Jump to content
Българският форум за музиканти

Audiophile 192 или Emu1212


Recommended Posts

Замислям се да си купя някаква по-нормална карта и изборът ми се върти около тези две карти:

 

M-Audio Audiophile 192

EMU 1212

 

Цените им са близки, като Аудиофила е малко по-евтин от ЕМУ-то.

 

Засега основна разлика виждам е:

 

ЕМУ - вградено DSP и някакви много добри конвертори, които се ползвали и в Pro Tools® HD I/O Interface

 

Аудиофил - м-аудио изглеждат сериозни и готини :metalist:

 

Предполагам, че каквото и да си избера няма да съжалявам, но всяка информация която би помогнала при избора е добре дошла.

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Ми аз имам 1212м и съм доволен. ;)

Peshoy2k също май беше с 1212м и той да си каже...ама като слушам как му звучат нещата...никак не е зле и вероятно и той е доволен:)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избрах 1212м. Конверторите са добри и са изпълнени добре (не е само пустия му чип дето прави звука). Аудиофил 192 не съм слушал, слушал съм предишния, който звучеше като предишната ми звукова карта. Не полвам ДСП-то на Ему-то, така че не го броя като плюс. Никакви проблеми с драйверите и с латенциите не съм имал, пуснай го и тръгна. Работи половин година вече, като балансираните изходи бяха много важни за мен (нямам представа дали М-аудиото има такива или няма, просто отбелязвам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аудиофил-а също е с балансирани входове/изходи. Много ме привлича това, че ЕМУ хвалят конверторите, а то май това е най-важното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако го използваш за записи от акустични инструменти или друг аудио сорс то тва си е най-важното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мойта днес пътува за Германия за replacement, ама кво да се прави, живота е хрускав, иначе m-audio- то дето имах преди не ми е правило проблем, но и емутата сигурно са добре, просто не съм имал късмет :)

 

конверторите на 1212м според някои имали мн метален звук, аз съм доволен, то просто човек требе да свикне, но аудиофайл 192 според мен не ти трябва, ще спестиш пари ако си вземеш по-стария модел. Дали ше е 96 или 192 :think: не мисля, че разликата ще бъде осезаема. Латенцията е по-малка на Ему-то 2 мс, а на RME 1,5 ама тва чудовище е тамън 3 пъти по-скъпо, макар и да е 10Х, аз по едно време се бях залетял към RME ама :think: абе скъпо е, иначе имам приятел и с ему и с RME, който казва, че едната е мн хубава карта, а другата е КАРТАТА, no comment.

 

offtopic: RME пишат, че латенцията наистина е 1,5 и може да се работи на такава, а ему-то при мен работи на 2 ама като праснеш втори тежък семплер и почва да накъсва. RME има 3 адата, представи си какво е с 24 трака и барабани и бек вокали, и дрънкане на ключове ако искаш ше си записваш хехе. Както и да е тва си е строго студийно ориентирана карта и то говорим за най-евтината, щото има модел дето поддържаше май 124 трака :wow:

 

ako ше купуваш софт, както е на запад, познай какво ще избереш за hardware :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ako ше купуваш софт, както е на запад, познай какво ще избереш за hardware  :green:

po-kachestvennoto ;)

 

 

i RME sa ok ... te sa ot po kachestvennite prosumer cards :)....(s izkliuchenie na multiface-a i hdsp-to... ama za tia pari ..... shte izbera neshto drugo )....

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ako ше купуваш софт, както е на запад, познай какво ще избереш за hardware  :green:

po-kachestvennoto ;)

 

 

i RME sa ok ... te sa ot po kachestvennite prosumer cards :D....(s izkliuchenie na multiface-a i hdsp-to... ama za tia pari ..... shte izbera neshto drugo )....

Тебе ние мно'о добре те "знаеме" :) С Метрик не е зле май :P

 

А РМЕ-тата никак не са зле - чувам страхотни отзиви - както за хардуера така и за драйверите. И наистина да ги е... държат 1.5 мс...

И аз искам Lynx и Apogee...aма нема....за по-нагоре нема да мечтаем...:D

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се насочил към ЕМУ. На М-Аудио интерфейса е просто...олд-скуул няк'ав. Все едно СаундБластер 2.0 16-бит. Не кефи...

 

П.П. Инак предполагам и двете вършат чудесна работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам апаратура, която да е толкова качествена, че да заслужава някаква велика карта :)

 

За да запиша китарата ползвам преамп включен в спийкър симулатор (Берингер) и после това отива в миксер (Берингер). Бас китарата записвам като минава първо през хибридно предусилвателче (има една лампичка да свети за красота, но е основно с операционни усилватели) пак на Берингер и отново отива в Берингерският пулт. Най-общо казано винаги има поне два компонента по пътя на звука към картата, които не са особено качествени.

 

Искам да си взема по-добра карта, макар че в момента дори няма да мога да ползвам балансираните входове на картата, защото пулта няма балансирани изходи. Въпреки това искам да си взема карта, която ще е достатъчно добра за да не я сменям ако започна да се занимавам по-насериозно и разкарам берингерите.

 

Доколкото разбирам ЕМУ е по-популярна и вероятно има защо. От друга страна малко или много EMU == Creative и това леко ме притеснява :) М-Аудио работи и с Протуулз, но това никак не ме привлича, защото мисля да се придържам към Кюбейз. Обмислям да си закупя Cubase SL3 и вероятно ще го направя ако започна да намирам повече време да се занимавам с музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

дам.... Creative и Emu малко един дол дренки ... Аз лично винаги бих препоръчал М-Аудио пред другите... От личен опит -- много добри жпечатлениа ... Ахх да, и са 64-битови драйвери, както е и конвертерите са по-добри....

 

П.С. Syncho, брато, аз пък мечтая да докопам един Prism ADA-8XR... мечти все пак :) .... ако може пък е един channel strip свален директно от някой Neve .... уххх ахххх...... хихихи..... преамп..

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, трудна работа този избор. Имам още 10-тина дни да помисля по въпроса, ще трябва да попрочета още по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам.... Creative и Emu малко един дол дренки ... Аз лично винаги бих препоръчал М-Аудио пред другите... От личен опит -- много добри жпечатлениа ... Ахх да, и са 64-битови драйвери, както е и конвертерите са по-добри....

 

П.С. Syncho, брато, аз пък мечтая да докопам един Prism ADA-8XR... мечти все пак :( .... ако може пък е един channel strip свален директно от някой Neve .... уххх ахххх...... хихихи..... преамп..

E те и Ему пуснаха 64 битови драйвери. Де да знам - преки впечатление от PCI интерфейси на МАудио немам. Имам една малка ЮСБ играчка на МАудио, която не е лоша, но определено 1212м е доста доста по-добра и конверторите наистина ги бива (но то е малко ябълки и круши да сравняваме де в случая) :(

 

За Neve-а че трябва да му купя отделна къща зат'ва малко се колебая в момента - хехехехехехе :):blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.