Jump to content
Българският форум за музиканти

Ел. китара+кубе(усилвател) в Метро


MyWinter Storm

Recommended Posts

хора тва ми е 4-тата китара имам 3 акустични тва е първа електиреческа на която да се упражня за по-добрите ! шот не мога да разбера някой хора които не знаят акордите а напират мама и тати за Gibson LP или някои Fender и държи на своето шот идола му имал такава ...Китаиска ама здрава ! И немоа схвана защо само двама-трима човека разбират какво пишат ? целия форум са засилил да ги линчува тея китари а на мене в метро ми казаха че по нова година тея китари са продавали като топъл хляб и секи ден зареждали от тях по 20 броики и до края на деня оставали по 4-5 от тях . И деца и възрастни купували като луди ! не е наи якото но след 1-2 месеца ше сменям или с Sqier или Stagg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Виж сега, недей да приказваш глупости и ти.

Тия китари са посредствени, както които и да е евтини китари.

Здравината не е решаваща при китарите. Те не са направени за удряне.

Просто това са едни евтинджос китари, които не блестят с абсолютно нищо, обаче свирят колкото да учи човек на тях. Това важи и за другите марки евтини китари, които са малко по-добри или по-лоши, обаче пак попадат в същата категория. Това са китари, които са достатъчно удобни за да може да се свири на тях, но звука им не впечатлява с нищо. АКо ще сменяш китарата, не я сменяй след 2 месеца, а след 2-3 години, и то не със Squier или Стагг...

 

 

Може и да се научиш да пишеш евентуално.....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вие ме зарибихте да си купя една за ебавката ... Интересно ми е какво са я направили и само от любопитство искам да я разчастя и да разбием мита за шперплата и евтините електрики веднъж завинаги. И предлагам да направим една важна тема, в която да се описват техническите характеристики на срещаните у нас китари. Ама не само височина, ширина, тегло и т.н. глупости, а да се свалят честотен диапазон, хармоници и т.н. параметри с осцилоскоп. Имах някъде софтуер, който ползваше звуковата карта за сваляне на АЧХ на разни апаратури, боцнати в микрофонния или линейния вход. Мисля, че ако се подеме една инициатива от технически грамотни люде, ще се получи прекрасен knowledge base за еди-кои-си китари в еди-кой-си клас, с всичко изтипосано черно на бяло. Да няма после спекулации от рода "Ама тя тая е от шперплат, на комшията му е от тала-shit, па мойта е кашон, а на Пешо е от пресовани накъсани салфетки и мед с говна и фъстъци".

 

Освен мен, някой друг "за"?

 

P.S.: И стига сте плюли по евтините китари "под 500-600 лв.", защото и аз съм с китара от такъв клас и след серията ъпгрейди, съм си адски доволен от нея. Като за първа китара, беше чудесна за мен дори в заводския си вид. Говорите така, сякаш гоните Сатриани и Сантана по петите, а китарата трябва да е хипер скъпа, за да е добра и това ти прави музиканти! Те, такъв филм нема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм абсолючно за.

Иначе моделите от "странни" материали, които съм проверявал и виждал лично са:

 

Шперплат:

-Няколко евтини скуаера(не всички евтини скуаери)

-2 китари Peavey, едната Raptor, другата не помня

-1 китара Slammer by Hammer(друга същата пък беше от махагон). Мисля Centaura или нещо от сорта беше модела.

-1 китара Hondo, eвтина

-2 китари Chester Nevada

-1 китара Lyon by Washburn

-1 "Еко" стратокастер копие

-2 китари Swift

-2 стари евтини стага

-Puldin зебра, но това не е толкова зле като шперплата - материала на зебрите е масивни фурнири по 2мм, залепени здраво с лепило и разположени успоредно на струните и напречно на тялото - по-здрав, тежък, а и по-добре звучащ материал от шперплата е.

-още, които не помня

 

MDF:

един средноскъп Ibanez, не помня точния модел, мога да питам

 

 

Ще светнеш точно как да правя измерванията(кой софтуер да ползвам, как да гледам референтни нива, така че да е ток и жица всичко и т.н.). Имам осцилоскоп, но е стар двулъчев немски, 20MHz.

 

Koлкото до евтините китари: ами не звучат така добре. Да кажем, че от 100 китари по 500лв, няколко звучат приятно и добре, докато при скъпите от 100, примерно 10 звучат по-зле или им се появяват проблеми.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да разбием мита за шперплата и евтините електрики веднъж завинаги.
Не е мит-евтиния шит не звучи,каквото и да му мериш.

Edit-Предполагам свириш метъл с яко хай-гейн??

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и да разбием мита за шперплата и евтините електрики веднъж завинаги.
Не е мит-евтиния шит не звучи,каквото и да му мериш.

Edit-Предполагам свириш метъл с яко хай-гейн??

 

Не си прав и за двете. Особено за второто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще помогнат честотни характеристики и тем подобни? Аз специално характеристики не слушам, нито пък свиря на тях.

 

Иначе едни к'е'тайски слушалки тук имат честотен обхват 5-40000 Хц-а, а Байердинамика 20-25000 Хц-а, но звучи около 20 пъти по-добре.

 

Освен това не виждам смисъл за 230948234 път да се сравняват евтини/средни/среднисти/по-среднисти/скъпи/по-скъпи/най-скъпи китари. Че да ги разпарчеросваме, да ги мерим, да ги пънем.

 

Щом ти харесва това на което свириш, като звук и удобство - действай и не слушай :) Но не се и опитвай да налагаш мнение, че масово произвеждана к'е'тайска свирка е сходна на Том Андерсън Дроп Т, защото не е. И това е чуваемо и осезаемо.

 

Освен онова, защото "освен това" вече казахме, намирам свързването на цената на китара с музикалните умения за абсолютно неуместно. Едното опира до желание и финансови възможности, другото до индивидуална субективна оценка. Простичко казано - имаш желание - събираш кинти - купуваш си китара за 3 бона - и няма значение дали можеш да вържеш два тона на кръст или си новия Джими Хендрикс. Има значение за онази група индивиди, които основното им занимание е да приказват "абе тоя к'ва китара има, ама пък не може да свири", които така или иначе представляват част от група от обществото от чието мнение никой нормален човек не би следвало да се интересува.

 

EDIT- А аз съм започнал с инструмент, който трудно можеше да се нарече такъв - и съм минал през 3-4 такива - акустични, класически и електрически, преди да се сдобия със един заветен Samick, който пак беше дърво, но поне изглеждаше добре :-) Но по онова време освен Кремона/Пълдин/Орфей и бай Спас друго немаше... сега в момента изборът на китари за старт е просто умопомрачителен - даже и тук :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен онова, защото "освен това" вече казахме, намирам свързването на цената на китара с музикалните умения за абсолютно неуместно. Едното опира до желание и финансови възможности, другото до индивидуална субективна оценка. Простичко казано - имаш желание - събираш кинти - купуваш си китара за 3 бона - и няма значение дали можеш да вържеш два тона на кръст или си новия Джими Хендрикс. Има значение за онази група индивиди, които основното им занимание е да приказват "абе тоя к'ва китара има, ама пък не може да свири", които така или иначе представляват част от група от обществото от чието мнение никой нормален човек не би следвало да се интересува.

евала човек! Точно и ясно :):bravo::bravo::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав и за двете. Особено за второто.

 

Добре де, драсни един семпъл да се покъртим от звук....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евала човек! Точно и ясно :):bravo::bravo::)

И след като така се зарадва се връщаш на предишната страница и си прочиташ мненията, след което пак прочиташ на сънчо мнението и се замисляш малко :bravo: . Майтап да става...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вие ме зарибихте да си купя една за ебавката ... Интересно ми е какво са я направили и само от любопитство искам да я разчастя и да разбием мита за шперплата и евтините електрики веднъж завинаги. И предлагам да направим една важна тема, в която да се описват техническите характеристики на срещаните у нас китари. Ама не само височина, ширина, тегло и т.н. глупости, а да се свалят честотен диапазон, хармоници и т.н. параметри с осцилоскоп. Имах някъде софтуер, който ползваше звуковата карта за сваляне на АЧХ на разни апаратури, боцнати в микрофонния или линейния вход. Мисля, че ако се подеме една инициатива от технически грамотни люде, ще се получи прекрасен knowledge base за еди-кои-си китари в еди-кой-си клас, с всичко изтипосано черно на бяло. Да няма после спекулации от рода "Ама тя тая е от шперплат, на комшията му е от тала-shit, па мойта е кашон, а на Пешо е от пресовани накъсани салфетки и мед с говна и фъстъци".

 

Освен мен, някой друг "за"?

 

P.S.: И стига сте плюли по евтините китари "под 500-600 лв.", защото и аз съм с китара от такъв клас и след серията ъпгрейди, съм си адски доволен от нея. Като за първа китара, беше чудесна за мен дори в заводския си вид. Говорите така, сякаш гоните Сатриани и Сантана по петите, а китарата трябва да е хипер скъпа, за да е добра и това ти прави музиканти! Те, такъв филм нема.

 

 

По принцип не би трябвало да се намесвам в тази тема, но започвам да се дразня.

Защо, колега си мислиш, че като свириш на някаква евтина китара за 500 лева и си доволен от нея, трябва всички да са съгласни с теб? Това не е ли въпрос на вкус и финанси? Ти с колко свястни китари си свирил и на колко сцени или в студия си бил, където съответно да сравниш това, което ти вадиш като саунд, с това което хората около теб правят и да получиш някакъв фиидбек за него. Или иначе казано, колко пъти си си вадил прехраната със свирене на малко по високо ниво и си натрупал толкова много опит на тема саунд и инструменти, с който сега всичко ни е трябва да се съобразим?

 

А колкото до измервателните уреди и други подобни методи, разбира се всичко може да се измери само не знам какво очакваш да разбереш от резултата. Аз принципно вярвам на ушите си предимно, когато опира до музика и ако някакъв нещастен уред ми показва, че въпреки всичко , което чувам и усещам, няма разлика между един винтидж Фендер и един Скуаиър от шпрерплат на който са сложени СД адаптери (примерно), това само идва , да ми каже, че същия не мери каквото трябва (най вероятно )или сериозно му липсва разделителна способност . Все пак ,в тези неща съм лаик, мнението си е лично мое.

 

И на всичкото отгоре разликите между добрите и лошите инструменти са прекрасно известно в цял свят от един куп години и единствено заради по добрия саунд, професионалните музиканти, огромната част от които никак не са богати, продължават да купуват скъпи и раздути като цена (заради името на фирмата и редица други фактори) китари, вместо, например Стагове и чифт адаптори. Само ние тук, къде от безхаберие, къде от любов към спорта, спорим пак и пак за все същите нещица.

 

п.п. Ако с тази част от поста ти.....

 

....P.S.: И стига сте плюли по евтините китари "под 500-600 лв.", защото и аз съм с китара от такъв клас и след серията ъпгрейди, съм си адски доволен от нея. Като за първа китара, беше чудесна за мен дори в заводския си вид. Говорите така, сякаш гоните Сатриани и Сантана по петите, а китарата трябва да е хипер скъпа, за да е добра и това ти прави музиканти! Те, такъв филм нема.....

 

..визираш само начинаещи, които искат да си закупят първите инструменти, се извинявам за острия тон. На мен ми прозвуча като генерално обръщение, за всички дето сме достатъчно глупави да хвърляме един куп пари, за скъпи тояги, когато можем да си вземем евтина, но много хубава китарка и въпреки заводските и достойнствата, след това сериозно да я модифицираме.

 

п.п.2 Не съм фен нито Сатриани, нито на Сантана, че да ги гоня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като в Практикер гледах една такава китара и даже свирих на нея мога да кажа няколко неща за конкретната бройка:

1. Изглежда ... що-годе прилично, но при по-близък поглед си личи, че е евтинджос.

2. Струните на 21-во прагче имаха 1 см. разстояние от грифа (не се бъзикам).

3. Като пипнеш по адаптерите, например, пращи кубето.

4. Самото кубе, до колкото имаше как да го видя какво представлява (и до колкото му разбирам) беше прилично. Колко добре звучи - не знам и не ме интересува - сигурно струва 50 лв. с надценката, колкото едни компютърни колонки, а си свири безгрижно. Пробвах с китарата да свиря точно срещу него - ефекта беше, че почти нищо не се чува, което е добре.

 

ЛИЧНО МЕН не ме устройваше подобен пакет, освен заради дефектите на китарата, и защото ако реша да я продавам - няма кой да я купи като е без марка, без нищо. 200 лв. струва Squier на старо, който няма гореописаните проблеми. Е, без кубето. Може би е имало и по-добри попадения в общия куп, но не ми се търсиха.

 

Между другото - защитниците (или противниците) на тезата, че тази китара ще е същата като някоя друга за 200 лв. нямаше да е зле да идат и да я пробват и тогава да говорят. Аман от теоретични спорове, в този форум, дали китара от 200 лв. става за нещо или не става! Разбирам някой да е тествал 20-30 бр. от някой вид китари и да разказва, а то...

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И след като така се зарадва се връщаш на предишната страница и си прочиташ мненията, след което пак прочиташ на сънчо мнението и се замисляш малко :) . Майтап да става...

еми да, това са алтернативи за него, просто какъв е смисъла да даде 200 лв за нещо което сам каза че ще смени след 2-3 месеца. А където са 200 там са и 300. Той човека сам каза че няма толкова възможности......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е, пак подхващаме безкрайната тема.

Това, което се опитвам да кажа от началото на темата е, че търсите под вола теле, препоръчвайки едни евтини китари вместо други евтини китари. Не мисля, че като материали и хардуер има особена разлика. Като звук - най-вероятно никаква. Най-много берингера да е от шперплат, вместо агатис или липа, расли до рекичката(неселектирани, "квото има" в наличност в завода).

Това би довло до една идея по-хлътнал звук, но нали така или иначе не говорим за качествен звук...

Това една китара, която е 2 пъти по-евтина и може би една идейка по-зле от друга китара, струваша 2 пъти повече и на базата на това едната да се нарича "боклук", а другата - "китара, ставаща за нещо", на мен ми се струва твърде преувеличено и безмислено. На мен първата ми кремона звучеше по-добре и от двете китари(главния и кусур беше, че беше мега-грозна), които са "в битка" в тая тема, затова ми се струва някак твърде неуместно да се водят такива спорове и да се правят такива крайни коментари.

 

На пазара се предлагат следните евтини китарки(под 300)

-Скуаер - тяло от липа или агатис, или в редки случаи шперплат, а елша(както трябва да е страта) само при някои афинитита, които май не са толкова евтини.

-Стаг - тяло от най-различни дървета или шперплат(в зависимост от модела)

-Берингер - най-вероятно тяло от шперплат или чам

-Фактор - ЛП копията са от чам, а стратовете - от елша(което е добър материал за страт)

-Харли Бентън - най-вероятно шперплат, но може и да е чам или нещо подобно

-Career - тяло от елша(което е добър материал за страт)

-Billy Ray - тяло от елша

 

При всички изброени евтинджоси - страт копия, грифа е от НЯКАКЪВ клен/палисандър, хардуера е най-евтиния възможен, а адаптерите са един дол дренки(керамични магнити, метални шишове, много навивки).

 

Не знам откъде си ги измисляте тия колосални разлики...

 

Oсвен ако не си е сменил китарата или адаптерите, това на записите на група avanzados трябва да е червена кремона с 2 хъмбъкера, която според мен звути по-добре от китарите, които обсъждате:

 

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endID=103460819

 

Правете си сметка..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.