Jump to content
Българският форум за музиканти

Експеримент


Ивелин

Recommended Posts

значи извинявай че изобщо не говоря по темата,но тъй като нямам опит с форумите,не знам как да си задам въпроса и как да получа отговор,би ли ми обяснил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали съм пристрастна, но на мен Зенхайзера ми хареса най-много ;):yes:

А и статистиката на Chrysalid ми се струва много точна, пък и той си разбира от звук човека.

Редактирано от Грация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Sennheiser-а ми хареса най-много!

Нормално - той е най-красивият!

 

EDIT: Фамилия ми е Зенхайзеров 3dsmile_1452.gif

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви разлики чувате м/у тях? Понеже пея с SHURE - струва ли си да давам 200лв. отгоре за SENNHEISER?
Много е просто и е много сложно.Първо уточни КЪДЕ ще ги използваш на живо или в студио или и на двете места ?После са другите неща ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Естествено, че на живо - записах студийния кондензатор само заради пробата...

В крайна сметка се спях на Shure Beta 87A!

Много ми допада този микрофон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че на живо - записах студийния кондензатор само заради пробата...

В крайна сметка се спях на Shure Beta 87A!

Много ми допада този микрофон!

 

Олеле братче това от подписа ти долу ти ли си ?

GRUPATA_ORG-Ivelin_Atanasov-All_Is_Fair_In_Love.mp3

От 1 година имам това парче и се чудих сумати време кой ненормалник го пее перфектно :(:)

Редактирано от XeRo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се спях на Shure Beta 87A!

 

еее, те това е правилният избор :)

 

Иначе Sennheiser-a e по-добър и по-красив ама разликата от 200лв според мен е напълно необоснована. Същият резултат може да се постигне с Shurе с EQ според мен и един дребен нюанс не е толкова важен/фатален за live си мисля.

Но Бета 87 вече си е друго ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм щастлив собственик на такъв микрофон от вече година и половина. Мога само да те поздравя за избора ти и да ти пожелая дълго време да ти служи. И дано не го изпускаш... все пак е кондензаторен :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Благодаря...

Радвам се, ако съм помогнал в избора и на други хора!

Както споменах - това беше експеримент и не съм си поставял за цел да пея кой знае как - има доста неточни интонации...

(а и жена ми щеше да ме убие, щото това се случи към 7:00 am)

3dsmile_1186.gif

Sennheiser-а може би вкарва повече шум, защото го дършах на по-голямо разстояние от Shure-а

имат разлика и в нивата също.

Здрасти,моето мнение е че,Sennheiser е по -чувствителен микрофон.Другото ,което е ,че имаш изчистен глас и пееш много хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hello!

 

абе и аз да си изкажа мнението - и трите мика ми харесаха! Разлика има! Всеки мик си има плюсовете, поне минусите не ги знам кфи са:

 

Зенхайзера май ни е фаворит- хареса ми звука и баланса като цяло!

Маршала има едни доста "изцъклени" високи, които много ме кефят също, имам чувството, че с малко корекция в ниските могат да се получат доста яки "експресионистични" вокпартии. Дъховете се чуват мнооооооого добре, което е адски "възбуждащо"....;)

Шура си е класика, малко ме подразни "п"-то на места;)

С който и да пееш, се ще е яко.

 

Нз как ще прозвучат на детметъл вокали :metalist::greenball:

 

Много полезна тема:)

Хвала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маршалът ми звучи най-добре. След него с почти нищожна разлика идва Бетата, а най-кофти ми се стори Зенхайзера.

 

Ти купи ли си вече Shure Beta 87A?

Я запиши същото парче с него.

Искам да видя има ли същствена разлика между 58A и 87A.

Редактирано от Infinity
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да видя има ли същствена разлика между 58A и 87A.

ИМА!

Сравних ги на работа, което е по-правилно - все пак микрофоните се избират за на живо и как ще се "държат" на сцена.

Ако ми трябва студиен микрофон (а и не само), Neumann имат прекрасни за целта модели!

Относно Shure 58А/87А, ще говоря само за 87, защото не намирам минуси в него.

 

1. Разбивам митовете, че кондензаторните микрофони микрофонират повече от динамичните.

Пробрах и двата микрофона на екстремни условия (близо до колоните на около метър при високо налягане)...

Двата микрофона микрофонираха на един и същи праг!

Искам да поясня, че този тип кондензаторен микрофон не хваща цялата честотна летна, както един студиен такъв

(и зависи от модела), защото е предназначен за на живо.

Чувствителността е различна при кондензаторните микрофони за в студио и за на живо.

Пример - когато стъпваш в студиото, при едно и също усилване, ще си чуеш ступките със студийните микрофони -

едно заради чувствителността и друго, че микрофоните за на живо (кондензаторните) са cut-нати в ниските честоти.

site_img_us_rc_beta87a_large.gifSHURE BETA 87A

 

2. Поради по-добрата реакция на микрофона (кондензаторния) към високите честоти - пеенето е много по-ясно.

Основната разлика м/у 58А/87А е, че при високите честоти (въздуха), "пясъка" в гласа се чува МНОГО ПО-ЯСНО!

Поради тази му детайлност - микрофона прави лекото пеене истински кеф! :)

Също така има и много по-линеен (плавен) звук и при ниските честоти, от колкото при 58 А.

Това, че е кондензатор също му придава една топлина при пеене от близо.

(Забелязах, че при кондензаторния микрофона на Sennheiser E865, този ефект е значително по-осезаем,

което на мен лично не ми допада!)

 

Това са нещата, които ми направиха основно впечетление - има и други по-малки подробности,

като това, че усещаш самия микрофон по-различно, но това може да е индивидуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.