Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде може да се продава музика по интернет?


Recommended Posts

Интересно наистина - сигурно тези машинки са като онези портативни микро принтерчета, които се ползват за моментно изваждане на цифрови снимки върху хартиен носител.

 

А иначе има едни "машинки", които просто лепят лепенка върху дисковете. Като малки пресички са. Пълен анахронизъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това е много интересен въпрос. Помня, че преди около 2 години колегата Stone_Free беше изровил едни такива машинки в интернет (доколкото си спомням бяха като външен хардуер), които разпечатваха и картинките на дисковете и записваха самите дискове. И то много бързо и с добро качество. Тази седмица като го засека ще го разпитам да припомни и ако все още знае ще пусна линкове.

 

Едит: Не ставаше дума за супер профи машини, напротив, беше упоменато че са за хора, които се занимават с DIY продукция.

 

 

ми мойто си е принтер дето печата директно върху диска.. взимаш едни спец дискове... които са по 30ст. :hysterical: спец им е това че горе е хартия нищо друго пък ги има почти навсякъде.

принтера има приставка за дисковете (самия принтер е за такова нещо не е нещо което междудругото прави и това като швейцарско ножче). слагаш и печаташ

каквото си сътворил или каквото са ти дали да напечаташ... от там нататак ти трябва едно голямо проветриво помещения 2 спрея с лак който можете да си купите от 6 до 30 лв. мисля, и пръскаш и се надяваш да не пада прах върху дисковете че е гадно.. а прах пада :) няма как в домашни условия да няма прах..

хубаво е да имате няколко по големи вентилатора да духат там... (ако инсталирате жени вместо вентилатори пак става приятно ама не на дисковете хаха..)

 

по този начин на ден могат да се правят до 200-300 диска.. и не излиза супер скъпо... ако се направят и обложки и кутийките диска като се пусне на 5-6-7 лева вече има печелба, на която съм доволен ако диска е мой и си го продавам аз...

 

ако на някой му трябва дизайн за цеде или обложки също може да ме потърси.. имам опит в тази сфера с дизайна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук ставаше дума за машина която записва до 50 диска наведнъж ако помня правилно... Както и да е. Да намеря, да питам, пък после ще дам повече информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не са евтини.. питай гугъл има в тубата видео на това за което приказваш... много са доволни ама цената също е доволна..

за малки бройки няма смисъл... ако говорим за тираж над 1000-3000 на ден си заслужава

 

иначе и 1000 бройки да правиш с машинка като моята ще се справиш за 1 седмица + мързела разбира се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, сподели, цена име на машинките (аз пиша CD Burner или CD Recorder ) и изобщо, колко бързо записва и ей такива неща.

 

Защото ако излиза около 300 евро каквито спомени имам това не е зле като оферта никак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми мойто си е принтер дето печата директно върху диска.. взимаш едни спец дискове... които са по 30ст. ;) спец им е това че горе е хартия нищо друго пък ги има почти навсякъде.

принтера има приставка за дисковете (самия принтер е за такова нещо не е нещо което междудругото прави и това като швейцарско ножче). слагаш и печаташ

каквото си сътворил или каквото са ти дали да напечаташ... от там нататак ти трябва едно голямо проветриво помещения 2 спрея с лак който можете да си купите от 6 до 30 лв. мисля, и пръскаш и се надяваш да не пада прах върху дисковете че е гадно.. а прах пада ;) няма как в домашни условия да няма прах..

хубаво е да имате няколко по големи вентилатора да духат там... (ако инсталирате жени вместо вентилатори пак става приятно ама не на дисковете хаха..)

 

по този начин на ден могат да се правят до 200-300 диска.. и не излиза супер скъпо... ако се направят и обложки и кутийките диска като се пусне на 5-6-7 лева вече има печелба, на която съм доволен ако диска е мой и си го продавам аз...

Това ми звучи точно като принтерите Epson, за които говорих по-горе.

Твоят такъв ли е?

Ако да - заеби!

 

И за пръскане с какъв лак става въпрос, дявол да го вземе? ;):) :)

Какво ще пръскаме с лак? Дисковете ли? :surprise:

 

А остава твърде неясно и как ще си направиш готини обложки с текстове и с няколко предиплени страници промо материали.

Нали се сещаш, че принтираните на лазерен принтер хартийки по-скоро ще отблъснат хората от "продукта"?

 

Виждал съм прекалено много такива самоделки.

Препоръчвам на всички точно такива да НЕ си правите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здрасти , не нестава въпрос за Епсон а за Канон

 

на който може да се печата картон до 250гр. а ако знаеш как да печаташ и рисуваш (а аз знам)

 

можеш да си направиш точно такава обложка каквато приказваш

 

 

ето ти някои неща които съм правил: http://indart.deviantart.com/gallery/ старички са...

 

 

бих ти показал и готови дискове но нямам апарат под ръка да снимам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, сега се сетих, че една германска група ми предлагаха да изтегля техния албум от един сайт, който плаща на артистите по 5 евро цента (0.05 Евро) на изтеглена песен.

 

Самият сайт плаща, понеже работи с реклами, което е добре, защото теглещите не дават пари и нищо не ги бърка да изтеглят песните.

Хем артистите вземат кинти, хем теглещите НЕ ДАВАТ кинти.

Много тарикатско направено.

За съжаление, не се сещам какъв е адресът на този сайт, но мисля, че с търсене в Гугъл ще излезе.

 

Сега изчислих, че моите песни в МайСпейс за около един месец и половина са били слушани от различни потребители общо 4991 пъти, което озачава, че ако бях дал линк за сваляне на песните от онзи сайт, досега щях да съм изкарал 249.55 евро (488 лева).

 

 

ха ха :godbless: това че имаш еди колко си хиляди плея не значи че би имал същия брой изтегляния... в общи линии всяко посещение на профил в myspace носи 1 плей, дори и потребителя да е спрял плеъра в рамките на първите 5 секунди, и този плей в никакъв слъчай не значи че човека е харесал това което е чул, и още по малко път че ще тръгне да си го тегли, било то безплатно или срещу символична сума

 

пример - ние имаме над 90000 плея в myspace - в същото време от сайтове за теглене на музика имаме към 9000 изтегляния - в общи линии 10:1

 

по твоята логика сме изтървали 5000 евро :godbless:

 

 

Инъче по темата - snocap продават музика по интернет, може парче по парче, може и цели албуми, единственото условие е че може да се регистрират само американци, това не значи че някой ваш познат не може да ви регистрира и чисто формално нещата да се водят на негово име

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха ха :) това че имаш еди колко си хиляди плея не значи че би имал същия брой изтегляния... в общи линии всяко посещение на профил в myspace носи 1 плей, дори и потребителя да е спрял плеъра в рамките на първите 5 секунди, и този плей в никакъв слъчай не значи че човека е харесал това което е чул, и още по малко път че ще тръгне да си го тегли, било то безплатно или срещу символична сума

 

пример - ние имаме над 90000 плея в myspace - в същото време от сайтове за теглене на музика имаме към 9000 изтегляния - в общи линии 10:1

 

по твоята логика сме изтървали 5000 евро ;

СЕРИОЗНО???!!

Аз пък си мислех, че точно това съм писал в един от предните постове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не съм чел всичките постове ;)

 

след месец два ще се сблъскам лично с цялата далавера относно продаването на мп3-ки в интернет, и ще ви споделя впечатления

 

а за тия 9000 изтегляния не са ни платили нищо, би било много нагло да искаме пари за демо варианти на песни, аз се радвам на това че хора от целия свят ни пишат че се кефят, и питат за албума, за концерти в техните държави, за тениски и т.н.

 

аз възнамерявам и от албума да има 4-5 безплатни песни, макар че още не съм ги доизмислил всичките детайли

лошо няма в безплатното, обаче не храни, а да работиш цял ден, след това да се прибереш и да работиш още толкова по музиката си не е оферта, моята идея е постепенно да почнем да се прехранваме от музика, за да може да и обръщаме повече внимание и да я вдигнем на по високо ниво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.