Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде може да се продава музика по интернет?


Recommended Posts

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето това е, което ти трябва - сравнение между много онлайн услуги за продаване на авторска музика.

Избери си някоя услуга от всичките.

Сравнени са много добре и подробно.

 

http://www.armydiller.com/musichosting.htm

 

А аз гледам как вече имам 7517 прослушвания на моите песни в Май Спейс.

Ако хипотетично приемем, че за слушането на всяка песен хората са плащали по $0.99, то излиза, че досега щях да съм припечелил 7441 долара или около 10 000 лева. :thumbs_up:

 

Но, разбира се, ако песните ми бяха платени, то не само, че нямаше да спечеля никакви Пари, но на всичкото отгоре и нито едно от тези натрупани до момента 7517 прослушвания нямаше да се осъществи и никой нямаше да ми чуе джангърите.

Така че, тази работа с продаването на MP3-ойки е нож с две остриета като и двете сякаш порязват артиста. ;)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Диамантен си (да не каже златен просто) ся докота разгледам и прочета.. предполагам че и половината ще са затворили вече...

 

иначе за бг си прав.. шанс никъв да ти чуят тряковете ако трябва да дадат по 1 долар на слушане.

иначе навънка е готино.. слушаш безплатно 40сек ако те кефи доунлоад на целия трак за долар и си щастлив.

 

 

незнам.. мисля си дали ще има смисъл или дали ще се посещава и плаща в такъв български сайт ако го направим както трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой продвал ли е вече,ако има такъв да каже пордробности?

Аз лично,бръкнах в DigStation и любезно ми отговориха,че за сега не работят със самостоятелни атристи,а с такива,които бачкат с техни партньори,а именно,трябва да си поръчате да ви направят сидита.Аз ако това искам,тук ще ми е много по-евтино.

Редактирано от johniebgood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз специално за хип-хоп мога да препоръчам RocBattle.com ама се иска много зор докато станеш топ потребител и там наблягат на олд скуул ийст звучене с мнооо семпли. иначе има всеизвестния Soundclick.com тва мисля е най-големия такъв сайт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе за бг си прав.. шанс никъв да ти чуят тряковете ако трябва да дадат по 1 долар на слушане.

иначе навънка е готино.. слушаш безплатно 40сек ако те кефи доунлоад на целия трак за долар и си щастлив.

Не съм сигурен за Навън дали всички потребители се втурват да дават по 1 долар на песен, защото в крайна сметка получават просто една MP3-ойка, която могат да си свалят от SoulSeek Без Пари.

И там не ядат доматите с колците.

 

Виж, ако имаш CD, западняците ще си го купят, защото това вече е продукт, който не може да се източи безплатно по нета.

 

Извод:

Трудна работа с тези платени МП3-ойки.

Ако имаш издаден твърд носител, ще продаваш много повече, но там пък кинтите ще ги взема лейбъла, а ти ще духаш супата.

 

Извод 2:

Не е лесно да се правят пари от продажба на музика, освен ако не си лейбъл.

 

PS:

Пиши дали си тествал някоя от услугите от моя линк.

Знае ли човек, може и да има някаква минимална далавера - да изкара музикантът парички за едно кафе (с райбер, разбира се :surprise:).

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук съм открил дост интересни групи,не помня как стояха нещата там,вижте,може да ви е интересно.

Един съвет от мен - ако искате да ПРОДАВАТЕ в интернет - правете го чрез CD,DVD и т.н.Не се лъжете с този download.Имам приятел,който си пусна песни въе Великобритания за платен download и познайте - опитаха се/нямам спомен дали успяха/ да го прецакат с парите.Ще му кажа ако му се занимава да драсне тука някой ред.

Относно сайта,за който някой спомена,че плаща на изпълнителите когато някой си е дръпнал или чул/не помня/ парчето им - пич стига бе,наистина ли вярваш в това ? Ако е така,този сайт трябва да получи Нобелова награда за принос в борбата с бедността.Разпитай - със сигурност има някаква уловка,която си пропуснал.

За мен най-сигурният вариянт за продаване е да напишеш в сайта на групата си и в MySpace,че ти се продава албума за X$,слагаш няклой друг семпъл, бодваш една форма за онлайн търговия и когато някой прояви интерес - собственоръчно му изпращаш диска по пощата.

Редактирано от Адам
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за колко трябва да го продаваш тоя диск ,че да имаш далавера да изпратиш диска по пощата ,щото за да си сигурен ,че няма да се загуби трябва да го пратиш препоръчано и това струва 5 лева най- евтино .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за колко трябва да го продаваш тоя диск ,че да имаш далавера да изпратиш диска по пощата ,щото за да си сигурен ,че няма да се загуби трябва да го пратиш препоръчано и това струва 5 лева най- евтино .....

Примерът ми се отнасяше за случаите,когато ще го продаваш на чужденци,а в такъв случаи едва ли ще го пуснеш на 2 Евро - пускаш го примерно на 7-8,защо не 10 и нагоре /в зависимост от оформлението/ и си на далавера.А ако ще се продава в България не е никакъв проблем да го разпространиш по нашите музикални магазини.Друг въпрос е вече дали те няма да злоупотребят с цената,която си поставил,както вече ми се е случвало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а по музикалните магазини можеш ли да продаваш дискове ,които сам си направил или трябва да са издадени от музикална компания с разни разрешителни ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има магазини,в които в които можеш да продаваш такива самоделки,но разбира се по-добре е ако успееш да намериш някой да ти го издаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

кои са тези магазини където могат да се продават самоделки... защото аз смея да твърдя че мога да изкарам доста добър продукт самоделен... имам си машинка за печат на дискове, имам си и лакове... и обложки правя много добри... само в целуфан немога да ги сложа ахаха ;)

 

та ако извадя примерно 100-200 бройки на групата си... в кои магазини мога да ги давам, и кои са фирмите за разпространение които сте ползвали и са добри.. чувал съм добри приказки за АНИМАТО... но незнам как точно седят нещата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичкото това страхотно, но тук отиваш в темата за маркетинга. Щото без реклама си печатай и раздавай на контролите от градския транспорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ме светнете и мене как става правенето на дискове самоделки, че досега не съм виждал (ако не броим смешките с обложки, праени на лазерен принтер).

 

Преди години излязоха едни модели принтери на Epson, които печатат диектно върху ДВД или ЦД.

Но се чу, че при тях, както при повечето Епсони, мастилото затлачва главата или квото е там на принтера, понеже е на спиртна основа и съхне адски бързо. И след това няма оправяне. И почнеш ли да печаташ врху дискове на такъв принтер, по-добре не спирай, щото тва ше ти е за последно. :thumbup:

Един вид - бръкваш се за принтер, който печата върху дискове, печаташ каквото печаташ и после забравяш за тоя принтер завинаги. А те не бяха евтини никак.

Ама де да знам, може и да са ги оправили сега и да има по-добри модели, специално пригодени за масово производство на самоделки.

 

Но дори и принтерът да ти е шестица, все още не се сещам как ще запишеш 100 диска на пърлачката у вас. :rocker:

 

@Sound Flame, ти с каква "машинка" си, дето прави ЦД-та?

Живо ме интересува, понеже мисля д апусна малко червалаци на музикалния пазар, а ми се занимава с музикални къщи точно толкова, колкото и на тях им се занимава с дет метъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това е много интересен въпрос. Помня, че преди около 2 години колегата Stone_Free беше изровил едни такива машинки в интернет (доколкото си спомням бяха като външен хардуер), които разпечатваха и картинките на дисковете и записваха самите дискове. И то много бързо и с добро качество. Тази седмица като го засека ще го разпитам да припомни и ако все още знае ще пусна линкове.

 

Едит: Не ставаше дума за супер профи машини, напротив, беше упоменато че са за хора, които се занимават с DIY продукция.

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.