Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за звуковите карти


the_gorer

Recommended Posts

@sw1tched, това "lcd/plasma, за да се избегне гасенето на CRT-то по време на запис, заради гадния шум." наистина не го разбрах...

Записвал ли си китара стоейки пред CRT монитор? Би трябвало да ти е ясно до каква интерференция води. Не бих правил сериозен запис с включен такъв монитор и затова го гасех преди да си купя tft.

Не съм...защото имам отделно помещение за запис, но направо ме хвърляш в тъч с това дето каза....не би трябвало да се получава такъв неприятен ефект, ако кабелите и останалите неща са екранирани както трябва...наистина не мога да си го обясня... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хора не се излагайте с изцепките на Асус с тия Р5К най-вече!!!

И какво ще изстиска с тази рам на 667 мхз не знам,ама карай да върви.... :)

Дъно:Gigabyte P35C-DS3R (rev.2.1-optional)-114$

Процесор:Intel E2140/60-74$

Рам:2x1GB 800MHz DDRII SuperTalent за клок и A-data ако не клокваш(въпреки че а-дата си прави 1000 почти винаги)2x30$

Видеокарта:Ако играеш игри Ati Radeon X1950GT/Pro ако ли не HD2400xx/2600xx или GeForce 8600 ~130$

~~600лв с ДДС и е муцка!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора не се излагайте с изцепките на Асус с тия Р5К най-вече!!!

И какво ще изстиска с тази рам на 667 мхз не знам,ама карай да върви.... :lol:

Дъно:Gigabyte P35C-DS3R (rev.2.1-optional)-114$

Процесор:Intel E2140/60-74$

Рам:2x1GB 800MHz DDRII SuperTalent за клок и A-data ако не клокваш(въпреки че а-дата си прави 1000 почти винаги)2x30$

Видеокарта:Ако играеш игри Ati Radeon X1950GT/Pro ако ли не HD2400xx/2600xx или GeForce 8600 ~130$

~~600лв с ДДС и е муцка!!!

Това е конфигурация-Менте, която ще работи като абсолютен шит.

Чуя ли Гигабайт и ми иде да си изповръщам червата.

 

Освен това, дори да си твърдо решил да използваш това Менте добави към него още Много Пари за звукова карта (200+ лева), за хард диск (150+ лева), а също и за "дреболии" - мишка, клавиатура, кутия, захранване, вентилатори - 200+ лева.

И пак подскачаш над 1200 лева. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е доста добра, а дъното за тези пари си е като откраднато, гигабайт влизат в топ 3 на най добри производители на дъна :lol:

 

 

sw1tched - аз си мислих че говорим за 2180 и 100% клок на въздух - т.е. 4 Гхз :) и допълнителното условие че тия честоти са за 24/7 употреба а не за правене на скрийншот, има голяма разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа не знам какво ви става с тея гигабайти , какво са ви направили . На два компа вече съм с тая марка - единия с Атлон Троубъръд 1800/1.54GHz , другия сега е с A64 X2 4200/2.6GHz . Всичко е супер ии на Шест !!!

За рамта при положение че няма да се прави клок примерно едни PQI вършат страшна работа . При цена около 60 лева за гигабайт на 800MHz са си далавера :lol:

Също така , тъй като не обичам много клока винаги предлагам на по-нормални потребители , не желаещи супер изгъзици AMD . Но това е спор , който не бих искал да започвам нарочно ...

От видео най-лесно се спестяват пари :) Аз взех за 80 лева 7300LE и бих казал сега че играя ProStreet , CoD4 и други такива при резолюции 1152х864 и почти макс детайли (някои даже и на макс от новите игри) . При положение , че може с останалите пари да се вземе една хубава карта от ранга на E-MU и M-Audio , всеки спестен лев от гъзария е ценен . Останалото е за форума на hardware.bg - тука е muzikant.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В днешно време, компютрите играят огромна роля. Дали ще става дума за това да свириш със софтуерен усилвател или да записваш музика - това са само нищожна част от музикалните функции на компютъра. В случая не говорим за това кой какви игри може да играе на своя компютър, а за това какви са възможностите за запис и колко бързо се обработват данните, така че не виждам нищо нередно дискусията да продължи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Чуя ли Гигабайт и ми иде да си изповръщам червата...

Недей. За интел базирани системи имат супер яки платки!!!

 

Аз само да кажа за клокинга - колкото да опитвах нищо не постигнах. Тоест с честота под дефолтната или с много клок - се тъя. Файда само из тестовете. И евентуално игри, не съм се хабил да пробвам. В Кюбейз и VSTi - прираст минус нула...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с тази и съм доволен http://www.rme-audio.com/english/digi96/digi96ps.htm и ето с тази допълнителна платка http://www.rme-audio.com/english/aeb/aeb48i.htm.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна далавера в момента е звуковата карта на Creative и E-MU модел 0404 ;) 200 и нещо кинта към нея получаваш сто неща бонус, а самата карта е професионална с страхотни характеристики http://us.creative.com/products/product.as...subcategory=239 или от БГ http://www.almar.bg/welcome/index.php?page...rt&Itemid=1

 

Още едно много важно нещо : Не товари процесора и можеш без проблем да пускаш звука през сякви мастъри и т.н. в реално време ;) Latency 0ms :yes:

 

Учителя ми по китара ми я препоръча и мисля да си взема такава ато му дойде времето :)

Редактирано от SJD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна далавера в момента е звуковата карта на Creative и E-MU модел 0404 ;) 200 и нещо кинта към нея получаваш сто неща бонус, а самата карта е професионална с страхотни характеристики http://us.creative.com/products/product.as...subcategory=239 или от БГ http://www.almar.bg/welcome/index.php?page...rt&Itemid=1

 

Още едно много важно нещо : Не товари процесора и можеш без проблем да пускаш звука през сякви мастъри и т.н. в реално време ;) Latency 0ms :yes:

 

Учителя ми по китара ми я препоръча и мисля да си взема такава ато му дойде времето :)

 

кви са тия бонуси?

че и аз съм пуснал една такава тема, но мен никой не ме ебава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонусите са мнооого безплатен софтуер ... а за ефектите на DSP-то мога да кажа само , че съм ги пускал само един път и то когато тествах картата :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 200 и нещо е много по-добре да си вземеш ему1212м втора ръка. Тя и нова си струва всяка стотинка от 300-те лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.