Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно българските китари


JAZZ

Recommended Posts

Фендер :rolleyes:

Стиви Рей

И Джими Х

И Мамлстийн

ее....да определено е китара

с звук

но не и гриф ама аиде пак де не ме нападнете :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Купих си през 1992 електрическа КРЕМОНА модел Стратокастер. Ръчнах я в един врачански дисторжън "Милин Ламък" и кубе Лариус 20. Що бичня си отнесе, кефех се много...

До момента в който през 1994 от Гърция си внесох за 450 долара Скуеър, на който пишеше Фендер Стратокастер. В момента, в който я хванах полудях от кеф. И ето какви разлики открих в ужким еднакви модели:

1. Грифът на Скуеъра е "бърз". Покритието му (някакъв лак) позволяваше да се правят и бързи и мазни приплъзвания. Кремонският направо "спъваше". Все едно пипах дърво за огрев.

2. Фингърборда на Кремоната се издълба за 2 години. Едва ли не от него се бяха отлюпили парчета кора. Този на Скуеъра до ден днешен не е мръднал.

3. Атаката и нивото на Кремоната бяха същите, както ако сложа на Скуеъра найлонови струни.

4. Диапазона и честотата при превключването на отделните адаптерни комбонации на Кремоната бяха на половината на Скуеъра.

5. Пластмасовите ключове на Кремоната осигуряваха доста емоции и фитнес тренировки при навиването на струните ... дори издаваха и звуци. Добре поне, че не се изпотрошиха, както при 100% от БГ кухарките.

6. Злият технологичен БГ гений незнайно защо беше решил, че оптималния ъгъл на жака и кабела спрямо тялото трябва да е 90 градуса. И открих, че след време получавам като бонус към звука един индъстриъл семпъл, наречен "брум". Така и не успях обаче до ден днешен да го опитомя и приложа успешно в практиката си.

Като извод искам да кажа на начинаещите: не си купувайте БГ китари, не стават дори и за начало, защото са далеч от усещането за звук и докосване. По-добре на старо западна китара, отколкото нова БГ. Българите може и да се опитват да копират, но не могат да изпипат дори и наи-елементарните детайли като материал и изработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си през 1992 електрическа КРЕМОНА модел Стратокастер. Ръчнах я в един врачански дисторжън "Милин Ламък" и кубе Лариус 20. Що бичня си отнесе, кефех се много...

До момента в който през 1994 от Гърция си внесох за 450 долара Скуеър, на който пишеше Фендер Стратокастер. В момента, в който я хванах полудях от кеф. И ето какви разлики открих в ужким еднакви модели:

1. Грифът на Скуеъра е "бърз". Покритието му (някакъв лак) позволяваше да се правят и бързи и мазни приплъзвания. Кремонският направо "спъваше". Все едно пипах дърво за огрев.

2. Фингърборда на Кремоната се издълба за 2 години. Едва ли не от него се бяха отлюпили парчета кора. Този на Скуеъра до ден днешен не е мръднал.

3. Атаката и нивото на Кремоната бяха същите, както ако сложа на Скуеъра найлонови струни.

4. Диапазона и честотата при превключването на отделните адаптерни комбонации на Кремоната бяха на половината на Скуеъра.

5. Пластмасовите ключове на Кремоната осигуряваха доста емоции и фитнес тренировки при навиването на струните ... дори издаваха и звуци. Добре поне, че не се изпотрошиха, както при 100% от БГ кухарките.

6. Злият технологичен БГ гений незнайно защо беше решил, че оптималния ъгъл на жака и кабела спрямо тялото трябва да е 90 градуса. И открих, че след време получавам като бонус към звука един индъстриъл семпъл, наречен "брум". Така и не успях обаче до ден днешен да го опитомя и приложа успешно в практиката си.

Като извод искам да кажа на начинаещите: не си купувайте БГ китари, не стават дори и за начало, защото са далеч от усещането за звук и докосване. По-добре на старо западна китара, отколкото нова БГ. Българите може и да се опитват да копират, но не могат да изпипат дори и наи-елементарните детайли като материал и изработка.

Логично е.

Така или иначе това е резултатът при по-голямата част от БГ производството. Защо? Защото реално качество не се "гони", а се очаква... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Кремона,дето е от 20-25 години :twisted: eма тя не вади ник'ъв звук с две думи бащата е взле и последната капак музика от нея,Сега само пробвам да сменям акорди и т.н.И какво постигам-нарязани пръсти ,иначе взема ли си друга китара тая отива за огрев,а по отношение налюбима марка китари Jackson Rulezzzz :)

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си една кремона.След смяна на грифа и други ремонти взе че просвири.Има много приятен звук за джаз.Майтапа настрана!Имам и записи с нея.Не звучи по-зле от каквато ида е "фирмена "китара.Въпросът е как свириш на един инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5. Пластмасовите ключове на Кремоната осигуряваха доста емоции и фитнес тренировки при навиването на струните ... дори издаваха и звуци. Добре поне, че не се изпотрошиха, както при 100% от БГ кухарките.

6. Злият технологичен БГ гений незнайно защо беше решил, че оптималния ъгъл на жака и кабела спрямо тялото трябва да е 90 градуса. И открих, че след време получавам като бонус към звука един индъстриъл семпъл, наречен "брум".

Ти ме уби ме амиго :P

Ама трябва да се признае което си е така така си е

;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yotzzo, след смяна на 5-6 неща (гриф, адаптери, потенциометри, електроника, ключове, магарета и т.н.), мисля че и мандолината на дедо ми ще смаже Рамщайн.

 

fanтasmagoria, недей да изхвърляш старата китара на баща си, колкото повече инструменти, толкова по-добре. Пък най-ценното в случая е сантименталната стойност и духа, който носи (25г история!!!!)

Да не говорим, че след време като станеш известен/а, тая тояга ще струва много :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам, всички сме фенове на българските китари :bravo:

 

Аз имам едина електрическа китарка Puldin, която в интерес на истината си беше много яка. Разбира се след като мина през ръцете на един много добър майстор - изтъняване на грифа, нови хубави прагчета (не онези пожълтели боклуци). След това аз си направих необходимата гавра - смених всички кабели, потенциометъри и т.н. Крайният резултат беше доста приемлив, разбира се колкото и да го дялаш "дървото" си остава "дърво".

 

Сега си взех Yamaha RGX420 и не бих казал, че съм си променил мнението - българските китари са големи дървета... Особено онова животно Кремона - то и през 20 майстора да мине, пак за нищо не става.

 

Жалко, че сега нямам никакво време да свиря. На времето имах време, но не и пари за истинска китара ... такъв е живота :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.