Jump to content
Българският форум за музиканти

Като записвате нещо притеснявате ли се?


Recommended Posts

Прочетох внимателно статията на Jamey Andreas и не съм твърде съгласен с него.

Значи, това дето някакъв учител казал на ученика си, че се притеснява, защото му пука е 100% вярно. Съгласен съм също и с хората, които твърдят, че сценичната треска е полезно нещо - адреналинът, който се напомпва в кръвта може да те накара да изсвириш неща, за които не си подозирал, че умееш да свириш преди да попаднеш в стресовата ситуация.

Имах едно изпълнение като ученик - трябваше да свиря кофти етюди на класическа пред 300-400 надъхани родители в едно читалище. Бях се насрал в гащите, но когато излязох на сцената, стресът до такава степен ме напомпи с адреналин, че повечето етюди ги ударих в по-бързо темпо от това, на което си мислех, че съм способен. Без грешки.

Друго подобно изпълнение е когато ми се наложи да правя симултантен превод за построяването на пречиствателна станция, а не ме бяха предупредили, че предстои такова "мероприятие". Като ми казаха сутринта, че след единчас трябва да се срещам с чужденците и аз си викам: "Край, е сега се осрах като карпатски вълк". Но като почнаха преговорите, от стреса взеха да ми идват на акъла думи, които бях забравил, че съществуват.

Когато се свири пред аудитория от метъли, пънкове и друг вид говеда, нещата са още-по готини, защото не те ебе какво ще стане - онези винаги ще грухтят и ще се кефят дори и на гафовете. Става като в шоуто на Слави - и най-големите гафове минават за част от сценария и всеки се хили безгрижно.

Ако си твърде много стресиран и за да не се гипсираш напълно като излезеш, помага да пиеш едно малко малко преди гига - водка, ракия, уиски... 50 грама концентрат няма да навреди на свиренето, но ще помогне да си балансирате емоциите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си твърде много стресиран и за да не се гипсираш напълно като излезеш, помага да пиеш едно малко малко преди гига - водка, ракия, уиски... 50 грама концентрат няма да навреди на свиренето, но ще помогне да си балансирате емоциите.

подкрепям :) пък ако е и студено си е направо задължително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

йе - спомням си концерт на бив6ата ми банда

певеца си беше забравил текста на Трупара

и кара пьрви куплет 3 пьти вместо втори и трети

после басиста нещо му се беше яко разсьрдил

4е ни е изложил

ама аз му викам - имаще 100 тина пияни метьли - да не мислиш 4е някой разбра????

:killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.