Jump to content
Българският форум за музиканти

Като записвате нещо притеснявате ли се?


Recommended Posts

Ми нз на мен ко ми става ама кат знам че нещо дет го свиря се защисва и почвам да го бъркам,дори и да го свиря перфектно иначе (преди ми беше доста голям проблем са не бъркам често ако записвам нещо)

та се чудех при мен ли е само или е нормално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нз на мен ко ми става ама кат знам че нещо дет го свиря се защисва и почвам да го бъркам,дори и да го свиря перфектно иначе (преди ми беше доста голям проблем са не бъркам често ако записвам нещо)

та се чудех при мен ли е само или е нормално?

10 години и си готов! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

притиснявам са аз ..моркови досега когат съм записвал некъде съм свирил доста над възможностите си...незнам що ама така са получи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по принцип си се записвам само в къщи ;) като се оплета , пак го правя.. не е много често де.Твойто е май нещо като сценина треска.Пред публика свирил ли си?Там най добре се шлайфат тия неща...;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нз на мен ко ми става ама кат знам че нещо дет го свиря се защисва и почвам да го бъркам,дори и да го свиря перфектно иначе (преди ми беше доста голям проблем са не бъркам често ако записвам нещо)

та се чудех при мен ли е само или е нормално?

dont worry -

koйто ти разправя 4е не се притеснява или не се е притеснявал

зна4и льже

и аз сьм изпитвал това за което пи6е6 и ще продьлзавам да го изпитвам

но това което по принцип си го свири6 а като вклу4и6 на запис и не мозе6

- лека е следният

продьлжавай да записва6 - в даден момент ще го направи6 както ти се иска

и колкото пове4е записващ себе си толкова по добьр ще си всеки следващ пьт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе гадно си е сам да се записваш, щото ако е др както си с китарката му викаш: аре пак и той цъка, а ти си мислиш за музиката, ама кат си сам и особено си далече от компа само разходки правиш :D има и др, ако си подготвиш добре партийката и не се налагат мн дубли начи става по-бързо да знаиш :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз по принцип си се записвам само в къщи ;) като се оплета , пак го правя.. не е много често де.Твойто е май нещо като сценина треска.Пред публика свирил ли си?Там най добре се шлайфат тия неща...:D:D

ми свирил съм 2 пъти пред публика с 2 групи...начи първия път си е*ба маиката напрао ръцете ми трепереха толкова много че си изпуснах перото по едно време (което после си хванах във въздуха и моеше да се приеме кат сценичен трик ;) )

а втория път беше в НДК на некъв празник на 1ва немска

там залата не беше голяма (абе бая големичка ми се видя при мисълта че ше изляза на сцената да ме гледат мноу хора :metalist: )

имаше 500 души публика от които

3-4 метала които само те ни се накефиха

и въпреки всичко се притеснявах много преди да изляза

като излязах ми мина (аз си го обяснявам с факта че прожекторите ми светеха право в очите и не виждах нищо освен само публиката на първия ред - всичко назад беше черно)

има и друг момент

кат излизах пред хората там знаех 2 неща

1.никой няма да ни хареса дори да изсвирим нещата перфектно

2.дори и да сбъркаме никой няма нито да забележи (нито да обърне внимание)

тъй че може би заради тва не се притеснявах тогава

 

П.С.:ама проблема с записването си стои (да точно като сценична треска е)...ама е много по-малък от преди де

аз за тва гледам ако може на всяка репетиция да викам хора да ни слушат че да свикваме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за тва гледам ако може на всяка репетиция да викам хора да ни слушат че да свикваме

Само кажи и ви се изсипваме целия форум да ви слушаме :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия ми концерт с първата ми група, пълен състав, беше в зала 1 на един училищен концерт и тогава доста се спекох, но след това сценичната треска ми минаваше с всеки следвеащ концерт. Но въпреки това като изляза сам на сцена и пак се притеснявам толкова колкото и първия път! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта сценична треска се появи със закъснение чак на втория концерт, щот беше в моя град и имах много познати сред хората. а иначе дося съм записвал около 4-5 пъти само, при тва се в домашни условия, но ми направи впечатление че като не си сам, а някой те записва и има кой да ти каже "аре стегни се" или нещо от сорта, по вървят нещата. тогава налбантов ни записваше, и той също разправяше че се спича (май по скоро беше за морална подкрепа де), ма като гледам вече се е пооправил :D иначе кат пробвах да си се записвам сам в къщи на компютъра беше ебати плачевното положение. колкото повече се опитвах, толко повече се оплитах, незнам що. стигам до некво такова състояние, в което пръстите ми си свират некви произволни работи- не да сбъркам някой тон или нещо от сорта, ами нещо като импровизации, които грубо се приближават до тва което би трябвало да е, ама не баш :metalist:

 

абе в общи линии, викни некой да те записва, и ако може да има още двама-трима за компания, също като че ли помага- гледаш да не се излагаш толкова :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koйто ти разправя 4е не се притеснява или не се е притеснявал

зна4и льже

Да ама Не ето и Чачо каза че като записва се стяга допълнително и аз съм така просто давам повече от колкото съм способен...обаче като говорим за свирене пред хора ,в клуб или на концерт нещата стоят по дръг начин....един път си спомням че така се бях спекъл че левия ми крак трепереше в амплитуда от 5 сантиметра и имах чувството че всеки момент ще се строполя но издържах и след това ми казаха че не ми е личало да съм притеснен...последния път свирихме в най-голямото кръчме в нашия град и след 2 уискитя нямах и помен о сценична треска и за първи път почувствах кефа да свириш пред хора и на теб да ти е кеф а не да трепериш като девственица в харем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта сценична треска се появи със закъснение чак на втория концерт, щот беше в моя град и имах много познати сред хората. а иначе дося съм записвал около 4-5 пъти само, при тва се в домашни условия, но ми направи впечатление че като не си сам, а някой те записва и има кой да ти каже "аре стегни се" или нещо от сорта, по вървят нещата. тогава налбантов ни записваше, и той също разправяше че се спича (май по скоро беше за морална подкрепа де), ма като гледам вече се е пооправил ;) иначе кат пробвах да си се записвам сам в къщи на компютъра беше ебати плачевното положение. колкото повече се опитвах, толко повече се оплитах, незнам що. стигам до некво такова състояние, в което пръстите ми си свират некви произволни работи- не да сбъркам някой тон или нещо от сорта, ами нещо като импровизации, които грубо се приближават до тва което би трябвало да е, ама не баш :)

 

абе в общи линии, викни некой да те записва, и ако може да има още двама-трима за компания, също като че ли помага- гледаш да не се излагаш толкова :D

е същото е и при мен

тряя да викна начи да ме записват хора бах маа му,...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.