Jump to content
Българският форум за музиканти

Всеки ли може да се научи да пее?


nofearinc

  

126 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Не всеки,естествено-"За някои хора е безнадеждна кауза"

 

Поздрави:Лили

Редактирано от noti4ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Е, и според мен не всеки може. То не е като да се научиш да пишеш литературно съчинение например. При някои хора просто не става. Имам приятелка, която наистина не може, знае си го, ама учителката й по музика я е карала да ходи във вокалната група. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен с достатъчно последователност и усилия всеки може да се научи да пее поне вярно.

Това обаче далеч не значи, че на хората ще им е приятно да го слушат.

 

Талантът (в обхвата на който включвам и самите гласови характеристики) е много важно нещо. Все пак дори и човек без особени дадености може да се научи да пее вярно, поне колкото да не му се смеят. Друг въпрос е дали трябва да мъчи света. (пример: вокалните опити на Yngwie Malmsteen)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може всеки да се научи да пее

от всяко дърво свирка не става

то и магарето има силен глас

Аз познавам един вокален педагог просто магаре ще направи да пропее,образно казано.Много е добра.Е трябва разбира се да имаш и заложби малко или много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

не според мен не може а ако почнеш при вокален педагог ти трябва поне частица талант човек който няма никакъв талан не може да се научи и то не е до научаване или го имаш или не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,имам 1 проблем и се надявам да ми поногнете да го разреша!Таа имам си слух,чувство за ритъм и т.н. ,но дойде ли време за пеене на определени тонове с пияно(солфеж) и ми е много трудно!Трябва да чуя тона 5-6 пъти за да го изпея правилно.Според вас има ли шанс или това трябва да си ти е заложено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Според мен имаш добри шансове.Срещала съм хора с твоя проблем,но с повече упражнения след време напреднаха и започнаха да интонират вярно,така че-работа му е майката :girl_witch: Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз горе долу пея.Но някои неща още ми са трудни.Ходих на уроци 7 месеца,но тъпчат тъпчат на едно място.Как да продължа да ходя :rolleyes:;)И сега трябва да продължа сама да се науча.Свиря,пея имам публика,но не е достастатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Който си го може си го може.

Без капка дарба просто не става, колкото и да се стараеш да пееш.

Ако сте чували как пее кака ми, ще се обедите! Иска и се, ама какво да се правине се получава, макар че винаги си припява.Тъй че не всеки може да се научи да пее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"За някои хора е безнадеждна кауза"

 

Разбира се че не всеки може да пее... Аз освен за дет и грайнд за друго не ставам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.