Jump to content
Българският форум за музиканти

Audiophile 192 или Emu1212


Recommended Posts

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

I wasted a lot of time and money buying into this piece of shit. I didn't sign up to buy a $500+ audio interface to dick with it every other minute. When I buy into something, I'm buying into the notion that the product has STABILITY behind it. Why would anyone consider anything less? When it comes right down to it, I could give a flying fuck about on board effects or how many other features the card has. The fact is that if the shit is not stable, you can forget about recording, songwriting, production or anything else. The bottom line is that EMU has slapped together a really shittty & poor foundation for daw production while at the same time, not blinking an eye when it came to taking our hard earned money. For that reason alone, EMU deserves to lose the business.

 

Мдам, май ще си купувам м-аудио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко тва ми е особено смешно, тия хора може би очакват да зазвучат като в някое голямо студио с карта, която е за домашни условия. Големите студия доста често си правят restore и използват norton ghost, софта започва от Бил Гейтс, а не от ЕМУ, демек деструктивните фактори са много, плъгини, самите мултитракъри. Спомням си, че имах проблеми с предишната ми карта - м-аудио като заредя акробат, а кажете ми що. Най-мразим някой да почне да плюе някакъв продукт, който освен всичко е в топ продаваните. Вземете си lynx или RME и се надявайте да нямате проблеми. Компа е несигурна работа, рам да си докупиш и проблем ще ти създаде. Аз се прехвърлих от м-аудио на Ему и съм по-доволен. Тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко тва ми е особено смешно, тия хора може би очакват да зазвучат като в някое голямо студио с карта, която е за домашни условия. Големите студия доста често си правят restore и използват norton ghost, софта започва от Бил Гейтс, а не от ЕМУ, демек деструктивните фактори са много, плъгини, самите мултитракъри. Спомням си, че имах проблеми с предишната ми карта - м-аудио като заредя акробат, а кажете ми що. Най-мразим някой да почне да плюе някакъв продукт, който освен всичко е в топ продаваните. Вземете си lynx или RME и се надявайте да нямате проблеми. Компа е несигурна работа, рам да си докупиш и проблем ще ти създаде. Аз се прехвърлих от м-аудио на Ему и съм по-доволен. Тва е.

споко ба<_<

Ти пак личн ого взе:ph34r::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е кофти така, човек не може да си избере :ph34r:

 

М-аудио-то ме привлича, защото няма нищо общо с creative, но е голо като пушка - никви DSP-ta и четох някъде, че записва от входа само на -10dB. ЕМУ-то от друга страна ме привлича като хардуер, но като се сетя за моето аудиджи и шибаните му драйвери и като гледам че други хора си имат проблеми с драйверите на ЕМУ и ми става някак си кофти, да се набутам с creative продукт (малко или много). Освен това е излязла някаква вътрешна информация от ЕМУ, че хардуера на тази серия бил нещо не особено изгоден и смятали да спрат производство, а за драйверите да ги закърпят колкото да не е без хич...

 

РМЕ май са доста дебели карти и не виждам как може да се сравняват с м-аудио и ему.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Много е кофти така, човек не може да си избере :unsure:

 

М-аудио-то ме привлича, защото няма нищо общо с creative, но е голо като пушка - никви DSP-ta и четох някъде, че записва от входа само на -10dB. ЕМУ-то от друга страна ме привлича като хардуер, но като се сетя за моето аудиджи и шибаните му драйвери и като гледам че други хора си имат проблеми с драйверите на ЕМУ и ми става някак си кофти, да се набутам с creative продукт (малко или много). Освен това е излязла някаква вътрешна информация от ЕМУ, че хардуера на тази серия бил нещо не особено изгоден и смятали да спрат производство, а за драйверите да ги закърпят колкото да не е без хич...

 

РМЕ май са доста дебели карти и не виждам как може да се сравняват с м-аудио и ему.

-10db още по добре

и това дсп е ала бала повервай ми

просто сер мъчат да продават с него

 

 

и който има ему да не се обижда де :ph34r: ех младежи ! <_<

просто човека иска хелп

 

то все едно аз да му кажа вземи си Luna II :) 420 euro

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РМЕ и Линкс са съвсем друга категория въобще не могат да се сравняват естествено.

Но както могат да се намерят 100000 поста против ЕМУ, същото може да се направи и за МАудио, както и 10 пъти повече за :) Всеки кой квото го кефи. Мен въобще не ми забиват толкова често, вярно е че аудиото спира във сички хостове като забие некой,но тва в новите драйвери е оправено едно и две при хилядите производители на чаркове за компове и софтуер направо си е чудо нещо да работи навсякъде без проблеми ...

А относно МАудио мога като пример пак да дам личен опит - двумесечната ми кореспонденция с типовете оттам, които не могат ми обяснят що Transit USB-то накъсва и не ще да бачка дори и на 16/44.1 с по-ниска латенция - щото драйверите са им боклук зат'ва....аз му обяснявам че от 15 години се занимавам със софтуер - той ми обяснява - "Отворете дивайс мениджър, щракнете тук, щракнете там..." - абе пич аз ти пиша че IRQ-то не е shared той обаче си има процедура...и накрая каза "не знам" и тва е ....след два месеца излязоха нови драйвери и горе долу пооправиха нещата. Но тва е положението за тези кинти се правят доста компромиси с компонентите....

така че - за тия пари най-доброто за мен в момента е ЕМУ 1212м т'ва е... (на Сампли 8 демо проекта с 26 трака и 8 буса на 2 мс ми товари ЦПУ-то до 45% макс). Конверторите са супер, а на мен тва ми е важно, който преценя, че са му важни неща, които предлага МАудио, Таскам, Пресонус, Едирол да си ги вземе тях - аз немам против <_>

Айде роцк енд рол! :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

РМЕ и Линкс са съвсем друга категория въобще не могат да се сравняват естествено.

Но както могат да се намерят 100000 поста против ЕМУ, същото може да се направи и за МАудио, както и 10 пъти повече за :ph34r: Всеки кой квото го кефи. Мен въобще не ми забиват толкова често, вярно е че аудиото спира във сички хостове като забие некой,но тва в новите драйвери е оправено едно и две при хилядите производители на чаркове за компове и софтуер направо си е чудо нещо да работи навсякъде без проблеми ...

А относно МАудио мога като пример пак да дам личен опит - двумесечната ми кореспонденция с типовете оттам, които не могат ми обяснят що Transit USB-то накъсва и не ще да бачка дори и на 16/44.1 с по-ниска латенция - щото драйверите са им боклук зат'ва....аз му обяснявам че от 15 години се занимавам със софтуер - той ми обяснява - "Отворете дивайс мениджър, щракнете тук, щракнете там..." - абе пич аз ти пиша че IRQ-то не е shared той обаче си има процедура...и накрая каза "не знам" и тва е ....след два месеца излязоха нови драйвери и горе долу пооправиха нещата. Но тва е положението за тези кинти се правят доста компромиси с компонентите....

така че - за тия пари най-доброто за мен в момента е ЕМУ 1212м т'ва е... (на Сампли 8 демо проекта с 26 трака и 8 буса на 2 мс ми товари ЦПУ-то до 45% макс). Конверторите са супер, а на мен тва ми е важно, който преценя, че са му важни неща, които предлага МАудио, Таскам, Пресонус, Едирол да си ги вземе тях - аз немам против :))

Айде роцк енд рол! <_<

Оп бре :unsure:

Не се юркай :ph34r:

Даваме акъли

все пак той си решава:band1::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

е, да де, точно даваме акъли :ph34r:, ама не требе да се мисли ей така едностранно против нещо. Сега и аз като се замисля съм имал не малко проблеми с м-аудиото ама нали лошото се забравя та така :) иначе RME-тата са точно 3 пъти по-скъпи или на цената на LUNA горе долу

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за съветите :P

 

Не ми се дават много пари за карта, защото знам че ще я ползвам от дъжд на вятър. В този контекст RME, Lynx, Creamware и сие не влизат в моето полезрение. Просто искам да имам нещо малко по-добро от адуджи-то, което да ме мотивира да се занимавам. Тези двете карти за които питам са на доста ниска цена и доколкото разбирам са доста приемливи като за домашна употреба, така че ще избирам между тях.

 

До 4-5 дни смятам да ходя да пазаря и работата ще е Insh Allah - каквото е писано, това ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдбата реши да си взема Audiophile-a. Сега чакам да се даунлоадне демо версията на ПроТуулс и довечера ще си имам занимавки ;) Силно се надявам да нямам много ядове докато подкарам картата като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демо версията на Pro Tools (поне последно) беше за Уиндоус '98 и е много стара версия. По добре си ка4и Cubase или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демо версията на Pro Tools (поне последно) беше за Уиндоус '98 и е много стара версия. По добре си ка4и Cubase или нещо от сорта.

Не става въпрос за същата версия ... в случая става въпрос за МPowered версията на ПроТулз, която е за МАудио картите вероятно.

 

п.с. Онова за '98 беше егати шегата...;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доволен ... даже бих казал много доволен :P

 

Картата е тотално лишена от шарении, но за сметка на това върши две нещица доста приятно - записва и плейва ;)

 

Засега никви ядове с драйвери и т.н. - инсталирах драйверите, сложих картата и всичко тръгна от раз. Държи някакви нереални латентности от порядъка на 0.5 - 1 мс но не особено стабилно, стабилно се държи на 1.5 мс, но май не ми трябва да я държа толкова ниско.

 

За съжаление ще трябва да си купувам нов мишпулт, че моя няма балансирани изходи.

 

Тва протуулс е голямо дърво от към потребителски интерефейс (става въпрос именно за ProTools M-Powered - май е кажи речи едно към едно с ProTools LE). Не ме кефи, Nuendo 3 е по-кефещо.

 

Предполагам, че с ЕМУ-то също щях да се кефя, но го нямаше в наличност, а аз бях взел решение съдбата да определи коя карта да си купя ... и не съжалявам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.