Jump to content
Българският форум за музиканти

Garland


preIbanez

Recommended Posts

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Tова е нещо друго...

А ще може ли на лиид канала със среди на 3 часа, високи на 11 часа, ниски на 2 часа и презънс на 12 часа.

Микрофона 2 пръста в страни от центъра 90 градуса спрямо грила и някво соло, ако може на нек и бридж.... :thumbs_up:

И после същия сетинг на крънч канала.

 

Ще бъда силно благодарен!!!

 

Това вече е друго, така човек се зарибява повече...

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... мда ... всичко досега е любопитно ама ..... не мога да разбера тайна ли е цената на тези джаджи ..... има ли базисен ценоразпис или всичко е плаващо и в зависимост от това дали си близък на майстора , не че последното е лошо ...... иначе звучи яко на първо слушане но ми направи впечатление в постовете които имат семпли че при смяната на различни марки - доколкото разбрах комбинацията е стандартна - Фендер , Маршал и Меса .... само дето малко еднакво ми звучат , но може и да си внушавам ..... както и да е ..... като цяло явно производството е специализирано за яка тресня и наистина звучи страховито - бравос ...... а за фатсата поздравявам майстора - като за правени не във специализиран завод изглеждат много яко :thumbs_up: ... живи и здрави . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова е нещо друго...

А ще може ли на лиид канала със среди на 3 часа, високи на 11 часа, ниски на 2 часа и презънс на 12 часа.

Микрофона 2 пръста в страни от центъра 90 градуса спрямо грила и някво соло, ако може на нек и бридж.... :ph34r:

И после същия сетинг на крънч канала.

 

Ще бъда силно благодарен!!!

 

Това вече е друго, така човек се зарибява повече...

57-цата сочеше към мястото, където се съединяват мембраната и cone-а, което е горе долу 2 пръста от центъра. За солото съм пас :blink: Запиши едно с DI или с инструменталния вход на преампа и дай линк, аз ще го реампна. Lead канала има switch за vintage и modern, които звучат доста различно, последните семпли са на modern. Crunch-а пък се включва от чистия канал, пак с ключе.

 

Цените са плаващи в зависимост от това какво точно иска човека. Аз не се познавах с Галин като си поръчвах ампа, дори още не съм успял да се засеча с него на живо, но цената на ампа щеше да е добра дори ако му бях роднина :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... мда ... всичко досега е любопитно ама ..... не мога да разбера тайна ли е цената на тези джаджи ..... има ли базисен ценоразпис или всичко е плаващо и в зависимост от това дали си близък на майстора , не че последното е лошо ...... иначе звучи яко на първо слушане но ми направи впечатление в постовете които имат семпли че при смяната на различни марки - доколкото разбрах комбинацията е стандартна - Фендер , Маршал и Меса .... само дето малко еднакво ми звучат , но може и да си внушавам ..... както и да е ..... като цяло явно производството е специализирано за яка тресня и наистина звучи страховито - бравос ...... а за фатсата поздравявам майстора - като за правени не във специализиран завод изглеждат много яко :ph34r: ... живи и здрави . Цеко :blink:

 

Ще се учудиш колко много усилватели звучат относително сходно на запис сами по себе си - особено с дисторшън. В микс след това обаче работата е съвсем друга. Разлика се усеща "на живо", в чистия и лек крънч записите ...не съм разсъждавал много по този повод де. За мен е важно да ми харесва. И звукът на моя усилвател много ми харесва. Цените на Gregg, както каза и Switched са повече от добри, много много повече от добри за на практика custom усилвател. Изпълнението е страхотно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един цитат от Gregg в една друга тема:

 

По принцип не коментирам цени не защото са тайна, а защото са индивидуални за всяка поръчка. В момента цената за най-обикновена двуканална глава от рода на СЛО100 без екстри се върти около 850 лева. Това включва два канала с отделни контроли /Gain, Bass, Middle, Treble, Volume, Presence, Master/ превключваем лампов ефект луп, алуминиеви копчета за панела /черни или натюр, черни панели с бели букви, преден панел текстил, лампи 12AX7 и 6L6GC или EL34 на Electro Harmonix. Екстрите и допълнителните неща се прибавят към тази цена и подлежат на допълнително обсъждане.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срам - не срам, пускам кратък семпъл и на моя преамп, за съжаление с импулси:

 

Garland - Arpeggios

 

Ритъм китари 100% ляво и 100% дясно 2 различни трака с EMG81 [bridge] и GuitarHack импулс.

Соло китара точно в центъра с EMG85 [neck] и друг GuitarHack импулс. Има малко delay. Друг постпроцесинг няма.

Има малко повече високи главно заради активните адаптери и заради характера на самите импулси. Аз бих сложил един low pass филтър към 11khz някъде, но нали идеята е да е по-"натурален" звукът.

 

Ще пусна нещо с микрофон, но в момента условията не позволяват - 23:54 е часът при мен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... колега Mu3epHuK , значи ако правилно съм разбрал това си го записал от линеен изход на главата - нали така се казва принципно ...... ако е така ще бъде интересно да запишеш същото и озвучено с микрофон през бокс за да видим до каква степен има разлика в качеството и типа саунд най вече ... жив и здрав . Цеко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от линейния изход на предусилвателя в компютъра и върху директният сигнал слагам импулс. Импулсът симулира възможно най-точно честотната характеристика на крайното стъпало, говорителя и микрофона (трите едновременно в този ред), през който е правен.

 

Ще се опитам да направя семпли с микрофон през уикенда, но не мога да обещая, защото се очертава да имам работа за вкъщи. (1 w0rk h4rd 4 my m0n3yZ ;) ) А и при озвучаването с микрофон качеството на записа зависи до голяма степен и от уменията на работещия с микрофона. . . умения, които не притежавам в големи количества. ;) Пожелайте ми успех. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... колега Mu3epHuK , значи ако правилно съм разбрал това си го записал от линеен изход на главата - нали така се казва принципно ...... ако е така ще бъде интересно да запишеш същото и озвучено с микрофон през бокс за да видим до каква степен има разлика в качеството и типа саунд най вече ... жив и здрав . Цеко :crying:

Можете да сравните последните записи, които пуснах с този: (същото нещо, но сигнала е взет само от преампа и е минат през импулс и нищо друго)

Garland + Impulse

 

А и при озвучаването с микрофон качеството на записа зависи до голяма степен и от уменията на работещия с микрофона. . .

Не само, поне още толкова зависи от кабинета който се записва, силата на звука и помещението, в което се записва. Моя кабинет е Framus и макар да е с vintage 30 никак не звучи като Mesa с vintage 30 :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.