Jump to content
Българският форум за музиканти

За какво служат ..........


EAmechaniX

Recommended Posts

Някой да знае за какво служат тия винтчета и има ли значение ако се разбутат ?

Имам едно адаптерче което нещо се прецака и реших да го почистя ,след което го сглобих отново но незнам дали съм получил нужния ефект ,а искам да си го върна пак обратно на китарата но незнам дали съм го допрецакал :cheers2:

А знам че вътрешните шестограмчета на Димарцио след въртенето някак си регулират тона .

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не съм спец по китарният хардуер, но от каквото са ми казвали, това са магнитите на хъмбъкера и с тях можеш да си настройваш силата на сигнала на всяка струна, с която адаптера приема. Аз на всичките си китари с хъмбъкери съм ги пипал магнитите (с отверка нагоре и надолу се навиват) и мисля, че бачка.

 

Имаме майстори във форума, които ще спуснат ценно и пълно инфо скоро, надявам се :)

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така можеш да направиш едната бобина по-силна от другата, което ще промени звука на целия адаптер, но най вероятно няма смисъл да се занимаваш - оставяй ги наравно и това е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, дано не покажа пълна некадърност, но мисля, че тези винтчета са металната сърцевина на адаптера.Според положението им спрямо струната се получава по-силното приемане на тази струна.Мисля че е важно и на какво положение си оставил адаптера спрямо струните. .Но все пак си носи отвертка по репетиций, за да можеш да си направиш тази настроика, както ти харесва и ти върши работа(не си струва обаче за всяка песен да ръчкаш адаптера, за това си има сумати копчета по разните му там техники ,които не са за украса). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните винчета се използват за да се повдигнат адапторите.За всяка китара и всеки адаптори си има оптимални настройки.

Ако например адаптора е поставен по-ниско, той звучи по слабо от другите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие двамата правите ли разлика между винтовете, които държат адаптера на място в тялото на китарата и винтчетата на самия адаптер!?

 

Иначе, да - настройва се всяка струна по отделно как да звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ви кажа честно снощи пробвах на здравия адаптер да развинтвам по 1.5 об. и разлика не чух ама тва е щото сигурно съм глух

май ще трябва да му вържа някакъв ел.измервателен уред и да проверя дали ще покаже различни стойности ......или.....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните винчета се използват за да се повдигнат адапторите.За всяка китара и всеки адаптори си има оптимални настройки.

Ако например адаптора е поставен по-ниско, той звучи по слабо от другите..

 

абе за това са винтовете отстрани - това си е точно за повдигане на нивото на звука на всяка струна, обаче само на 1вата бобина и едва ли има разлика - примерно на една и съща китара съм имал stagerred адаптер и flat адаптер - става въпрос за фендерите - някой са с издадени средни магнити заради радиуса на грифа, други са гладки и не мога да кажа че 2та адаптера са давали различна сила между струните

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните адаптери могат, при нужда, до известна степен да изравнят силата на звучене на всяка индивидуална струна. На старите адаптери за стратокастер, няма винтове, а самите магнитни пръчки, които седят там, са различни по височина, за да се постигне някакъв баланс.

 

При свирене с дисторшън, едва ли разликата ще е осезаема, но когато се свири с динамика, на чисто, тогава има някакъв смисъл от това да се изравнят, доколкото е възможно, силите на отделните струни.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.