Jump to content
Българският форум за музиканти

Здраво свирене


johniebgood

Recommended Posts

Здравейте,басисти.Ще ми се да виждаме яко свирене на бас тук :hysterical: (включително от всички нас).Затова качвам един уличен басист,свирещ в Барселона,заснет от мой колега.Като си надмогна мързела смятам да кача и нещо мое.Ако имате,качвайте и вие,да видим кой какво може и да се

"шашкаме" взаимно ;) .

 

 

undefined

 

или

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми пича изкарва пари.В Барселона по принцип е пълно с всякакви

улични артисти и всички са много яки по своему.

Редактирано от IgniteAll
Нарушение на правилото за цитат на предишен коментар.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на момчето !!!!

ех, ако и по нашите улици имаше такива улични музиканти, по цял ден щях да кръстосвам улиците с бира в ръка !!!

 

Ама на Европата и уличните им музиканти имат култура, наште им дай да пият и глупости да свирят ;):yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия с брада,и с много по-готина идея :):thumbs_up:

А баса е Yamaha BB-G5

 

Хахахаха,СЪЩИЯ агент,много яко,съгласен съм с теб.Ние ще го направим селебрити тоя пич :(

И ВСЕ ПАК , АКО ИМАТЕ С КАКВО ДА СЕ ПОХВАЛИТЕ(собстено)-ДАВАЙТЕ,ТОВА БЕШЕ И ЧАСТ ОТ ИДЕЯТА МИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех, ако и по нашите улици имаше такива улични музиканти, по цял ден щях да кръстосвам улиците с бира в ръка !!!

Ти щеше да пиеш бира, а те да мрат от глад...! :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо свири на улицата? :whistle:

Преди месец бях в Барселона - там не е срамно да свириш на улицата (а и не всеки може да се уреди).

Има една улица там (Рамбла), на която свирят страшно много музиканти - от добри по-добри и изкарват яко бакшиши!

Е яко, яко..., но е по-добре от БГ например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... мда .... браво на пича .... добре се справя .....няколко неща които ми правят впечатление ще споделя ..... първо начина по който свири - не знам къде е учил или още учи , но няма нищо общо със свиренето на самоуките фънкари в БГ - както се казва когато си учил , че при това и по правилния начин , в правилното училище , където правилните учители ще ти покажат правилния подход към инструмента има голяма вероятност и резултатите да са правилните .... не мога да кажа че е най добрия басист който съм чувал в този стил , но определено има много прилично ниво .... другото нещо е относно това че свири на улицата - и аз като повечето от вас не съм бил в Барса , но съм чувал че там пък и не само там нещата със свиренето по улицата не стоят както у нас .... тоя пич в шеги и закачки за няколко часа нищо чудно да прави по 200-300 евро особено пък както знаем че Барса е курортен град може и повече да изкарва в силен ден ... но както се казва халал да са му - добре свири има фатса и приятно държание ................

.............. ще ми е интересно някой които е учил или учи в нашта консерва специалност бас , да сподели дали това на което ги учат тук дали има нещо общо с начина на свирене на този пич и всъщност дали въобще има преподаватели които имат умения и желание да учат - естествено че говоря за умения натрупани в западни колежи ............... щото съм чувал за специалност китара че нещата били много зле и се разчитало предимно на самоубочение .... а ако говорим пък за джаз китара нещата били направо плачевни - говори се че преподавателите в БГ трудно биха изпит за по горен курс в западен колеж за джаз китара ..... та мисълта ми е и с бас китарата ли е така - и тук ли преподавателите са на ниво Годжи и неговата прочута магнаурска школа в Норвегия :whistle: ...... щото знам че в магнаурската школа в Норвегия основния изпит е по кормуване на бус .... чак после идвал изпита по кормуване на бас ..... ако разбира се не е отпаднал от изпитната програма на Норвежкия музикален институт по решение на декана Мето :whistle: . Цеко :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се че въпросите ти са реторични :(

И без да съм следвал музика мога да ти кажа, че преподавателят по бас китара в ДМА свири доста по-често на пиано, отколкото на бас. Да не говорим за склонноста му да оценява всички известни басисти, които не е чувал с "Тоя свири като Жако" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе темичка си имаше такава нещо, а...

Сливайте смело.

 

И ме триите още по.

Има все още(НашО бас видео),ама я е отворил един пич,който качва свои видеа на отмъщение,които и не са нещо особено(сори),а и с това заглавие...А на мен ми се иска тук да се качват неща,които да имат повече "стойност"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.