумът е 2 ома.Взех си два говорителя  по 16 ома 75вата и мисля да ги свържа паралелно.Предполагам че постъпвам правилно.

случайно ми попаднаха още два говорителя 8 омови по 25 вата всеки.Та въпросът ми е,кой ще е най подходящият начин да ги вържа четирите?Като се има в предвит,че не усилвам ампа повече от една четвърт :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не прочетеш внимателно темата? Например:

 

http://forum.muzikant.org/topic/33533-омове/?p=297241

 

Освен за омове, става въпрос и за ватове. Това, което си решил ще бъде убийство на високоговорители. И едните и другите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

На николко. Това са различни мерни единици.

За пример само - все едно на колко килограма са равни 10 метра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днешното, образование и ученици,  сериозно се разминават с науката !?

Имам усещането, че те не схващат дори, че единицата за измерване на съпротивлението е кръстена на Георг Ом, па камо ли кой и какво е ОМ въобще !? 

Законът на (Георг) Ом е физичен закон, който определя зависимостта между напрежението, тока и съпротивлението на проводника в електрическа верига.  Изгледайте видео урока и се забавлявайте!

http://ucha.se/watch/548/Zakon-na-Om

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dirk - Никой нищо лично не влага в постовете, само се учудваме на "мързеливите" новаци във форума:

І Всичките задавани въпроси от тях сА разгледани подробно тук,стига да има кой да прочете !

Чичко Гугъл винаги е под ръка и всеки знае как може да се ограмоти за нещата които не е доучил в училище, И тогава да зададе правилно въпроса,за да получи правилния отговор! Защо го казвам това, защото си личи, че "материята" не му е позната,но иска някой на готово да му смеля отговора ! И когато му отговорят компетентно (както е отговорил Евтим,едва ли е схванал всеки!), му звучи като санскрит(сега да не питаш какво е санскрит ?)

 

.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

 

ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

 

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.