Jump to content
Българският форум за музиканти

За дръвцето и диаманта в пепелта


TONY

Recommended Posts

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Какво значи, че "Китара за 100 евро може да свири като китара за 120 - 150 евро само ако на нея свири майстор"?

Това е цитат от по-преден пост на някой.

 

Какво е звученето за 100 евро и какво го отличава от звученето за 120-150 евро?

 

А какъв ли е звукът за 125,50 евро и дали със Скуайъра мога да изкарам звук за 343 евро и двайсе цента?

 

Какви са тези безсмислици?

Китарите или свирят добре или не.

Ако на тях свири майстор - още по-добре, но звукът не се мери в парични единици.

Няма таква нещо като "Този Гибсън свири с десет евро по-добре от другия".

 

Ако Ментето няма забележки от гледна точка на хардуер и изработка на фретборда, няма какво да го спре да свири добре.

Плащане на луди пари за нови адаптери?

Хммм, дори тове не е задължително!

Просто човек трябва да хване дадена китара и без да се интересува от марката и да провери дали му даопада като звук и удобство.

А когато няма възможност да я хване - пита, чете ревюта и въобще търси хора, които са се докосвали до китарата на живо.

 

Останалото е предразсъдъци и робуване на рекламните кампании на Големите, а както се отбеляза по-горе, Големите също серат лайна.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY е до голяма степен прав в това, което казва.

Като допълнение мога единствено да кажа, че е малко подвеждащо да се твърди, че всяка скъпа китара става, понеже всеки гони различен тип звук, и има поне 4-5 различни типа тонове при ел. китарите, които за "запазена марка", на съответните производители.

 

Когато се създават теми за избор на китара, обикновено не става въпрос за дилема между евтина и скъпа китара, а за дилема между различни евтини китари. Макар и да съм напълно съгласен с Тони за това, че най-често евтините китари звучат евтино, все пак между евтино страт копие, и евтино гибсън копие, със сигурност ще има известна разлика в звука, и точно за тези разлики обикновено става въпрос в такива теми.

 

Също така, горе горера споменава, че:

Ако Ментето няма забележки от гледна точка на хардуер и изработка на фретборда, няма какво да го спре да свири добре...

 

С което съм до известна степен съгласен. Проблема с тази теза, обаче, е това, че ментето твърде често има далеч от идеален гриф, а хардуера му обикновено не е качествен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С което съм до известна степен съгласен. Проблема с тази теза, обаче, е това, че ментето твърде често има далеч от идеален гриф, а хардуера му обикновено не е качествен.

Точно така - затова първо се свири на китарата. Ако нямаш възможност - питаш хора, които са свирили.

Проблемът е, че разни умни глави решават, че щом става дума за Ментета, то няма смисъл от дискусии, което съвсем не е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вижте хора-мисля, че подходът ви не е правилен. темите, които се пускат все са от разни хора дето нищо не отбират и се колебаят между две-три евтини китари. на тези хора им се въртят разни работи в главата, а вие съвсем друго им обяснявате. все едно да тръгнете на някой дето не е запознат с интервалите да му обяснявате как да строи септакорд. няма как да стане. хората дето пускат темите не им тряя обяснение кое евентуално ще свири малко по-добре от другото, и то при положение, че се случи да му хареса на човека звука(а па тва, че свири през ултра-скапани ефекти няма да го споменавам). трябва им китара дето става да се учат на нея. не ги пращайте да откриват Америка.

 

всеки е прав сам за себе си. обаче кой може да ми каже какво значи една китара да вади хубав звук? как може звукът да се определя от китариста, след като той си е звук? все е едно и също си е....дори по въпроса "какво е звук" има неразбирателство. какво очаквате за другите въпроси.

 

идеята на темата, мисля, е да се спре наплива от теми. няма да ги спрем като спорим. няма как да не спорим, като няма универсална истина(естествено). всичко може да се случи. но какъв е шансът? 5%? трябва по-голяма обективност. пак ви казвам-пращайте начинаещите да свират на нещо, дето става като за тях. не ги пращайте да строят обръщат септакорди-те изооообщо си нямат представа за кво става въпрос. един ден ще са ви благодарни, че не са си загубили 2 месеца в безсмислено мислене.

 

предлагам накрая темата да се разчисти и да останат няколко най-смислени мнения. но КОИ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и накрая имало повтарящи се, глупави теми... :( че вие разбирачите не можете да се разберете, как се намира хубава китара, камо ли пък някой начинаещ... пфф... Хайде оставете хората да си пускат темите, пък вие не им обръщайте внимание - никой не е казал, че трябва да прочетете всичко и да дадете божественото си мнение! Хайде наздраве и насочете енергията си към нещо по-креативно, вместо да се плюете като малки момчетии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и накрая имало повтарящи се, глупави теми... :( че вие разбирачите не можете да се разберете, как се намира хубава китара, камо ли пък някой начинаещ... пфф... Хайде оставете хората да си пускат темите, пък вие не им обръщайте внимание - никой не е казал, че трябва да прочетете всичко и да дадете божественото си мнение! Хайде наздраве и насочете енергията си към нещо по-креативно, вместо да се плюете като малки момчетии.

 

 

Хахахаха, това беше добро!

 

Обаче има един момент, който мисля няма да отречеш - в някоя тема (не помня коя) четох интересна теория за жизнения цикъл на един форум. Човека беше написал всичките фази през, които минава всеки по-интересн форум. В крайна сметка се оказва, че готините форуми спират да бъдат готини, когато се напълнят с пределно много неинформирани хора и това се отразява и на темите. Мое лично впечатление, е че качеството на темите сега не може да се сравнява с качеството преди половин година (може и само така да ми се струва). Мисля, че Тони просто прави отчаян опит да ни отърве поне в малка степен от подобни предъвквани теми. Защото когато подобни темички станат 90% от съдържанието и аз, и ти, и още много просто ще престанем да влизаме тук, което пък ще ни лиши от удоволствието да се запознаваме и контактуваме с интересни хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"...че готините форуми спират да бъдат готини, когато се напълнят с пределно много неинформирани хора и това се отразява и на темите." Добре бе хората не се раждат информирани..нали затова е тоя форум за да се информираме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нормално е на TONY с 5 000 мнения да му омръзне да чете нещата на новаците и да иска да обсъжда по-засукани теми. Номерът е,че разбирачи(в добрия смисъл) има малко, 75% от хората са като мен - новаци. И да - никой не ползва търсачката,всеки иска да го прегледа доктор вместо да чете за чуждите мъки :thumbs_up: Тони е прав за себе си, закон 1,2,3 са валидни в 99% от случаите, да се спори категорично против тези т.нар. "закони" е ок,ама е малко безсмислено.

 

п.с. Снощи гледах Ангел Димитров в шоуто на Слави(този дето беше пуснал видеоурок). Кърти.

Редактирано от PRIMO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважение всекиму, но отделно от патоса за преимуществото на скъпите инструменти пред по-евтините прозира пазарен мерак и несдържан яд.

А?

"Винтидж" били боклуци?

Така ли бе, Тони?

 

Айде и Фил Кембъл нищо не разбирал от китари, щото мажел...

 

За справки - Стефан.

 

Що ли се чудя, то е казано: кинтите въртят света, та един форум ли няма...

Ай сиктир.

 

Абе ония пичове от делтата на Мисисипи, дето после забегнали къде Чикаго, те само на маркови неща от по 143513451 долара пердашили...

И така се родил великият блус, дето сега куцо и сакато петдесет години го копира под път и над път....

 

Can I play with madness?

Немам такова намерение....

 

П.П.

Тони, знаеш, че съм фен на "Саксън".

Ае ся да споделиш кво чухме оная вечер, 31-ви, по ББТ, като оставим настрана комичния звук по тая медия.

 

С ония страшни китари, кво въртяха наш'те любимци?

 

 

Ай у лево, всеки си търси място под слънцето, но тая назидателност ми доде в повече, честно.

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе човек, говориш пълни глупости :thumbs_up:

Ай си мерим... не пишките, ами Епифона и Винтиджа бе, Рафаиле?

С еднакви кубета, настройки, ако щеш, друг ше свири.

А?

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^- Що, на кво свиреха? Ся ако кажете някоя кремона или скуаер ще се размажа от кеф, ма дали?

 

"...че готините форуми спират да бъдат готини, когато се напълнят с пределно много неинформирани хора и това се отразява и на темите." Добре бе хората не се раждат информирани..нали затова е тоя форум за да се информираме...

Ми не точно - когато айде не мойто, ама 1-2 поколения преди тях са прохождали не е имало нет, не е имало форуми, не е имало компютри и видео уроци, не е имало тв - то китари трудно са се намирали, та е разцъвтявало гаражното китародялкане и кубенца от вефове. Те какво - влизали са по форуми да задават малоумни въпроси: "как да си сменя струните?" или на "кого да си дам китарата да ми смени струните?" ? Не! Ръчкали са сами! Както и не е имало табове, музики, уроци, глупости - да слушаш някоя плоча, пък ако е и нова съвсем мед да ти покапе на сърцето и после вадиш по слух и само най-настойчивите и кадърните остават накрая китаристи - всичко друго опада по късите отсечки... И азтова предните поколения китаристи са в пъти по-добре от сегашните (говоря като масовка)... Затва помислете следващия път като пускате малоумна тема - дали не е по-хубаво да реша въпроса практически и да потроша някой лев по пътни насам натам да видя и сам да преценя (с подкрепление на някой по-разбиращ естествено), или да питам във форум, където болшинството от разбиращите не биха седнали да се занимават с глупавите ми въпроси, а биха казали просто RTFM! -> GOOGLE IT!

 

Но да се върнем на въпроса с Ментетата - тони може и да е имал добри чувства, опитвайки се да защити форума от незатихващия наплив на глуповати теми, защото никой не ползва търсачката (верно трябва да си голям олигофрен да не ползваш тая търсачка :thumbs_up: -> като пуснах последната си тема в купувам бях претърсил със търсачката наред, после за всеки случай прегледах ВСИЧКИ страници на двата подраздела и бях прочел ВСИЧКИ теми, които изглеждаха интересни, а не както е модно - цоп тема и смотолевиш между редовете "търсих, ма нищо не намерих", а всъщност дори бутона "Търси" да не си намерил...). Просто обаче това не е начина - да решим, че всичко, което е евтино не заслужава нашето внимание - нека бъдем търпими, нека не си изливаме яростта над прохождащите, нека бъдем спомогливи. Обаче пък и новите може малко да си размърдате сивото избеляващо вещество - ебахти консуматоркското общество, заклевам се - всеки гледа на готово! Та случаят с Ментетата беше не дали някоя ще свири като джема на вай, като ибанеца на сач или като лес поул-а на слаш - въпросът бе, дали някой се е докосвал до споменатите Ментета, за да каже - тези имат масов дефект: правят ги от чам/ хардуерът им е от мека сплав/цепят се еди къде си/лакът нам си що/адаптерите са некачествени и т.н. - търсеше се компетентно мнение на човек пипал метлите, а не на човек, който ще прецени дали ще свири по-добре от китара за $78436274623846, 17 цента и 3 копейки... И пак апелирам - четете кво пишат хората: половината от спора нямаше да го има, да не кажа и целият, ако хората четяха по-внимателно какво се пише... Амин!

 

Поздрави,

Влад

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^- Що, на кво свиреха? Ся ако кажете някоя кремона или скуаер ще се размажа от кеф, ма дали?

На дъски, готин.

И пак правеха музика.

 

Ама то снобарията е друга бира - вкиснала.

Кинтите, те въртят света.

Да ми въртят ... на оная, кожената китара, еднострунната, с двете резонаторни кутийки.

 

П.П. За статистиката: имам китара над средния клас.

Но няма да правя пачки на прекупвачи, щото така им се иска.

Ае у лево.

 

Всеки е почнал с дърво. Кво искате, младите лапета да си купуват от вас китари по 2000 евро, щото са по-хай?

Ае у лево, ае у лево бе.

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.