Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно българските китари


JAZZ

Recommended Posts

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вижте сега не знам докъде стигна спора, защото нямах сили да го изчета :))), но аз само мога да кажа, че имах навремето една китара Пълдин и нямаше такъв звяр като нея :Р продадох я и ми е доста мъчно сега, но какво да се прави ;) Има6е доста добар звук ;), поне се надявам образа, който я купи да и се раджа толкова колкото и аз :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Puldin бяха голяма сила :) Моята в момента е на части - реших да и направя грифа по-съвременен - малко да прилича на ибанец. Лошото е, че я зарязах по средата на процедурата - махнах лака с шкурка и стигнах до рязането. Иначе съм и взел един доста добър полиуретанов лак, но вероятно няма да стигна до това да я сглобя отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Puldin бяха голяма сила :) Моята в момента е на части - реших да и направя грифа по-съвременен - малко да прилича на ибанец. Лошото е, че я зарязах по средата на процедурата - махнах лака с шкурка и стигнах до рязането. Иначе съм и взел един доста добър полиуретанов лак, но вероятно няма да стигна до това да я сглобя отново.

Давай я,да я работя за след нова година.(Щом е Пълдин и си я тачиш... ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах аз че се знимаваш с такива неща, но в уравнението присъства и жена ми, която има огромно желание да лакираме собственоръчно животното както трябва (необходимият брой нанасяния на лака и междинни шлайфания - имам всички шкурки от 180 до 320 за тези цели). Основно обаче е да поорежа грифа и да заприлича на полумесец, вместо на ябълка... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лакирайте си го,бре-не се натискам- и без това ми е най-неприятната част това.Дай го да го оправя контурно и да го сглобя,ако мислиш,че ще те помръзва.Не е гот да стои и да чака ремонт,вместо да бъде ползвана китарата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истина си е..аз имах една джаз китара, която седя доста време и накрая я направих...Боядисването беше доста тежко , алергичен съм към лак и стана страшно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боядисването беше доста тежко , алергичен съм към лак и стана страшно :)

Милият той...А защо не ползваш маски?Аз имам спастичен бронхит и алергии и съм по-зле и от астматиците,но си лакирам без много грижи...Ако искаш пиши едно РМ,за да ти издам чалъми малко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.