Jump to content
Българският форум за музиканти

Духови оркестри в България?


Recommended Posts

Военно музикално училище вече няма :) ( от поне 3-4 години) в повечето музикални училища духовите оркестри ги има, ама...ако направят един концерт на година си е на право постижение, а това за духов оркестър си е на право бездействие :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 72
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами 96 или 97 беше последния прием на военното музикално училище след това отпуснаха ( 2 или 3 години по - късно ) още един випуск но той вече беше на истина последен и така.... аз също имам приятели които са го завършили и мога да кажа много добри неща за тях ( като музиканти). То и статута на всички останали музикални училища вече не е същия както преди 6-7 години. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз се сещам за един духов оркестър към техникума по електроника "Киров"-ходихме с един съфорумник да видим една оферта за контабаси и така разбрахмеза него.В период на полуразпад е оркестъра-няма хора дето да свирят-инструменти бол,заинтересуваност никаква.Диригента е супер човечец(не се сещам за името му).

Когато се видяхме търсеше хора за брас секцията,мисля че и тъпанар търсеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Ами да ти кажа, в нашия град има два оркестъра:Единия си е баш духов, така наречената градска музика.Има и един който е във Филхармонията, който се води класически...но не съвсем :offtopic-001:

А преди една година се сформира и Младежки духов оркестър, в който участвам и аз :offtopic-001: и смятам че се развиваме добре и напредваме щом още преди да навършим година свирихме със големите музиканти и вече знаем около 18-20 парчета(не че се хваля) и смятам че вече и ние можем да се наречем оркестър :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавям духовия на Първа английска гимназия от София. :greenangel: Оттам се пръкнах и аз всъщност.

Освен него в тоя град има и още поне 5-10, сигурно и повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, че Свиленград и духв оркестър ли си имат... :) Майка ми е от там но не съм чувал да има оркестър...знам че в този край много ценят музиката но...Е хубаво е, че вече знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

А да ви попитам знаете ли дали във Варна има оркестър с така да се каже "свободен прием" т.е. да не е към някое учреждение. 5 години свирих в училищен оркестър, който вече не знам дали съществува (тове беше преди 7-8 години). Та се чудих дали няма нещичко из варна, където мога да си посвирвам :thumbs_up: Чувал съм, че във флотския оркестър могат да свиря и външни лица, ама не знам дали няма да е голяма ангажимент за студент без твърде много свободно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
;) Не знаех къде да попитам, а случйно открих този форум. Може ли някой да ми каже кога е създаден първия духов оркестър? Благодаря предварително! :):thx::thx:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм останал с впечатлението, че почти всеки град си има духов оркестър, но може и да греша. В Кюстендил си имаме и не е лош.

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я че темичка.Значи за военните оркестри първо мисля че не сме повече от 10 вече.Има оркестри в София,Горна Баня,Плевен,Пловдив,Велико Търново,Сливен,Стара Загора,Карлово и Варна.Мисля че не съм пропуснал някой,преди имаше и в Шумен и в Благоевград ,ама вече ги няма ,а и за Горна Баня сигурно няма да просъществува.Знам че има и полицейски духов оркестър в София.Иначе почти във всеки град има градски духов оркестър и по едно време се правеха събирания ,но не съм ходил от няколко години и не знам колко оркетъра са останали.Иначе военното училище в София,Младост 3 го закриха 2002 година ,аз бях предпоследния випуск 2001.Ако някой го интересува нещо специално може да пита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.