Jump to content
Българският форум за музиканти

Garland


preIbanez

Recommended Posts

...тъй като останалите Гарланци от форума се разсейват и не са писали за своите бебчета си позволявам да събера и синтезирам наличната информация и дано никой не ми се сърди за което...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

SYNCHU:

 

- 4 х 12АХ7 предусилвателни лампи и 2 х 6L6 крайни лампи

- триод/пентод ключ

- педалиера (с няколко опции)

- 3 канала (1-ви (чист) и 2-ри(драйв) с общ еквилайзер, вкл. и Presence, преключваеми, 3-ти (лийд) с отделен еквилайзер), с общ Volume Level за 1&2 и отделен за 3-ти.

- допълнително графичен еквилайзер (контролируем от педалиерата)

- Bright ключета за всички канали, с допълнително Lead Bright ключе за Lead канала, Fat ключе (за допълнително предефинирано "удебеляване на звука), MidGain ключе за допълнително предефинирано усилване на гейна в ниските среди за Lead канала.

- Shift ключ за всички канали (представлява boost на ниските по-същество).

- Master Volume

- сериен FX loop

- Recording изход, с регулиране на нивото, Slave изход с регулиране на нивото

- 4, 8, 16 Ohm изходи към кабинет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

 

На мен много ми харесват и като дизайн и като звук за цената не съм запознат,

но по ваште отзиви.. явно не е надуваема :lol:

 

Много се радвам, че е българска работа. :hysterical:

 

Някой ден като реша да се сдобия с нов усилвател определно

ще го имам впредвид :)

 

preIbanez има ли някъде сайт на Garland ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...за жалост доколкото ми е известно сайт все още няма...но аз лично се надявам след време да се появи...просто ако Галин бъде засипан с поръчки рано или късно подобно развитие е неизбежно...аз вече обмислям вземането на още една бройка...ама не я бързам много много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е, че се действа в такава посока.

Евала на теб за темата. Трябва се популяризират

за да може и след 50г. пак да хората да търсат и да искат да си

купят Garland ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се похваля съвсем накратко и с моя Garland:

garland_right.JPG

 

Предусилвател:

19' рак формат

3 лампи ECC83

2 канала:

- чист - Фендерски, bright switch, volume, bass, mids, highs

- SLO100/Dual Rectifier - volume, bass, mids, highs, gain

нормален изход и изход със спийкър симулатор

 

Крайно стъпало:

19' рак формат, 50W, изцяло лампово

2 лампи ECC83, 2 лампи 6L6

volume и presence настройки

изходи за 4, 8 и 16 ома

vintage / modern switch

 

Горещо препоръчвам усилвателите на Gregg. Струват си всяка стотинка, аз лично съм ужасно доволен от звука на моята скромна конфигурация.

Скоро заслужено ще има отделна тема за усилвателя със семпли, но поради липса на време съм замразил проекта засега. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При монтиране в рак е задължително да се остави поне 1U празно място над стъпалото, защото грее доста (няма начин). Обикновено стъпалото се слага най-отдолу, защото е най-тежко, смятам отгоре да оставя 1U или 2U празни и отгоре да сложа преампа. За празните места има специални решетки като тези (2U rackblind 1U rackblind - за да се осигури проветрение). Преампът няма проблеми да се вгради без свободни места.

 

Снимката е малко подвеждаща, защото никога не бих оставил нещата да работят дълго време (повече от 20мин) както са натрупани. В момента е малко неудобно да ги държа разделени, но чакам скоро да ми доставят рака, който съм си поръчал и нащата ще се оправят.

 

Удобството на 19' рак формат е първо, че мога да ползвам нещата като отделни компоненти (когато правя записи директно в компютъра няма нужда да включвам и стъпалото, а само преампа, т.е. не се хабят ненужно крайните лампи, а и не ми трябва dummy load). Второто удобство - по-удобно е за работа на бюро, защото всичко може да се подреди на едно място (имам още един 19' преамп, 19' референтен усилвател за пасивните ми монитори, hi-fi усилвател - всичко е на една ръка разстояние).

 

За сметка на това главата изглежда несравнимо по-красиво, а и е по-лесна за разнасяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SYNCHU:

 

- 4 х 12АХ7 предусилвателни лампи и 2 х 6L6 крайни лампи

- триод/пентод ключ

- педалиера (с няколко опции)

- 3 канала (1-ви (чист) и 2-ри(драйв) с общ еквилайзер, вкл. и Presence, преключваеми, 3-ти (лийд) с отделен еквилайзер), с общ Volume Level за 1&2 и отделен за 3-ти.

- допълнително графичен еквилайзер (контролируем от педалиерата)

- Bright ключета за всички канали, с допълнително Lead Bright ключе за Lead канала, Fat ключе (за допълнително предефинирано "удебеляване на звука), MidGain ключе за допълнително предефинирано усилване на гейна в ниските среди за Lead канала.

- Shift ключ за всички канали (представлява boost на ниските по-същество).

- Master Volume

- сериен FX loop

- Recording изход, с регулиране на нивото, Slave изход с регулиране на нивото

- 4, 8, 16 Ohm изходи към кабинет

"Ма не са отказвай" :whistle: Темите вече бързо изчезват назад и рядко включвам на 2-ра страница. Усилвателят (и Gregg :whistle: ) кърти мифки и лющи фаянс и е единствен по рода си. Сходството в звука с Марк 4 е забележително :whistle:. Те ги снимките:

 

Gar_1.jpg

 

 

Gar_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При монтиране в рак е задължително да се остави поне 1U празно място над стъпалото, защото грее доста (няма начин). Обикновено стъпалото се слага най-отдолу, защото е най-тежко, смятам отгоре да оставя 1U или 2U празни и отгоре да сложа преампа. За празните места има специални решетки като тези (2U rackblind 1U rackblind - за да се осигури проветрение). Преампът няма проблеми да се вгради без свободни места.

 

Снимката е малко подвеждаща, защото никога не бих оставил нещата да работят дълго време (повече от 20мин) както са натрупани. В момента е малко неудобно да ги държа разделени, но чакам скоро да ми доставят рака, който съм си поръчал и нащата ще се оправят.

 

Това за мен звучи много смущаващо. Не би трябвало да има сериозен проблем с охлаждането.

Работил съм със лампова глава във формата на рак и отгоре и преамп, наистина се затоплят,

но нямаше никакъв проблем да работят, без да се разделят за 5-6 часа, което е нормално.

Като се погледнат раковете на Айрън Мейдън и Джудас Прийст - отново се виждат преамповете

директно върху крайните лампови стъпала. Значи при тях се прави саунд чек(1 час примерно) и след това стоят най малкото 5-6 часа в стендбай режим и после 2 часа реалният концерт - и няма проблем.

Аз така или иначе ще си купувам пауър амп като техните и ще разбера от личен опит как са нещата.

Краси или теб те е страх да ги оставиш за по-дълго заедно или трябва да се поработи за по-доброто охлаждане от задният панел. Нали има вентилатор отзад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами крайните лампови стъпала имат и предусилвателни лампи, но нека някой специалист да обясни защо.

Например пауър ампа, кото ще си купувам Marshall el84 20/20 има 2 бр. 12АХ7, 1 бр. 12АТ7 и 4 бр. ЕL84.

 

Охлаждането наистина може да бъде голям проблем при крайните стъпала в рак формат. Освен че се оставя свободно пространство понякога се налага и използване на допълнителни вентилатори, освен монтираните вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами за входни буфери, фазови инвертори и вериятно за още нещо, доколкото знам служат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.