Jump to content
Българският форум за музиканти

Ел. китара+кубе(усилвател) в Метро


MyWinter Storm

Recommended Posts

^и за какво дават гаранция?В РФ има гаранция само за електрониката,и както пише на гаранционната карта с китарката-ако не са и отваряни "капаците",естествено моя Винтидж почти веднага го изкормих за да му бодна кондензатори и да обърна единия адаптер,значи нямам гаранция,а и не ми пука-важно е дървенията да е читава.В бакалия като Метро абсолютно за нищо не могат да дадат гаранция,само на книжка може би..,но както споменахме -добра оферта за начинаещи. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз си зех моита китара от технополис за 400 с кубето и се пак не е кои знае какво но за сега ми върши работа.За метро незнам се пак не е магазин само за техника или само за китари по добре от РФ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам за какво ви е гаранция - или свири или не, или е прав грифа или не и тн, а тея от рф са гадни копелета - навсякъде си слагат лепенките (в китарите), което значи че всяка една китара минала през тях са я отваряли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е от шперплат , 200 лева общо кубе китара,калъф кубето да е 150 лева калъфа 30 а китарата ? Не бих се доверил !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е от шперплат , 200 лева общо кубе китара,калъф кубето да е 150 лева калъфа 30 а китарата ? Не бих се доверил !

А кои евтини китари на са от шпертплат, или някакви смешни дървета??

 

Каква е и разликата в звука между шпертплат, и примерно евтина, второкласна дървесина, расла до рекичката?!?

 

А дали тия китари, кубета и калъфи, дето се продават за по 300/200/30 лв. в магазините струват толкова, когато излизат от завода, или получават 300-400% надценка по пътя до крайния клиент, и всъщност, като си кушиш китара от магазина за 300-400 лв., нейните материали дали са особено качествени и скъпи???

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надценката не е чак толкова голяма , а и можеш да си сигурен за инструмента си ако си го зел от надежден продавач и е от по скъпичките !В това поне съм сигурен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надценката е толкова голяма в интерес на истината. В това поне съм сигурен!

При най-ниския клас китари от по 300-500 лв. Информация - от вътрешен човек!

 

Не забравяй пътя, заплатите на персонала, печалбата на магазина, данъците и т.н.

Надежден продавач - това звучи смешно в нашите условия. Гаранциите, които ти се

дават са почти безмислени, и ако да кажем след година ти се поогъне грифа(много често срещан феномен), you have been se preeibal!

 

Изобщо, за китари в ценовия клас 300-500 лв, няма какво да си говорим за качество, надеждност, материали, прецизност и други подобни параметри. Тези китари са направени да са максимално евтини, да хващат око с лака си, и да се продават масово, така, че да могат да имат прилична надценка, и да правят печалби. Нали се сещаш колко хора годишно си купуват Gibson LP в България... а трябва да се плащат данъци, заплати, трябва да се изкарват и парички.

Това няма как да стане с цена, която не е поне 100-200% по-висока от заводската, когато говорим за китари с крайна цена 300 лв.. Ако им слагат надценка 50 лв, ще фалират.

 

Смешно е и това, как разни хора, невероятно много си хвалят китарите за по 300 лв, когато тези същите китари, често имат явни проблеми с гърбички по грифа, лош фретинг, и други проблеми, ама нали струните не за на 1 см. от грифа... абе може да звъни тук-таме, ама щом е по-добре от на дядо ми кремоната, значи си е супер....

 

Аз не казвам, че тези китари непременно са много лоши - да, свирят някак, но да говорим за материали и качество, и да сравняваме материалите на едни евтини китари с материалите на други евтини китари... айде по-хубаво без...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да споря с теб , защото знам че ти си запознат със китарите повече от мен ,но следователно ако надценката е 120 процента на 300 лева то колко ще излезе китарата? Аз също мисля че надценката не е малка но пък чак толкова .А до колкото китарите от клас 300-500 мисля че са качествени , а ако грифа специално на теб не ти харесва , може да се смени ,отделно адаптерите и тремолото се сменят и можеш и заключване да сложиш , както и финно настроиване и тогава китарата която си я зел за 500 лева направена от качествено дърво , да речем alder се превръща в доста добра китара и спокоино може да се използва и в професионалната индустрия . Но да както ти каза не всички китари от порядака low class можем да наречем ,,лоши китари,, всеки музикант сам избира инструмента си .Да има и ,китари от сорта на squier bullet ( не казвам всички) които не са толкова качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много рядко китара от 500лв, независимо алдер, махагон или каквото ще да е е от качествено дърво - има качествена елша - за фендерите и евтина, не съхнала - за евтините китари примерно същото е с махагона - сигурен съм че качеството на гибсънския в пъти надвишава на винтидж - просто няма как да е иначе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;););)

 

Забелязал съм, че поне по веднъж годишно ми писва да чета само простотии и пиша по един такъв пост. След това си казвам, че повече няма да се занимавам и така до следващата година. Е май му дойде времето тая година.

 

СТИГА ГЛУПОСТИ ве хора. :thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:

 

Хванете се свирете, стига сте се обяснявали кое как се прави и добро ли е или не. Който може да свири, просто може. Когато ми намерите някой дето свири от една година и не се е занимавал с музика преди това и знае дали китарата му фалшивее - евала! Ако намерите, ще е само един.

Евтини китари, скъпи китари, тия не стават, тия са от шперплат. Толкоз предразсъдъци, че няма накъде. Мисля, че точно Евтим беше пуснал една тема, или беше някой друг с китара от шперплат сравнена с Гибсън, без да се каже коя е шперплатовата. И видиш ли всички майстори познаха :hysterical::hysterical:

Сънчо (май) имаше тема на едно кубе и освен че познаха че е транзисторно, никой не можа и да предположи, че беше едно от най-евтините ;) и половината разправяха колко добре звучало!

 

а пък за надценки въобще няма да говорим, знам че всеки се занимава с такива неща и всички са наясно :thumbdown:

 

и за да не съм голословен, ето ви едно линкче към един китаряга, дето свири момчето, така от известно време, повечето го знаят ;) Джо Сатриани му викат :greenangel: . Интересното на това клипче е, че свири на китара Pignose, която като и намерих цената беше колкото тия дискутирани тука общо взето и през

he used my shitty pig nose guitar my pevey backstage 30 amp and my digitech rp200 pedal setting 71 for solo wah!!! hoped that help!!!!

 

АМА СЕЧЕ ГЛАВИ! И просто си личи че той го свири.

Нали се сещате ко ще напраи през китарата от Метро ;)

А сега някой да каже как била от шперплат и колко е лоша :D

 

 

С две думи, питай в метро дали можеш да я пробваш и ако да и ти хареса - взимай! Точка по въпорса.

Айде време ми е да се занимавам с нещо полезно...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де, но това е Джо Сатриани. нали се сещаш разликата ако я хване някой от простолюдието.

спорът ми се види леко тъпичък. ако питате мен-бих искал да пробвам китарата, която ще купувам. 200-250 струва Скуайъра. отиваш, взимаш и бягаш. това е масовият избор, няма нищо лошо в него. получаваш това, за което плащаш. по-добре отколкото да седиш тука и да се чудиш. вземи си китара и свири-това е смисълът. а може да си ползваш компа за усилвател и ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fenix, моите уважения, но спора не е за това на кой какво му е писнало, или пък за разсъждения относно това, какво му трябва на човека. Хайде когато говорим на определена тема(в случая качеството на евтините инструменти), да говорим за това, а не за всички онези неща, които се въртят около нея, но не са пряко свързани с нея.

Иначе си прав - да, добър китарист може да свири и на некачествена китара. Особено с дисторшън....

 

 

@ stratevcaster2:

 

Без значение дали ти се вярва, или не, надценките са ГОЛЕМИ, и това е факт, за който не ми се иска да водим глупави спорове. Като цена, ще спомена цената на дадени анонимни китари, които у нас се продават за 250-300лв - цената на едро за диструбутора е 40-50 долара. Грифа на "качествените" китари от 300-500 лв. не смятам, че е лош защото, виждаш ли, "специално на мен не ми харесва", а защото грифовете на евтините китари често правят досадни локални изкривявания, гърбички, падинки, които пречат на свиренето, както и на ниския екшън на струните. Това не е някакъв мой личен критерии за това дали даден гриф специално на мен ми харесва или не, а е досаден факт, който съществува при едно 90% от евтините китари, навършили около година-две. Да - грифовете на евтините китари обикновено са некачествени - нито са особено прави, нито пък тръсрода огъва грифа особено равномерно - обикновено получаваш някакво странно подобие на дъга, когато го използваш - според мен, грифовете на евтините китари не се отличават чувствително(като изключим това, че са по-тънки, и с по-добре поставени позици)от грифовете на орфей и пълдин - имат доста подобни механични качества, само дето орфейските са по-дебели, и не се кривят особено дори при напълно отпуснат тръсрод. За начинаещия китарист тези неща не са от значение, но за човек, който наистина не иска струните да му бият по половината гриф, при ниски струни - МНОГО Е ВАЖНО ВСИЧКО ДА Е ОК.

 

Това за смяната на грифа, и за адаптерите е така, но тогава цената нараства значително - за какво говорим, нали за евтините инструменти става дума... а заключванията и финното настройване изобщо не са критерии за качество - има китари със заключване и финни настройки, които не могат да се сравняват с други китари, които са с ключове и фиксиран бридж. А и грифа като ми бие на места - за какво ми е това финно настройване.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

големият извод е че ние обикновенните хора цял живот да гледаме магиосници ! този клип е показен за това че 70 процента ако не и повече са за китариста а останалото е в китарата и наставените към нея миксери , дистове , и ефекти други. !!!

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.