Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде може да се продава музика по интернет?


Recommended Posts

Въпроса ми е следния;

Къде може да се продава музика по интернет.

Примерно правя инструментал.. пускам го някой го харесва-> и си го поръчва ексклузив или не въпрос на договорки.

 

попадал съм на такива сайтове но повечето са платени, тоест плащаш си на месец примерно 50 гущера за тва че ползваш услугите на сайта.

има ли такива в които просто да се регистрира човек и да започне да продава каквото има и каквото се харесва... без абонаменти и подобни

 

 

или пък пускаш си трака за 1$ на слушане или на сваляне.. знам че има някъде такива сайтове.. някой ми беше разправял..

 

е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...нормално е да си платиш на сайт,чиито услуги ще ползваш за да си продаваш "там квото имаш за продаване"...

...като искаш обяви без пари, пиши навсякаде кадето свариш,че продаваш музика - пък някои ,някога може и да купи :D

 

 

...като за начало потърси американския вариант на сайта "ввв.купувамвашатаавторскамузикаведнага.цом"

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, това можеш да го правиш дори в MySpace :D Не мисля, че се плаща нещо, просто трябва да имаш музикантски профил там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, това можеш да го правиш дори в MySpace :cheers: Не мисля, че се плаща нещо, просто трябва да имаш музикантски профил там.

 

Да бе аз мога да го правя и по форуми като пусна тема от рода "продавам музика" примерно или като пусна обява във вестника.. но не е там работата

има сайтове като луупуайз дот ком например кадето хората вътре демек комюнитито е вътре с една ясна цел продаване и купувана на музика, колаборации и др.

 

за такъв тип сайтове говоря. ако не сте срещали такива или неможете да се сетите за какво става въпрос мога да ви пусна няколко линка на подобни сайтове.. но за съжаление в тях се изисква членска такса.. не е че е много - 40 - 50 долара на месец е ама все пак... търсим тези с безплатното членство

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че дори и да намериш сайт, който да не изисква платено членство, файдата няма да е особено голяма.

В смисъл, не разчитай да изкараш пари от това.

Пробвай http://cdbaby.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разчитам на вадене на пари от такъв тип сайтове.. проста са ми интересни и бих искал да разгледам и да тествам няколко такива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли, сега се сетих, че една германска група ми предлагаха да изтегля техния албум от един сайт, който плаща на артистите по 5 евро цента (0.05 Евро) на изтеглена песен.

 

Самият сайт плаща, понеже работи с реклами, което е добре, защото теглещите не дават пари и нищо не ги бърка да изтеглят песните.

Хем артистите вземат кинти, хем теглещите НЕ ДАВАТ кинти.

Много тарикатско направено.

За съжаление, не се сещам какъв е адресът на този сайт, но мисля, че с търсене в Гугъл ще излезе.

 

Сега изчислих, че моите песни в МайСпейс за около един месец и половина са били слушани от различни потребители общо 4991 пъти, което озачава, че ако бях дал линк за сваляне на песните от онзи сайт, досега щях да съм изкарал 249.55 евро (488 лева).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не съм велик музикант ама и аз искам да се пробвам с нещо подобно.

там май има една такава хава при сайтовете че като свалят информация от тях,всеки доставчик им плаща за свалената информация.някъде го бях чувал.в такъв случай защо да не дават по 10стотинки на свалена песен,при положение че те изкарват достатъчно повече и от рекламите както каза колегата.

само че да не си чуем песните в албумите на някой си срещу "голямата нагрда" от 10стотинки ! ! !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ То краденето на песни може да стане дори да издадеш официален албум с всичките му там защити и авторски права.

 

Всичко, което си пуснал на музикалния пазар и в интернет подлежи на крадене.

От издаденото на диск, през платените MP3-ки та чак до примерните семпли, които си пуснал.

В смисъл, опасността да ти откраднат дадена композиция е еднаква навсякъде и не е става по-голяма когато го пуснеш през платен сайт за 10 стотинки.

Може би вече са ти отраднали нещата от Путфайл?

А там даже и 10 стотинки не ти дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам за това приказвам... пасивни доходи :metalist:

 

така или иначе се теглят.. поне някви стинки да капят..

 

а с търсене не ми се получи искочиха ми същите онези "лоши сайтове" за които говорех одеве,,,

 

Още един хинт.. има такъв РУСКИ сайт също.. ама иди го открии

 

ако някой набара адресите да ги сподели.. ко обича

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайтът ми беше казан от някоя от групите, които са ми приятели в Май Спейс.

Обаче не се сещам коя точно. :metalist:

Мисля, че бяха германци и, че на страницата им с големи букви пишеше "Изтеглете нашия албум безплатно" - този текст беше линк към Оня Сайт.

Ще пробвам да разбера коя беше групата и да взема линка, но няма да е лесно, защото вече имам над 2000 френдове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не става дума за това.

http://www.opengraverecords.com/OPENGRAVES...ISTRIBUTION.pdf

доста съмнителна работа.

ама знам ли.... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не, не става дума за това.

 

А аз чак сега разбрах, че в МайСпейс си има система за продаване на песни.

Доколкото разбрах, искат ти данните от кредитната карта, но само зе верификация.

С други думи - не ти вземат Пари, което може само да ни радва. :)

 

Другото хубаво е, че цените на отделните песни в този вид продажба през МайСпейс се определят от артиста.

 

Виждам, че Children of Bodom са си сложили такъв плейър с платени МР3-ойки и искат по един долар на парче - баси оптимистите. :hooray::):)http://www.myspace.com/childrenofbodom

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rocmp3.com ама иска пай-пал демек да имаш виза, мастер кард или сродна.. нямам,,,,

а сега ще погледна това дето си дал да видя..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.