Jump to content
Българският форум за музиканти

Garland


preIbanez

Recommended Posts

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...пичове за цени и поръчки се обръщайте директно към Галин GREGG...аз съм просто фен и горд притежател на GARLAND...не съм му дистрибутор и не получавам пари за реклама...просто тия усилватели мачкат и са родно производство и затова ги пропагандирам толкова яростно...а всеки който ги е чул сам се е убедил че има защо...

 

ПС:днес на моя му уших калъфче при Милен (SPONT) че при последното мъкнене малко го жулнах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записах същия семпъл, който пуснах с импулси и с истински говорител:

 

Garland - Arpeggios - Celestion Vintage 30 and SM57

 

EMG81/85 => Garland Preamp в Dual Rectifier режим => Garland стъпало => 1х12 Celestion Vintage 30 => Sure SM57. Предишният сампъл (с импулсите) имаше SD-1 пред преампа с level 11 часа, tone 12 часа и drive на 0. Сега чейнът е само китара - усилвател - говорител (без SD-1).

 

Ритъм китари 100% ляво и 100% дясно 2 различни трака с EMG81 [bridge]. Соло китара точно в центъра с EMG85 [neck]. Има малко delay на соло китарата. Друг постпроцесинг няма, но има бонус: по-лошо изсвирване и още повече грешни ноти от предишния път. :greenangel:

 

Всички тракове са с едни и същи настройки и една позиция на микрофона:

Preamp: Gain: 14 часа Bass: 15 часа Mids: 12 часа Treble: 14 часа

Стъпало: Volume: 1 от 10 (много тихо) Presence: 12 часа

SM57: на 2 пръста встрани от центъра на говорителя, on-axis, насочен към пресечната точка на конуса на говорителя и центъра (т.н. 'dust cap'), на около 1.5см от решетката

 

Скоро ще пусна и семпли с различни настройки (вкл тези на black bird) и различно разположение на микрофона. Живот и здраве, имам възможност да пусна кабели и да преместя кабинета и микрофона в съседната стая, така че да усиля стъпалото поне на 50%. Така усилвателят може да се направи да звучи още много по-добре. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата отива в раздел СЕМПЛИ !!!

 

 

Така, записах и аз нещо мнооого на бързо само преампа със неговата си симулация.

Надявам се до края на седмицата да пусна нещо заедно със ампа + колона. Всички канали са с корекции на 12 часа. Само левълите съм разцъквал. Това не е най- добрия саунд но може би ще получите представа как звучи в нормално положение. Китарата е Епифон Лес Пол къстъм предния адаптер е Гибсън а задния SD JB

 

Първо чистия канал:

Опитвам се да свиря една и съща фигура като сменям адаптерите от нека към бриджа - 3 позиции

 

Чистия канал в брайт мод:

Писна ми да свиря една и съща фигура

 

Следва маршалския канал:

Тук сменям адаптерите от бриджа към нек-а

 

Маршалския канал в pushed мод:

Пак сменям от бридж към нек

 

И накрая лиид канала (меса/сло):

По мотиви от годсмак, че вече се чудя какво да изсвиря.

Това е само на бридж адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните семпли едвали показват звука на преампа който имаш. Пробвай с импулси или с истинска колона.

Сега звука е много плосък и нединамичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, чух внимателно двата варианта на Арпежите.

Ако може да вдигнеш високите и "брилянтността" на записа с бокс и говорител,

в посока на този с импулса, ще се получи, според мен екстра.

Натуралният звук, бих го предпочел, не че с импулс да не ми харесва,

но там пък, тези високи и брилятност ми идват малко в повече и съвсем малко ми изкуственее.

 

Как да го постигнеш - предполагам въпрос на експериментиране, може би първо от ампа

да вдигнеш високите и презънса или пост ЕКю обработка или други позиции на мика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, благодаря за отделеното време. Може да се сложи още презънс, на записа настройките са сравнително консервативни в това отношение. Уговорката беше да няма постпроцесинг и да се пускат само натурални семпли, затова другият начин ('по-добрият') да се коригира звукът е други настройки и друго разположение на микрофона. Клипчето с реален говорител е правено съвсем набързо и му липсва доста. Ще се опитам да направя по-добри семпли скоро. И надявам се с добре изсвирени неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.