Jump to content
Българският форум за музиканти

Shure Beta58 и Sennheiser E845s


emilcvetkov_

Recommended Posts

Аз лично не съм попадал, но съм чувал за сменени вътрешности на микрофоните - т.е. на вид като BETA, а вътре SM или евтин БГ-микрофон...но това е при покупка на 2-ра ръка. Ако говориш за нови китайски микпрофони - също съм чувал, че на вид са 1:1, а на звук - нищо общо!

Дано да не попадаме на такива - никога!!! :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм попадал ама на зенхайзера нема смисъл да се прави гавра той е към 150 кинта чисто нов е виж на бетата коqто е 350 може(виждал съм ментета н а 58-ци) ма на бети не още

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

ами не знам дали беше менте,ама....Отивам в музикален магазин в Дания и зяпам микрофони за себе си.Имам вече Бета 58А и знам колко тежи.А Бетата в магазина беше ужасно лека все едно е празна вътре.Смаях се.Но в Бг не ми се е случвало да ми направи впечатление нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Аз лично на два пати намирах sennheiser 845s в нета много по евтино отколкото го продават по популярните магазини.Микрофоните са без забележки.Мисля,че някой пуска слухове за фалшиви микрофони за да се продават тяхните,които са доста по скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично на два пати намирах sennheiser 845s в нета много по евтино отколкото го продават по популярните магазини.Микрофоните са без забележки.Мисля,че някой пуска слухове за фалшиви микрофони за да се продават тяхните,които са доста по скъпи.

 

Дам! И самите SENNHEISER пускат такива слухове...

 

ти да видиш!!!

А ето тук още един такъв "микрофон без забележки", едва ли здраво мислещ човек би повярвал, че чисто нов SENNHEISER какъвто и да е модел може да струва 16$ парчето :lol:

 

какво остава за безжична система EW545 G2 която SENNHEISER не подозират че са произвели и продават за 210$...

На спечелилите, честито! Пък който се е "набутал" да си купи за много пари микрофон с гарантиран произход...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора това е България все пак, тука какви ли не хора въртят такива измами, че просто ще ви се завърти главата.Това незнам обаче дали важи и за нещата от чужбина в някой чужд сайт, някой може ли да каже дали си е поръчвал микрофон от ebay.com, защото аз в скоро време мисля да направя това.А този сайт уж попринцип си е много известен сайт за всякакви неща и не вярвам там да се въртят разни измамници, но нека сподели някой който си е поръчвал от него и особено микрофон. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел,ти да не работиш в Динакорд-България за да говориш така.Струва ми се,че се разпространяват такива слухове за да продават микрофотите няколко пъти по скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Приятел,ти да не работиш в Динакорд-България за да говориш така.Струва ми се,че се разпространяват такива слухове за да продават микрофотите няколко пъти по скъпо.

Не бе човек, ти не ме разбра правилно.Естествено въобще не работя в Динакорд или тем подобни магазини.Просто казвам това, понеже вече чух от някой че имало реплики и на тези неща и понеже, и аз искам да си купувам Shure PGX 24 SM 58 и просто исках да разбера вашето мнение, дали въобще сте си поръчвали такива неща от чужбина от ebay и такам.Надявам се сега да си ме разбрал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в България може да се намерят по евтини микрофони отколкото в Европа.От Е-Ваy понякога изпадат евтино добри неща,но трябва много да се търси и да имаш късмет.Стоката кояти идва от Америка почти всичката е китайска,но това не означава,че е лоша.За един незначителен проблем американците връщат целия контейнер,така че да не те притеснява,че ще си купиш китайски микрофон от Америка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, същност това не ме притеснява вече защото явно и тея неща вече си се правят там.Точно оня ден видях на моята позната този същия микрофон Shure pgx 24 BETA 58a и като мъ развъртиш капачката там при батериите си пише, че е MADE IN CHINA а иначе си е страхотен микрофона, така че явно си се прави вече там, дано да изпадна сега на хубава оферта и да е за целия свят доставка, че повечете са само за Щатите доставка, което е лошо, но все ще се намери предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, същност това не ме притеснява вече защото явно и тея неща вече си се правят там.Точно оня ден видях на моята позната този същия микрофон Shure pgx 24 BETA 58a и като мъ развъртиш капачката там при батериите си пише, че е MADE IN CHINA а иначе си е страхотен микрофона, така че явно си се прави вече там, дано да изпадна сега на хубава оферта и да е за целия свят доставка, че повечете са само за Щатите доставка, което е лошо, но все ще се намери предполагам.

ДА СЕ ИЗТРИЕ ОТ МОДЕРАТОРИТЕ, ПУСНАТО ПО ПОГРЕШКА 2РИ ПЪТ.БЛАГОДАРЯ!

Редактирано от Music_niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в България може да се намерят по евтини микрофони отколкото в Европа.От Е-Ваy понякога изпадат евтино добри неща,но трябва много да се търси и да имаш късмет.Стоката кояти идва от Америка почти всичката е китайска,но това не означава,че е лоша.За един незначителен проблем американците връщат целия контейнер,така че да не те притеснява,че ще си купиш китайски микрофон от Америка.

Абе ти си голям философ! Ама пък и дървен... Хората са обяснили, че не китайският произход като цяло е проблемът, колкото това, че се продават китайски микрофони с откраднат дизайн и търговска марка. Микрофоните от по 50 - 100 лв. претендират че са SHURE и SENNHEISER, и се продават под обозначение на модела каквото не съществува. Модели като е828S, 822II и EW545 SENNHEISER никога не са произвеждали. А директните копия на e845 нямат нищо общо с истински такъв. И повярвай ми дори от завода неможеш да го купиш за 50$ камо ли "върнат от Америка" щото имам идея колко струва возенето на един контейнер от Щатите до Европа. И накрая да ти споделя нещо под секрет - от Америка в момента никой нищо не връща, "дори за незначителен проблем!!! Криза! Тая гъзария приключи, sorry!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.